Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 150 of 150

Thread: Паркирането в София става платено?

  1. #136
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Сега последно да пускам ли анкетата за данъците ?
    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Има ли смисъл? Мога и сега да ти изброя поименно кой ги плаща и кой не
    Дали да напиша още веднъж, че преките данъци са вопиюща тъпота? Мога за разнообразие да се обоснова, ама се си мисля, че трябва да ви е ясно защо.

    ПП Да доразвия тезата - когато един закон не се спазва от болшинството, то значи е време да бъде променен.

    ППП Тая тема кой я премести от раздела, в който беше пусната първоначално и където й е мястото?
    Last edited by търтей; 26-11-2009 at 15:17.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #137
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Нидей тъй ся.
    Ами ако болшинството почне да стреля на месо? И тия закони ли ще променяме?
    Па болиншиството е баластрата -хората с мозък не са повеке от 10%
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  3. #138
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Нидей тъй ся.
    Ами ако болшинството почне да стреля на месо? И тия закони ли ще променяме?
    Па болиншиството е баластрата -хората с мозък не са повеке от 10%
    Чай да я върнат обратно и ще довършим що преките данъци са тъпи.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #139
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Яз ше докарам и жипо. На него веднъж се пробваха да слагат скоба. Бях се забавил 10 мин над платеното на синя зона. Та мъчат се те, потят се, а оно скобата не хваща гумата - яко
    Тия скоби не помагат имам една позната дето постояно си тръгва с тях...е след това оправяме калник, вежда...недай си боже маншон ...)
    Няма спирачки тая мацка...миналият месец на жълтите павета се беше влачила 60 м за де се скрие в пряката....но на тия с жилетките не плаща..
    Last edited by Бобби; 27-11-2009 at 08:42.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #140
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Сега последно да пускам ли анкетата за данъците ?
    Че то нали имаше такава тема преди известно време. Там се видя кой какво плаща и освен това всеки си изложи своите виждания защо плаща и защо не. Съмнявам се, че нещата от тогава са се променили много. Само тези, които не плащат са станали повече.
    The greatest of all scientific hobbies!

  6. #141
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ...
    Няма спирачки тая мацка...
    Айше нанайси феродо

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ...миналият месец на жълтите павет се беше влачила 60 м за де се скрие в пряката....но на тия с жилетките не плаща..
    Проблемът е, че не плащаме на тия с жилетките, а плащаме на оня, дето от Нова ТВ го гониха с камерата да обясни как така приходите на "Паркинги и гаражи" съответстват на някаква мижава заетост на синята зона, а в същото тя през целия ден се пръска по шевовете, колкото и да я разширяват.

    Тука май е време да изясним, че най-вероятно приходите от бели, лилави, пембяни и други видове зони, пак ще отиват във въпросната "общинска" фирма, а не пряко в общината. Това означава много неща, но една от основните разлики е, че от "общинските" фирми много по-лесно се краде, а и като стане гъба - има идеален бушон - шефа на фирмата. Достатъчно е да спомена само друга подобна фирма - "Софийски имоти", да не говорим и за едни други емблематични фигури, дето уж се водят някакви дела срещу тях и т.н.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  7. #142
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Айше нанайси феродо



    Проблемът е, че не плащаме на тия с жилетките, а плащаме на оня, дето от Нова ТВ го гониха с камерата да обясни как така приходите на "Паркинги и гаражи" съответстват на някаква мижава заетост на синята зона, а в същото тя през целия ден се пръска по шевовете, колкото и да я разширяват.

    Тука май е време да изясним, че най-вероятно приходите от бели, лилави, пембяни и други видове зони, пак ще отиват във въпросната "общинска" фирма, а не пряко в общината. Това означава много неща, но една от основните разлики е, че от "общинските" фирми много по-лесно се краде, а и като стане гъба - има идеален бушон - шефа на фирмата. Достатъчно е да спомена само друга подобна фирма - "Софийски имоти", да не говорим и за едни други емблематични фигури, дето уж се водят някакви дела срещу тях и т.н.
    Не беше ли мамале онанайси феродо )...ама се тая, отдавна съм я намразил тая държава и цялата и оправа ..кофти, че съм пуснал корени тук.....иначе майната и
    Last edited by Бобби; 27-11-2009 at 08:42.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #143
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Като го наравят платено мисля всички целокупно да паркираме пред кметството и пред парламента. За два три дена. Дори ще си платя таксата, едва ли не
    Ееее ще дойдеш на мойто
    П.С Пиша бързо, без да гледам за това тук там има грешка.

    ---------- Post added at 22:00 ---------- Previous post was at 21:47 ----------

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Не беше ли мамле онанайси феродо )...ама се тая, отдавна съм я намразил тая държава и цялата и оправа ..кофти, че съм пуснал корени тук.....иначе майната и
    Тя България не е виновна , ние сме виновни. Ако не си забелязал само си говорим . Както преди казах в една тема "трябва ни някой да ни поведе " ако не се появи този човек все ще си седим на едно и също място. Ние нямаме воля , но вземе ли се някой да ни отвори очите и да тръгне пред нас няма кой да ни спре . Дано след време се роди човек, който да не носи типично българският ген за " патриотизъм на маса " и да направи нещо за тази държавица. Но аз такъв досега не съм вийдал...

  9. #144
    Вечно в филма
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София - Център
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    Ще влезне и това в сила!
    Парите пак ще ги вземе някои, за които даже няма да разберем!
    Хората които живем в центъра ще си плащаме като грешни дяволи луди им такси!
    А у форУмо, па некои фиолсоф ще си развива теорийките.
    Ще си караме по разбитите пътща ще си чупим колите, а онея от горе ги боли нали банковта ИМ сметка расте!
    И ся някои ще вземе да каже "ама то в Европа е така" обаче разликата е че както един колега по горе каза у нас почват от зад на пред. Когато тука заплатите ни стант такива каквито са в една нормална европейска столица ТОГАВА ЩЕ ИМ ПЛАЩАМ, защото таксите от 70 лева ще ми се струват като 70 синки!!!
    И не на последно място както един познат живеещ дълги години в чужбина казва "На светлини години сме във всяко едно отношение".

    Това е нашата реалност !
    Last edited by nikoga; 22-01-2010 at 13:03.

  10. #145
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by nikoga View Post
    Ще влезне и това в сила!
    Парите пак ще ги вземе някои, за които даже няма да разберем!
    Хората които живем в центъра ще си плащаме като грешни дяволи луди им такси!
    А у форУмо, па некои фиолсоф ще си развива теорийките.
    Ще си караме по разбитите пътща ще си чупим колите, а онея от горе ги боли нали банковта ИМ сметка расте!
    И ся някои ще вземе да каже "ама то в Еропа е така" обаче разликата е че както един колега по горе каза у нас почват от зад на пред. Когато тука заплатите ни стант такива каквито са в една нормална европейска столица ТОГАВА ЩЕ ИМ ПЛАЩАМ, защото таксите от 70 лева ще ми се струват като 70 синки!!!
    И не на последно място както един познат живеещ дълги години в чужбина казва "На светлини години сме във всяко едно отношение".

    Това е нашата реалност !
    Много си прав и те подкрепян на 100%, но трябва да се сложи някакъв ред в тази така наречена - СТОЛИЦА!
    Някъде бях чел, че има идея за винетен стикер, който ще струва 20-30 лв. (не повече) на година и с него всяка кола ще може да паркира свободно в определени зони, а в други с някакво заплащане.
    Стикерите ще се продават от общините, по местоживеене и според адресната регистрация.
    Целта е да се накарат близо 1 000 000 хора от страната, които живеят в София, а плащат данъци на друго място, да изберат м/у това да си сменят регистрацията или да заплащат по-скъпи налози.
    Няма да им се забранява да влизат, паркират и т.н., но ще им струва повече, отколкото да ползват такси
    Идеята е доста добра, като се замисли човек, защото вече всяка 3-та кола на паркинг е с различна от софийска регистрация! Това води до един странен казус, който визираш самия ти - един плаща за Х услуга, но се ползва от 2! Така, ако поддръжката на даден път, по който трябва да минат 500 000 коли месечно излиза Х пари и ти ги събереш, утре няма да ти стигнат, защото са минали 1 000 000 и са го съсипали в пъти по-бързо!

    Не искам да ме разбират колегите погрешно!
    Нямам нищо против някой да си сменя адреса или работата!
    Но за целта трябва да си плаща масрафа, както се казва!
    Иначе и аз съм се замислил да се регистрирам в селото на дядо ми и да купя старата (вече неизползваема) къща и да й плащам данъка - 18 лв. + 49 лв. за смет!
    Дали няма да ми излиза по-евтино от момента - 280 лв. данък + 790 лв. смет за жилище в не много "баровски" квартал?
    Другото, което мога да направя е да прехвърля колата пак на негово име и т.к. е инвалид - няма да плащам данък, ще имам безплатна винетка и ще имам право да спирам в центъра, макар само за няколко часа, в най-натоварените зони без да плащам! От друга страна той няма книжка и когато ме снимат на някое кръстовище, няма на кой да пишат акт!
    Звучи много хубаво, ама понеже това е система, която е УМИШЛЕНО създадена, работи в пълна сила при много хора и парите не стигат!
    Не защитавам и държавниците, но фактите са ясни!
    Миналата година видяхме, че с малко усилия от страна на НАП, успяха да съберат известно количество пари, за да закърпят годината.
    Какво би станало, ако си вършат работата както трябва?

    Друг казус - в детската градина на сина ми 1/2 от децата са от страната, а в същото време моя позната, която е раждана в София и винаги е живяла тук, си дава детето на частна ясла, защото няма места!!! Няма избор и затова почти 1/2 от заплатата й отива за да гледат детето м/у 8:30 и 18:30 часа!
    Какво би станало, ако плаща само 40 лв. и има възможност да го оставя в общинска градина? Ами с разликата би си позволила по-добър живот - активност за детето, по-добра храна, по-спокоен живот и т.н.

    В една така ситуация мога да вляза в положение само на студентите! Все пак тяхната грижа е да се образоват, за да може утре да добавят стойност към живота на всички! Но ... и тук има много злоупотреби - живеят с години след завършването си в студ. общежития, ползват услуги с превилегия, не плащат данъци и т.н.

    Темата е дълга и може много да се спори над нея, но определено нещата трябва да придобият съвсем друг ред!

    Не случайно комунистите преди 1989 г. много държаха на адресната регистрация и стриктно се следеше редът тогава!

    Има много неща от "онова" време, които бяха отхвърлени и зачеркнати след 10-ти ноември заради не-демократичните си намерения, но след 20 г. виждаме последиците на тази криво разбрана демокрация!

    Вярвайте, че тогава се е крадяло в пъти повече от сега, но имаше в пъти повече!

  11. #146

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Таксата се определя според собственика и толкоз. И от пазарната ситуация. Що трябва някой да се интересува от това дали можеш или не да си я платиш?
    А кой е собственика на общинската земя, а? Я си помисли! Говориш глупости!!! Собственика не е нито кмета, нито общината! Собствниците са всички хора живеещи в определения град.
    Lexus IS200

  12. #147
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Като го наравят платено мисля всички целокупно да паркираме пред кметството и пред парламента. За два три дена. Дори ще си платя таксата, едва ли не
    Ще паркираш ти... ама дали?

    Решено беше още протести да не могат да се организират в обозначена зона около Народното събрание, президентството и Министерския съвет, както и в непосредствена близост до военни обекти

    Закон за събранията, митингите и манифестациите
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #148

    Default

    Честито, честито
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  14. #149
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Ще паркираш ти... ама дали?

    Решено беше още протести да не могат да се организират в обозначена зона около Народното събрание, президентството и Министерския съвет, както и в непосредствена близост до военни обекти

    Закон за събранията, митингите и манифестациите
    Ма стига бе.
    - мога по (к)аналния ред - аз не протестирам, аз паркирам
    - мога и иначе - гат тръгнем да ги бутам от власт поради чий ще им спазвам правилата? Правил съм го веднъж вече това с незаконното блокиране.

    Даже още по-убаво - ше паркирам на Орлов мост...Без предупреждение. Е така инцидентно 100 коли паркираме на моста. Развалят се видиш ли внезапно.
    Last edited by търтей; 22-01-2010 at 18:55.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #150

    Default

    Мрън

    5 пъти обясниха сутринта, че става дума за кордон, който нормално е в рамките на тротоара, а при големи митинги 10-20 метра..... изобщо не се забранява протестирането пред сградите, а се дефинира кордона, който полицията заема......

    Но иначе заглавията са гръмки...

    Мрън
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •