Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 150

Thread: Паркирането в София става платено?

  1. #1
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default Паркирането в София става платено?

    Паркирането в София става платено?
    18 ноември 2009 / News.dir.bg

    До два месеца Центърът за градска мобилност трябва да подготви концепция за паркирането на територията на цяла София.
    Това беше решено на транспортна комисия в Столична община. След като е готов докладът, ще започне процесът по въвеждане на единна политика по паркиране, която ще включва зониране, предаде Дарик. С новите предложения някой райони ще бъдат изцяло забранени за паркиране, за други таксите ще бъде значително по-високи, а за кварталните ще се търсят варианти за символично заплащане. Това каза председателят на комисията Радослав Тошев, който е и вносител на предложението.
    Зонирането за синя зона включва всички квартали на София, дори и Банкя. "Някои улици в София, които в момента са „Синя зона", ние ги виждаме като места, които ще бъдат изцяло забранени за паркиране, а други части на синята зона ще преминат на малко по-скъп режим. Това вече е частично въвеждане на платен център", обясни Тошев.
    „Колко ще струва - това вече е друг въпрос. Конкретните детайли чакаме от експертите на Центъра за градска мобилност. Тези, които живеят в идеалния център, ще понесат всички неудобства, за това, че живеят в центъра", уточни той. Тошев обаче предлага да се увеличи в пъти цената за паркиране в синята зона, която сега е лев на час. Според него притежателите на коли трябва да плащат дори и когато оставят автомобилите си на общинските паркинги между блоковете.
    "Не може да се ползва общинска собственост безплатно", аргументира се той, цитиран от "Дневник". По думите му средствата, които общината ще събира от паркингите и от платеното паркиране по улиците, ще отиват за модернизирането и поддържането на градския транспорт. За целта всички пространства за паркиране, включително и по кварталите, ще бъдат вкарани в активите на Центъра по градска мобилност.
    В следващите два месеца дружеството трябва да изготви предложение коя част на града в каква зона да попада. Тошев заяви, че не трябва да остане улица извън системата за паркиране. По негова идея утре общинският съвет ще гласува възлагането на разработката. Според съветника от ГЕРБ спирането на коли по част от улиците в идеалния център трябва да бъде изцяло забранено или да е забранено в определени часове.
    Идеята е улиците да станат по-достъпни за пешеходци. За да има повече пешеходни зони пък през някои части от центъра, ще бъде забранено преминаването с коли. На кои места да стане това, ще предложи отново Центърът за градска мобилност. В същото време, за да се ограничи притокът на автомобили към централните части.
    На утрешното си заседание общинските съветници ще гласуват и друг доклад със съавтор Радослав Тошев. Той е за заделянето на пари в бюджета за следващата година за проектирането на около 30 подземни паркинга в центъра на града. "Това ще е алтернативата на хората, които живеят или идват с колите си в центъра, след като забраним паркирането и влизането по някои улици", обясни Тошев.
    Забраните и новите цени обаче щели да влязат в сила, преди паркингите да станат факт. Платените общински гаражи щели да се ползват и от живеещите в центъра, които трябвало да поемат цената на това да обитават жилище на това място, а не по кварталите. Освен това от догодина вероятно ще плащат повече и за годишните стикери за паркиране в синя зона, които сега са по 70 лв.

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Такаа. Кой гласува за гойко на изборите? Да си признава без бой.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Такаа. Кой гласува за гойко на изборите? Да си признава без бой.
    Онче, бонче, счупено пиронче...
    Епа и аз...

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  4. #4
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Такаа. Кой гласува за гойко на изборите? Да си признава без бой.
    Амии...........

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  5. #5
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Е са тъкмо по новинарските анонси го чух същото, ама не разбрах за кво точно става въпрос и от целия текс разбрах че Пастета в центъра ще стане отвратителен не че сега е приятен.... А гадовете само се възползват от нарастващия брой автомобили в ужаната ни столица .... поне да правеха нещо полезно с тези средства като подземни гаражи или дори цели сгради паркинги... Абе България .....

  6. #6

    Default

    Аз пък съм за..........изяще ме (bite me)
    Кофти ми е за хората дето живеят в центъра, че ще трябва да плащат толкова и че подземните гаражи за които се споменава ще станат след това ама........е писна ми да гледам кола върху кола братче.Писна ми двулентови платна в едно, третоари в паркинги и т.н. и т.н. Once again ........ bite me.
    мене ме нема, в целата схема........

  7. #7

    Default

    Изобщо не е това начина за решаването на този проблем..... това е начина за лапангелес
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  8. #8
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Изобщо не е това начина за решаването на този проблем..... това е начина за лапангелес
    Абсолютно, и няма да се учудя ако няколко месеца след въведението дипломатическите автомобили и т.н. започнат да движат с позлатени джанти понеже няма и няма каква друга екстра да се добави ...
    Мафиотска държава, мафиотска структура

  9. #9
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by sen7 View Post
    Аз пък съм за..........изяще ме (bite me)
    Кофти ми е за хората дето живеят в центъра, че ще трябва да плащат толкова и че подземните гаражи за които се споменава ще станат след това ама........е писна ми да гледам кола върху кола братче.Писна ми двулентови платна в едно, третоари в паркинги и т.н. и т.н. Once again ........ bite me.
    Ти сам ще се захапеш като ти друснат една прилична цена, за да си паркираш пред вас
    Иначе аз да попитам има ли смисъл да разполагаме с коли при това положение? В не малко случаи нарочно не тръгвам с колата точно защото няма къде да спра и защото с транспорта ми е по-удобно. Е добре де ама ако ме накарат да си плащам дори когато колата си седи пред нас дали ще предпочета да платя и за транспорт?! Категорично не! По-добре да си тръгна с колата. Така и така ще плащам. Та вариантите са два - ако имаш кола си я джиткай навсякъде, защото дори да седи пред къщи пак плащаш. А ако нямаш кола тогава още по-добре за теб. Имаш си много място за ходене пеша и плащаш за транспорт САМО когато го използваш.
    The greatest of all scientific hobbies!

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    В София е ужас, когато се търси място за паркиране и не само, когато си пешеходец е отвратително. Но да се изисква такива такси за паркиране, ако живееш в центъра и нямаш гараш айди върви намирай.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #11
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    като чета поста на detelazurno в главата ми минава мисълта , че както е тръгнало нищо чудно да ни накарат да плащаме и за разходките в парковете и по улиците, понеже те също са част от общинската територия .....

  12. #12
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    В нашата хубава родина, нещатата пак ни ги правят от вратата за краката!!! Отново това не е разрешение на проблем, а предтекст да си трупат пари! Модернизация на градския транспорт - тия вече ни взеха за бахти тиквите!!! Крайно време е да започнем, да се противопоставяме на такива малоумни проекти!!! Крайно време е да започнем да получваме нещо в замяна на нашите такси и данъци от тая тъпа държава!!!
    В знак на протест, тогава може да започнем масово опикаване на общинската територия! Данък и на това да ни измислят!!!
    Вярно пита мъжката пчела кой гласува за гойко...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #13
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    И на мен пък ми харесва решението! Присъединявам се към мнението на sen7. Този проблем със задръстванията и паркираните една върху друга коли няма друг начин за разрешаване, освен чрез забрани за паркиране и за влизане в различни улици, както и за солени данъци и такси за паркиране на местно ниво! Живеенето и работенето в Центъра (или изобщо в София) трябва да си имат своята цена. После всички се чудят що станала София 2 милиона жители с 1 милион коли. Станала е щото може и щото на всеки от село (образно казано) му се струва изгодно да се премести в столицата за да живее по-лесно, не го упреквам за което. Като е скъпо и не ти изнася -има и други места за живеене и работа. Можеш да се справяш с високите данъци на сградите и таксите за паркитане в София -живееш и в центъра, ако искаш. Не можеш и ти е скъпо - айде на село! Кофти за някои, ама такава е ситуацията. Какъв би бил другият начин за отпушванията на улиците и осигуряване на места за паркиране на всички? Събаряме сградите и правим улици с по мноооого платна! -Направо ще е супер за някои, ама ми се струва по-малко вероятно.
    Айде и аз съм в стадото с черните овце!

  14. #14
    Ники и Даниела -Алфисти danito__77's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София-Бели Брези
    Age
    33
    Posts
    95

    Default

    Не съм съгласна,защото аз съм от софия и живея в центъра и какво да се преместя в някой квартал ли?! В момента е синя зона купува се сткер и паркират само хората,който живеят тук.Какво вече не мога да си паркирам пред нас?!
    Alfa Romeo 155 1.6 16V `97
    Ники
    Дани


  15. #15
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Ако трябва и в друг град! Щом не ти харесва. Кво да се прави, това е положението. В много европейски градове хората не могат да си паркират пред тях си. Има и градове, в центровете на които пък изобщо не могат да влизат коли. Там едва ли протестират за това. При нас просто сме закъснели с тези действия.

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •