Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 150

Thread: Паркирането в София става платено?

  1. #16
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Ако трябва и в друг град! Щом не ти харесва. Кво да се прави, това е положението. В много европейски градове хората не могат да си паркират пред тях си. Има и градове, в центровете на които пък изобщо не могат да влизат коли. Там едва ли протестират за това. При нас просто сме закъснели с тези действия.
    В много европейски градове няма ТРАПОВЕ по централни улици, както и доста голяма част от останалите улици. Добре, щом ще се плаща за околоблоковото пространство, значи общината ще трябва да идва и да ми го чисти и да ми го поддръжа! Така ли ще е ? НЯМА - е тогава защо да ми взимат пари, ОТНОВО за нещо (защото данъка на колата е общинско взимане), за което аз пак няма да получавам вярната услуга?!
    Хора живеете в измислен свят и чак се плаша, че съм си още в БГ. Нявсякъде в нормалния свят като се плаща за нещо има и нещо което се получава, за тези пари. Не може заради това, че щяло да има някакви си гаражи някъде си, да започнат да събират пари от хората предварително. Отделно че колите, като бройка не са малко и сами виждате, че никой не мисли как да се поемат тези коли като паркоместа и в страничните квартали. Масово новопостроените блокове са без такова предвиждане. Не може на блок с 90 апартамента да има 8 гаража!
    Съгласен съм че трябва да има ред и да да можеш нормално да си крачиш по тротоарите в центъра, но НЕ Е ТОВА НАЧИНА, отново го казвам!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #17
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Ох кви сте ми мазохисти. Как ще се реши проблема с паркирането и кола върху кола когато където и да ми е колата ще плащам за нея?
    И оня пожарникар ще ми разправя по телевизията с акцент
    -Българина плаща повече за колата си отколкото за здравеопазване. Значи трябва да вдигнем цените на здравеопазването.
    А що ли плащам повече за колата? Ми например защото не си плащам само заради факта е имам бял дроб примерно.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  3. #18
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Уважаеми колеги дето приветствате поредния опит за дране. Да ви питам само защо си мислите че ако ме накарат да плащам за паркинга пред блока в Младост или за синя зона 10 лева на час нещо ще се промени с навалицата в центъра. Мога да ви дам блед пример с Лондон. Там се плаща такса за влизане в центъра и безумно много пари за паркиране. Да ама да сте виждали картата на Лондонското метро, там автобусите са един зад друг а и трамвай си имат. А ние какво имаме обещания. Сега ще ви вземем пари пък после може и паркинг да постройм. Я се сетете колко училища в центъра имат големи дворове а и как точно се строй паркинг под тях не ми е много ясно.
    А и днес сутринта слушам как нямало проблем че броя на подписите в протоколите и броя на преброените бюлетини се разминавал с минимум 30 000. Да се сещате как се правят изборите в София напоследък.
    Ама ще взема да натъпча старата лада с динамит и ще я паркирам под прозореца на мухобойко и като дойде да я взима паяка бууум. Щото тези докато не ги почнеш с гьостерицата няма да се освестят
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #19
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Съгласен съм че трябва да има ред и да да можеш нормално да си крачиш по тротоарите в центъра, но НЕ Е ТОВА НАЧИНА, отново го казвам!
    Ами казвай кой е начинът според теб, пък да видим! Според мен това е правилният начин, щото е така в Белия свят. Грешката е просто, че при нас това се случва твърде късно. Съвсем различно биха изглеждали нещата сега, ако тези драстични мерки бяха въведени още преди 20 години. Съгласете се, че София щеше да изглежда по друг начин сега. Ама кво да се прави -все от някъде и някога трябва да се почне! Нещата трябва да си дойдат на мястото

  5. #20
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Винаги съм казвал, че нечетенето не води до нищо добро

    А да видим ся колко са чели таз книжка:

    Докато в града се разиграваха надбягванията със спънатите коне, в един от салоните на замъка Череша, който се използуваше за съдебна зала, Домат беше събрал всички жители на селото за разглеждане на едно много важно дело.

    Излишно е да ви казвам, че председател беше самият Домат. Адвокат беше, естествено, господин Грах. Дон Мерудия изпълняваше писарската длъжност и пишеше отговорите в една дебела книга, и то с лявата си ръка, за да може да продължи да си бърка в носа с дясната.

    Хората бяха много изплашени, защото когато се събираше съдът, винаги се случваха неприятни работи. Последния път например съдът беше решил, че въздухът е собственост на графините Череша, и затова всеки, който диша, трябваше да плаща наем на управата на замъка. Веднъж в месеца Домат обикаляше къщите, караше хората да дишат дълбоко и вземаше мярка на дъха им, после правеше някакви умножения и накрая определяше размера на данъка. Чичо Тиквичка, както знаете, въздишаше непрекъснато и затова беше обложен с извънредно висок данък.

    Дон Домат пръв взе думата и каза всред дълбоката тишина:

    — Напоследък приходите на замъка са твърде оскъдни.


    [...]

    Долуподписаните Череша първа и Череша втора смятат, че бидейки собственички на въздуха, трябва да бъдат признати и за собственички на дъжда. Затова те искат от всички граждани да им заплащат в бъдеще такса, възлизаща на сто лири за обикновен валеж, на двеста лири за буря с гръмотевици и светкавици, на триста лири за снеговалеж и на четиристотин лири за градушка.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #21
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    И на мен пък ми харесва решението! Присъединявам се към мнението на sen7. Този проблем със задръстванията и паркираните една върху друга коли няма друг начин за разрешаване, освен чрез забрани за паркиране и за влизане в различни улици, както и за солени данъци и такси за паркиране на местно ниво! Живеенето и работенето в Центъра (или изобщо в София) трябва да си имат своята цена. После всички се чудят що станала София 2 милиона жители с 1 милион коли. Станала е щото може и щото на всеки от село (образно казано) му се струва изгодно да се премести в столицата за да живее по-лесно, не го упреквам за което. Като е скъпо и не ти изнася -има и други места за живеене и работа. Можеш да се справяш с високите данъци на сградите и таксите за паркитане в София -живееш и в центъра, ако искаш. Не можеш и ти е скъпо - айде на село! Кофти за някои, ама такава е ситуацията. Какъв би бил другият начин за отпушванията на улиците и осигуряване на места за паркиране на всички? Събаряме сградите и правим улици с по мноооого платна! -Направо ще е супер за някои, ама ми се струва по-малко вероятно.
    Айде и аз съм в стадото с черните овце!
    И какво искаш да кажеш колега, че защото някой се е родил в центъра е нормално да плаща четворно такса-смет? Защото хвърля 4 пъти повече боклук? Или трябва да плаща по 200лв да речем защото колата му стои пред жилището му? Какво е виновен човек, че няма поминък за хората в страната и всички са в СФ? Ми то ако всички се преместят тука може и такса за дишане да ни сложат! И не ми казвай моля те, че в такъв случай трябва да си купи жилище в Обеля да речем, щото едва ли не си виновен за това къде си се родил.

  7. #22
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Май ставаме от говеда по-говеда.Какво общо има моя автомобил с градския транспорт?Аз да плащам за модернизация, за да може бай Мангал да се вози /без билет, естествено/ в лачен "рейс".Малко ли пари взима държавата от автомобилите?То не са винетки, данъци, такси, акциз на горивата, застраховки.На всичко отгоре на това се взимат ДДС-та, ДОД-та и т.н.Па отгоре на отгорето, сме в криза.Аз да не ги с.ра тия пари?А какво правим като има повече автомобили, отколкото паркоместа?Ще се изтрепем със съседите защото трима сме платили за едно място?Докато бай Мангал не започне да дава нещо на тая държава аз ще паркирам на поляната зад блока.Да ме хванат за к.ра.

    п.п.Гласувах и за Данчето Фандъкова, това сигурно е нейна недомислица.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  8. #23
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Ако трябва и в друг град! Щом не ти харесва. Кво да се прави, това е положението. В много европейски градове хората не могат да си паркират пред тях си. Има и градове, в центровете на които пък изобщо не могат да влизат коли. Там едва ли протестират за това. При нас просто сме закъснели с тези действия.
    Естествено, че ще си съгласен, нали теб не те бърка. Ама ако почне теб да те засяга, 100% друго ще пееш.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  9. #24
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Джани Родари е мъдър, но цитираното не бих го привел като довод за каквото и да било. Щото изводът от него може да се формулира и като -Ами не живейте във въпросното кралство!
    А това за боклука, дето бил 4 пъти повече, като си в центъра, също не е вярно. Не е повече, просто струва повече!
    А това, че трябва да плащаш 200 лева, за да ти седи колата под прозореца също си е съвсем смислено. Това си е екстра! Щом искаш да имаш кола, пък и да ти стои под прозореца в София, така ще е. Ако имаш къща на село, този вид разходи ще са 0! Паркираш си в дворчето и не дължиш никому нищо.

  10. #25
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Колеги изпускате един важен момент - ВСИЧКИ ще плащаме за да имаме кола в София. Да се затворят някои улици - добре, да се вдигне синята зона - добре, ама тва да ми взимат пари че имам кола за да правят обновяват градския транспорт от какъв х*й ми е. Нали за това плащаме всички данъци и тем подобни простотии - за да имаме коли и да ги караме на хубав път. А в градовете пътищата са меко казано отвратителни
    Някой просто иска да се налапа с пари и то за наша сметка

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  11. #26
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by fnt View Post
    Естествено, че ще си съгласен, нали теб не те бърка. Ама ако почне теб да те засяга, 100% друго ще пееш.
    Защо да не ме бърка!?! Като идвам в София нали и аз си плащам за паркиране? Ако въведат такса за влизане в Центъра и нея трябва да плащам. Само че, ще ми е кеф като си плащам, да има и къде да паркирам, щото в момента срещу левче на час пак не е сигурно, че ще мога. Значи е евтино! Като стане 10 лева на час, бих се позамислил дали да паркирам в центъра или да си хвана влакчето и градския транспорт -всеки си прави сметката. Но тогава ЩЕ ИМА места за паркиране за този, който иска и може да си го позволи.
    Между другото, роден съм в София, не не искам да живея там!

  12. #27

    Default

    Суперрр
    от как бангиите станаха по две иляди лева всеки има по 5 у София.
    ае малко метла...
    вечер след 5.30ч няма къде да паркирам пред нас
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  13. #28
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Защо да не ме бърка!?! Като идвам в София нали и аз си плащам за паркиране? Ако въведат такса за влизане в Центъра и нея трябва да плащам. Само че, ще ми е кеф като си плащам, да има и къде да паркирам, щото в момента срещу левче на час пак не е сигурно, че ще мога. Значи е евтино! Като стане 10 лева на час, бих се позамислил дали да паркирам в центъра или да си хвана влакчето и градския транспорт -всеки си прави сметката. Но тогава ЩЕ ИМА места за паркиране за този, който иска и може да си го позволи.
    Между другото, роден съм в София, не не искам да живея там!
    Май не схващаш идеята.
    1. Ще намалеят местата за паркиране
    2. Ще е 10 лв на час
    и тогава ще търсиш не по 10 мин къде да паркираш, а по час, защото тия проекти да се строят подземни гаражи са в дългосрочен план. В началото и за синята зона така се разправяше. И това не е защото пешеходците няма къде да върват. Те стават все по-нагли и вече ходят по всички улици все едно са тяхни.

    П.П. Живея в Младост и работя в Овча Купел, но ми писна от простотиите. Не съм се залетял да ходя в центъра, но знам, че ако го направят това съвсем няма да ходя. Това е една от най-големите простотии, които могат да се направят. Ако е за чиста София или подредена щяха да направят първо гаражите и после да преустроятват. И парите да ги събират за пътищата и правене на повече гаражи, а не за градския транспорт! И отново слагам емотиконата, която е точно за случия с БГ гражданина и глупавите управници

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  14. #29
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante View Post
    Суперрр
    от как бангиите станаха по две иляди лева всеки има по 5 у София.
    ае малко метла...
    вечер след 5.30ч няма къде да паркирам пред нас
    Ето за това става въпрос. Само че не трябва да протестираш, като трябва да плащаш за тази екстра! Целта на местните такси (като тези за паркирането), забрани и данъци е да се намали човеко-народо-автомобило-потока в определен район. И съответно този тайон да се храни и развива от тях.
    Това, че сме в "криза", пък има още по-малко общо с въпроса! Човек, като е в криза не си дава парите за автомобил и неговата издръжката, а за доста по-жизненоважни неща. Нещо не ми се връзва тезата, дето хем съм в криза, хем си искам екстрите, на които съм свикнал!
    А тая работа с винетки, данъци, такси, акциз на горивата, застраховки, ДДС-та, ДОД-та и т.н. няма нищо общо със случая, защото тях ги плащаме всички, независимо от това в кой град, квартал, село живеем! Говорим за неща на местно ниво.

  15. #30
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Ето за това става въпрос. Само че не трябва да протестираш, като трябва да плащаш за тази екстра! Целта на местните такси (като тези за паркирането), забрани и данъци е да се намали човеко-народо-автомобило-потока в определен район. И съответно този тайон да се храни и развива от тях.
    Това, че сме в "криза", пък има още по-малко общо с въпроса! Човек, като е в криза не си дава парите за автомобил и неговата издръжката, а за доста по-жизненоважни неща. Нещо не ми се връзва тезата, дето хем съм в криза, хем си искам екстрите, на които съм свикнал!
    А тая работа с винетки, данъци, такси, акциз на горивата, застраховки, ДДС-та, ДОД-та и т.н. няма нищо общо със случая, защото тях ги плащаме всички, независимо от това в кой град, квартал, село живеем! Говорим за неща на местно ниво.
    Само не разбрах защо не ми отговори Плащаме за да имаме хубави пътища. А и има значение в кой град си и за данък и за гражданска. И на мен не ми е приятно, че е пълно със бангии по центъра, но не това е начина. Вече го каза един колега "от вратата за краката"

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •