Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 150

Thread: Паркирането в София става платено?

  1. #31
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Ако и при цена от 10 лева на час няма място за паркиране, значи и 10 лева са малко, т.е. трябва да са 20! Тогава със сигурност няма да съм аз този, който ще ги даде. А и това няма общо с броя на местата за паркиране и паркинги. Нещата се регулират с цената на паркоместото. Като няма място за паркиране -не се паркира! А не един върху друг.
    Това, че плащаме данъци за хубави пътища -правим го всички! А защо нямаме хубави пътища е въпрос на друга тема. Разликата при този данък е минимална за различните райони и са по-скоро условни. Според мен разликите трябва да са поне в порядък! А за гражданската мисля, че е еднаква за всички, щото е все едно къде ще те ударят -дали в София или в Три могили

  2. #32
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    За пореден път се убеждавам, че не сте чели книжки...
    А това вече е трагично


    Автомобиль — не роскошь, а средство передвижения.


    ---------- Post added at 10:17 ---------- Previous post was at 10:10 ----------

    И да го напиша в прав текст та дано няма неразбрали.
    Наказването на богатите е социализъм в най-висша форма
    И пак да гласувате за това мекере на следващите избори...
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #33
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    Quote Originally Posted by sen7 View Post
    Аз пък съм за..........изяще ме (bite me)
    Кофти ми е за хората дето живеят в центъра, че ще трябва да плащат толкова и че подземните гаражи за които се споменава ще станат след това ама........е писна ми да гледам кола върху кола братче.Писна ми двулентови платна в едно, третоари в паркинги и т.н. и т.н. Once again ........ bite me.
    Колега, това, че в подписа ти пише "Alfa Romeo Supporter" означава ли, че нямаш собствена кола? Благодаря за отговора!

    Към колегата Panchev - нямаш никакво морално право да коментираш, още повече да подкрепяш такива действия! Това е като изборния туризъм. "Аз си живея в Пловдив, но ще гласувам, защото искам да видя как изнудват хората в София!"

    За идеята - това е голямата залъгалка - няма да ви вдигаме данъка за колата, но ще си плащате, за това, че я паркирате... Това е опит за събиране на пари от колите с "чужди" регистрации, който обаче ще засегне и кореняците...
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Ето за това става въпрос. Само че не трябва да протестираш, като трябва да плащаш за тази екстра! Целта на местните такси (като тези за паркирането), забрани и данъци е да се намали човеко-народо-автомобило-потока в определен район. И съответно този тайон да се храни и развива от тях.
    Това, че сме в "криза", пък има още по-малко общо с въпроса! Човек, като е в криза не си дава парите за автомобил и неговата издръжката, а за доста по-жизненоважни неща. Нещо не ми се връзва тезата, дето хем съм в криза, хем си искам екстрите, на които съм свикнал!
    А тая работа с винетки, данъци, такси, акциз на горивата, застраховки, ДДС-та, ДОД-та и т.н. няма нищо общо със случая, защото тях ги плащаме всички, независимо от това в кой град, квартал, село живеем! Говорим за неща на местно ниво.
    навит съм да си плащам но да има къде да паркирам като се прибера в нас.
    Живея близо до центъра и стана ужас...
    и накрая като няма къде да спираме или няма да имам възможност да си плащам ще си карам мотора и ще оставя една кола за жена ми
    лава богу за момента няма такава опасност
    друг варянт който обмислям е да си купя място в близост до София да изпраскам една къща и да си паркирам както искам в двора
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  5. #35
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Ако и при цена от 10 лева на час няма място за паркиране, значи и 10 лева са малко, т.е. трябва да са 20! Тогава със сигурност няма да съм аз този, който ще ги даде. А и това няма общо с броя на местата за паркиране и паркинги. Нещата се регулират с цената на паркоместото. Като няма място за паркиране -не се паркира! А не един върху друг.
    Това, че плащаме данъци за хубави пътища -правим го всички! А защо нямаме хубави пътища е въпрос на друга тема. Разликата при този данък е минимална за различните райони и са по-скоро условни. Според мен разликите трябва да са поне в порядък! А за гражданската мисля, че е еднаква за всички, щото е все едно къде ще те ударят -дали в София или в Три могили
    Много интересни мисли.
    1. По твойта гениална логика, трябва да се увеличава цената докато не останат 5 човека, които да си плащат да могат да паркират.
    2. Супер тъпо е разсъждението, че като нямало място да се паркира, не се паркира. Няма място за паркиране, защото на много хора им ТРЯБВА да паркират там. Както сутрин всички си водят децата на училище и ходят на работа и има задръствания и всички транспорти са пълни. И това е, защото хората ТРЯБВА да идат на работа и да си заведат децата на училище, а не щото им е евтино и се блъскат за спорта.
    3.Гражданската ТРЯБВА да е по-скъпа според неселеното място и досието на шофьора и т.н., защото тя покрива РИСК. Рискът в София е бая по-голям, отколкото в Три могили.
    Last edited by DerMeister; 19-11-2009 at 10:38.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #36
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Ако и при цена от 10 лева на час няма място за паркиране, значи и 10 лева са малко, т.е. трябва да са 20! Тогава със сигурност няма да съм аз този, който ще ги даде. А и това няма общо с броя на местата за паркиране и паркинги. Нещата се регулират с цената на паркоместото. Като няма място за паркиране -не се паркира! А не един върху друг.
    Това, че плащаме данъци за хубави пътища -правим го всички! А защо нямаме хубави пътища е въпрос на друга тема. Разликата при този данък е минимална за различните райони и са по-скоро условни. Според мен разликите трябва да са поне в порядък! А за гражданската мисля, че е еднаква за всички, щото е все едно къде ще те ударят -дали в София или в Три могили
    Има разлика и има защо. Дядо ми на село шанса да направи ПТП е много по-малък отколкото в някой град където всеки ден си по задръстванията. И от тук 20 от там 20 накрая си става една прилична сума. А това просто да се вдигат цените на всичко - ами не е оправдано. Първо трябва да се осигурят места за паркиране и после да се прави това преустрояване. Всичко е много хубаво, но пак ще има коли колкото и да е цената за паркиране - както и пушачи колкото и да вдигат цената на цигарите. Просто това е краста. А да взимаме от шофьорите за да даваме на пешеходците -

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  7. #37
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante View Post
    друг варянт който обмислям е да си купя място в близост до София да изпраскам една къща и да си паркирам както искам в двора
    Аз тая работа я свърших още преди 15 години

    И си паркирам на воля, че в момента семейството има 5 автомобила без тия дето съм взел за тест.

    Пък който е гласувал за пожарникарчето, хич да не се оплаква, а да си сдърба попарата, дето сам е надробил на изборите



    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  8. #38
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Супер сте! Извинявам се, но не съм погледнал, че съм попаднал в СОФИЙСКИЯ форум!
    Ако си мислите, че и в Пловдив няма проблем с паркирането, лъжете се. Но не бих се възпротивил на подобно решение и за нашия град. В много случаи не ползвам автомобил именно защото няма къде да паркирам. Или пък защото трябва да плащам за да паркирам, а не искам! Паркирайте си в София както искате. Седете си на тая кълка, че някой трябва да ви осигури нещо (места за паркиране)! И то безплатно! -Трябваше по бай тошово време. Който си няма СОБСТВЕНО място за паркиране, ще паркира на общинско (или частно), на цена такава, каквато е изгодна на собственика. Аз си паркирам в двора на кооперацията в която живея, на собствено място. Казал ви го е и pinko как става!
    Пчелата пак изопачава нещата - Високата цена на паркоместата не е наказание за богатите, а привилегия! Те могат да паркират където си искат, защото могат да си го позволят!
    За гражданската -кво да говорим!?! Вероятно DarkKnight не ме е разбрал правилно. Казал съм, че няма разлики в нейната цена, независимо за кой район става дума, а не че трябва да е така! Естествено, че в Големия Град е по-опасно, отколкото на село и трябва там застраховката да е много по-скъпа (засега обаче не е)! Обаче кво правим, ако вуйчото от Три могили дойде да кара в София?
    А с тези доводи по-горе с дебелото ТРЯБВА също не съм съгласен. Нищо не ТРЯБВА! Не е задължително да се живее в София, не е задължително да се кара кола в София, не е задължително да се паркира в София! Всичко е по желание. И на това, че си се родил някъде, пък не можеш да си позволиш да живееш там, също му се намира колаят.
    Айде, паркирайте си със здраве! Както гърбавият си е свикнал с гърбицата, така и вие си се оправяйте както си можете. Опитах се да споря принципно, ама явно не става.
    Last edited by Panchev; 19-11-2009 at 11:04.

  9. #39

    Default

    Търтей, мисля че и друг път съм те питал: кажи за КОЙ да гласуваме?

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by aav View Post
    Търтей, мисля че и друг път съм те питал: кажи за КОЙ да гласуваме?
    за Търтея като се кандидатира
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  11. #41
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Пинко, тва МиТо тестово ли е, че редовно го засичам в подземния паркинг на Сити Центъра
    По темата: лично аз отдавна съм забравил какво е това "Графа", "Витошка", НДК, и просто минавам транзит покрай тези райони и си пазарувам в източните покрайнини на града. В общи линии избягвам да ходя в центъра, освен вечер по кръчми, но тогава ползвам таксита, така че изобщо не ми пука за платеното паркиране. Ако по този начин ще се отпуши движението съм съгласен, единствената несправедливост в случая е към живеещите в центъра - те не трябва да плащат.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #42
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Супер сте! Извинявам се, но не съм погледнал, че съм попаднал в СОФИЙСКИЯ форум!
    Ако си мислите, че и в Пловдив няма проблем с паркирането, лъжете се. Но не бих се възпротивил на подобно решение и за нашия град. В много случаи не ползвам автомобил именно защото няма къде да паркирам. Или пък защото трябва да плащам за да паркирам, а не искам! Паркирайте си в София както искате. Седете си на тая кълка, че някой трябва да ви осигури нещо (места за паркиране)! И то безплатно! -Трябваше по бай тошово време. Който си няма СОБСТВЕНО място за паркиране, ще паркира на общинско (или частно), на цена такава, каквато е изгодна на собственика. Аз си паркирам в двора на кооперацията в която живея, на собствено място. Казал ви го е и pinko как става!
    Пчелата пак изопачава нещата - Високата цена на паркоместата не е наказание за богатите, а привилегия! Те могат да паркират където си искат, защото могат да си го позволят!
    За гражданската -кво да говорим!?! Вероятно DarkKnight не ме е разбрал правилно. Казал съм, че няма разлики в нейната цена, независимо за кой район става дума, а не че трябва да е така! Естествено, че в Големия Град е по-опасно, отколкото на село и трябва там застраховката да е много по-скъпа (засега обаче не е)! Обаче кво правим, ако вуйчото от Три могили дойде да кара в София?
    А с тези доводи по-горе с дебелото ТРЯБВА също не съм съгласен. Нищо не ТРЯБВА! Не е задължително да се живее в София, не е задължително да се кара кола в София, не е задължително да се паркира в София! Всичко е по желание. И на това, че си се родил някъде, пък не можеш да си позволиш да живееш там, също му се намира колаят.
    Айде, паркирайте си със здраве! Както гърбавият си е свикнал с гърбицата, така и вие си се оправяйте както си можете. Опитах се да споря принципно, ама явно не става.
    Ти не ме разбра. Нямам против да плащам за паркиране - против съм въпреки това да търся място 30 мин. И не става въпрос само за София, а за всеки по-голям град. Идеята на мен ми беше да вдигнат сега синята зона да се съберат пари, да построят гаражи и след това да намаляват местата за паркиране по улиците. На ясно съм, че всеки ден с колата си е лукс (и съм си плащал много често за паркинг), но си имам гараж и слабо ме засяга спирането по обществените паркинги на блоковете. За това казвам че това си е чисто е*ане за тези с колите и не е с цел подпомагането на София. Аз искам да мога като си тръгна от работа да мина да си напазарувам за ядене например и да се прибера в нормален час, а не да се блъскам по рейсове. Просто защитавам тезата, че не е лоша идеята, но трябва да се направят някои заготовки за да се получи добър резултат за хората, а не обратното.

    П.П. Извинявай ако съм те обидил с нещо, просто изказвах мнение. За мен трябва да се плаща за да спираш в центъра, но трябва да ти е осигурено място за целта. Нямам против и да си плащам месечен абонамент за да си паркирам колата при работата, но за целта трябва да се построи такова нещо. И да трябва да се осигурят парко места (независимо платени или не) след като плащаме данъци и всевъзможни такси, а резултати няма
    Last edited by DarkKnight; 19-11-2009 at 11:26.

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  13. #43
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    П.П. Извинявай ако съм те обидил с нещо, просто изказвах мнение. За мен трябва да се плаща за да спираш в центъра, но трябва да ти е осигурено място за целта. Нямам против и да си плащам месечен абонамент за да си паркирам колата при работата, но за целта трябва да се построи такова нещо. И да трябва да се осигурят парко места (независимо платени или не) след като плащаме данъци и всевъзможни такси, а резултати няма
    Няма проблем! Ама все си мислех, че народа в темата протестира именно срещу това, което си написал -аз просто го формулирах малко по-строго и грубо. Естествено, че на всеки ще му е най-добре да си кара и паркира където си иска без пари, ама това не е най-доброто решение за всички, поне не и за тези, дето се гъчат в София!

  14. #44
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Няма проблем! Ама все си мислех, че народа в темата протестира именно срещу това, което си написал -аз просто го формулирах малко по-строго и грубо. Естествено, че на всеки ще му е най-добре да си кара и паркира където си иска без пари, ама това не е най-доброто решение за всички, поне не и за тези, дето се гъчат в София!
    Ествствено, че трябва да се плаща за всичко, просто така е устроена системата. Въпросът е, че като се плаща трябва и да се получава. Общината трябва да прибира пари, но само за да ги реинвестира обратно в моя полза. Затова таксите трябва да са съобразени с мен, а не с това колко се печели и колко пари са нужни. Не може да се слагат ограничения и увеличения на неща, които са свързани с ежеднеивто на хората и не са избираеми, а в същото време да няма 1 лв. инвестияция и подобряване на инфраструктура и т.н.
    ЕДИН, повтарям, ЕДИН паркинг да направят и ще съм съгласен паркирането да стане по-скъпо.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  15. #45
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Няма проблем! Ама все си мислех, че народа в темата протестира именно срещу това, което си написал -аз просто го формулирах малко по-строго и грубо. Естествено, че на всеки ще му е най-добре да си кара и паркира където си иска без пари, ама това не е най-доброто решение за всички, поне не и за тези, дето се гъчат в София!
    Значи малко ни бяга разбирателството

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •