Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast
Results 166 to 180 of 186

Thread: Камери на КАТ и Полицията в София.

  1. #166
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Май ме забрави
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #167
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Един познат ми разправя за най-чистия вариант да не го бъркат камери и ето разсъжденията до момента. Може да разсъждаваме върху долното да идим къде са слабите страни и дали е така.

    1. Има фирма с капитал 10 лева водеща се на името на някакъв безработен и някакви измислени адреси дето няма как да го открият в гетото. (откриванеото на тази фирма е почти без пари)

    2. Колата е закупена за 30 000 лева на името на фирмата. Понеже фирмата има малък капитал и няма парите, документално се води , че нашия човек е дал назаем 30 000 лева на фирмата. За тази цел от името на фирмата е вписан Първи по ред особен залог по реда на ЗОЗ на колата в полза на Нашия човек.(на Вас де факто) В договора за заема за купуване на колата са записани вноски за издължаване на 30 000 хил към нашия човек. Той не предявява искането, кара си колата с пълномощно генерално от фирмата. ( и началните действия са до тук и си кара с генерално пълномощно за колата на негово име)



    Какво може да стане и какви са ползите: Ако пращат честитки и каквото и да било не може да се открие безработния Управител и собственик на фирмата.

    Ако са много упорити и Вие натрупате много задължения по глоби, може с дело и после с ЧСИ да блокират сметките на фирмата. Да ама фирмата няма нищо по сметките и не извършва дейност. Ако ЧСИ- установи , че по имотния регистър няма имоти на дружеството и погледне баланса и ОПР -то ме сънява да се напъне(особенно сега както имат серьозни суми на банките и данъчните да събират и има имоти и ипотеки), а като види , че и човека не е усигуряван и безимотен, няма и да се напъва да събира. Като минат три години без събрано задължение (трябва ново дело - което едва ли ще заведе - щото има такси , който после трябва да си събере). Ако пък е много усърден ще тръгне към автомобила, защото е собственост на фирмата. Но тогава ще види , че има вписън залог с първа поредност във Ваша полза и Вие явявайки се кредитор се ползвате първи с правата , може да обяви автомобила за продан на база оценка, но тък като тя ще е по ниска от задължението към Вас - няма да остане нищо за ЧСИ-то (Автомобилите поефтиняват) и даже и да насрочи търг за 25, явявате се и придобивате автомобила без да давате нищо - само приспадате от уж дължимите 30 хилки, като с тази стойност фирмата остава да Ви дължи пак 5 хилки. Но до достигане на това минават години, а преди ЧСИ да прави каквото и да е все пак първо ще праща покани после ще блокира сметки....та понеже имате генерално пълномощно включителни и за продажба на автомобила, (може и да не чакате търг) вдигате залога и го продавате в брой на роднина или на Вас (за целта го продавате на стойност под 10 хилки - такива суми не трябва да са по банков път) парите формално се осчетоводяват, че постъпват по каса на фирмата и после , че с тях са раплатени задължения към Вас (по договора за кредит - реално пари и движение няма - освен вписване по счетоводни сметки ) Така колата вече не могат да я пипнат, а от фирмата няма какво да вземат. вече - тя е ЕООД и носи отговорност до размера на капитала си - или 10 лева.(те отдавна ги няма защото са взети като такса за сметката и в банката)

    Знам че звучи сложно , но не е толкова. Цялата операция струва около 200 лева (включително таксата от 70 лева за вписване на залога - останалото за фирмата и за ракриване на банкови сметки) От там всяка година нулева декларация до НАП , че фирмата няма дейност, Всичко се попълва елементарно. Но ако пътувате много и в чужбина и в БГ (понеже вече и от чужбина идват честитики в БГ ) си заслужава.



    В случая няма нищо незаконно и не апелирам към беззаконие.

    Всичко остават чисто освен юридическот лице ЕООД - носещо отговорност до размера на капиала (10 лева) Безимотния безработен е регистрирал фирма с 10 лева (искал е да извършва търговска дейност или търговия с коли - затова купува колата, ама не става ) Парите за колата са дадени назаем, заема не се плаща от фирмата , заложен е по закон във ваша полза като кредитор и си го вземате. Управителя на фирмата не е нарушил законите за счетоводството , да не е палтил глобите , но затова носи отговорност фирмата с имуществото си - а то е такова , че управителя няма възможност да плати тези неща. И така и той и Вие няма какво да се притеснявате.



    П.П. Нищо от горните не пречи да си правите гражданска, да си карате колата, да си плащате данъци и застраховки, ккато и да я продадете когато искате.
    Last edited by BatVas; 25-01-2013 at 16:36.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #168
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Интересна схема .. признавам! При това напълно легална!

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  4. #169
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Остава само фирмата да намерим
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #170

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Всичко остават чисто освен юридическот лице ЕООД - носещо отговорност до размера на капиала (10 лева) Безимотния безработен е регистрирал фирма с 10 лева (искал е да извършва търговска дейност или търговия с коли - затова купува колата, ама не става ) Парите за колата са дадени назаем, заема не се плаща от фирмата , заложен е по закон във ваша полза като кредитор и си го вземате. Управителя на фирмата не е нарушил законите за счетоводството , да не е палтил глобите , но затова носи отговорност фирмата с имуществото си - а то е такова , че управителя няма възможност да плати тези неща. И така и той и Вие няма какво да се притеснявате.



    П.П. Нищо от горните не пречи да си правите гражданска, да си карате колата, да си плащате данъци и застраховки, ккато и да я продадете когато искате.
    Може и да греша, но след като е записана колата като особен залог в ЦРОЗ не трябва ли документ от служебно лице в ЦРОЗ, с което ти се разрешава да влезнеш във владение на залога? И след издаването на такъв документ и влизане във владение на автомобиле няма ли законово установен срок да прехвърлиш колата на свое име? Хипотетично.

  6. #171
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Както гледам типично по български мислите как да заобиколите правилата и да не плащате хипотетични глоби.Няма ли да е в пъти по лесно просто да спазвате правилата за движение?
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  7. #172
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Както гледам типично по български мислите как да заобиколите правилата и да не плащате хипотетични глоби.Няма ли да е в пъти по лесно просто да спазвате правилата за движение?
    На българите генетично им е заложено да си играят на дребно и да прахосват цялото си време в мисли как да "мамят системата", вместо да хванат и да свършат нещо наистина продуктивно....резултатите са на лице
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #173

    Default

    Ох вие моралистите....добре че само българите го правят.Или съдите по себе си?

  9. #174
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Ох вие моралистите....добре че само българите го правят.Или съдите по себе си?
    Те радардетекторите са измислени в България. А колите с по 200 и повече коня се произвеждат специално да се внесат в България като станат на по 10+ години, в Европа ги карат с до 130.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #175
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Те радардетекторите са измислени в България. А колите с по 200 и повече коня се произвеждат специално да се внесат в България като станат на по 10+ години, в Европа ги карат с до 130.
    Явно не си живял много време в Европа....или нищо не си разбрал...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  11. #176
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Я ми обясни, като по-светнат?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #177
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Я ми обясни, като по-светнат?
    Нарушения и шашми се правят навсякъде....разликата е в съотношението и отношението... И Гюнтер може да кара с 300 по Аутобана, ама като му сложат знак 120, си пали накладките и забива на 120....и разликата е, че като лети с 200, ако аз с моята Ароса 49кс изпреварвам пред него, ще спре на 50м зад мене и ще ме изчака културно да си изпреваря, а няма да ми се лепне на задната седалка и да ми се прави дискотеки отзад...и последната разлика е, че като го нащрака камерата, после ще отиде и ще си плати вересиите, а не да се прави на голям мъж, а после да се крие като мишок за 30 евро...това е разликата. И точно поради такива и други причини, ти ще си седиш на светофара и ще те предреждат разни незавършили 10ти клас яки момченца с новите 7ци, а ти ще мишкуваш в 15 годишната 56-ца, децата ти ще са в чужбина и пенсията ти ще е двуцифрена сума в евро...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #178
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Темата е: " Камери на КАТ и Полицията в София ".

    Няма нужда от излишни коментари!
    Колегата "BatVas" е споделил една гледна точка. Но не виждам никъде да е писал, че ви задължава с нея.

    ... И ножът може да убиеш с него човек, но никой не те пита: "как не те е срам да имаш ножове в дома си?"

    Лично си плащам всякакви глоби и вишове на време. Не бих се занимавал с подобни врътки.
    Last edited by Tonimir; 02-02-2013 at 19:40.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  14. #179
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    E то и аз си плащам всички глоби. След пуснатото мнение от мен все пак регистрирах кола на мое име, просто споделих размисли.
    А относно разсъжденичта за Гюнтер...ами Гюнтер е карал последната ми кола свалена много ниско и с 18 ки джанти само че в БГ където данъка на колата ми е само с 10 евро по малък не мога да мина през не знам как мислените легнали полицаи и модерните напоследък повдигнати зебри как ли Гюнтер е карал и дали след като данъка ми гони неговия не трябва и аз да мога да карам така ..не ми отговаряйте!
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  15. #180
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Ако искаш, ще ти отговорим, не е проблем

    koolio-всичко е навързано...няма отделни теми тук...
    Last edited by Satanism; 03-02-2013 at 09:40.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •