Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 82

Thread: LED ленти за фаровете!!!

  1. #61
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Изглеждат, като мустаци поставени там Но май няма къде другаде.
    Няма много опции къде да се сложат.

    Quote Originally Posted by milenmilan View Post
    Мерси колега за отделеното време, г/д добре изглежда. Но определено на новит фейс е по-добре.
    Съгласен съм.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  2. #62
    започва да се пристрастява AnD14's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    51

    Default

    някой ще качи ли снимки ако е слагал LED ?
    Alfa Romeo 166 2.5 v6 24v

  3. #63
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Колеги, аз много се навих за това. Хвърлете едно око.

    http://drl.viewbg.net/index.htm

    и по-точно това http://drl.viewbg.net/cardrl.htm
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  4. #64
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Това ми се вижда добро... Мен ме интересува - понеже на моята светлините са биксенон и единият фар не се използва, освен за просвяткане - дали не мога да измисля само той да се включва през деня...? Или да си купя един от тия модули и чрез него да го управлявам?
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  5. #65
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Това ми се вижда добро... Мен ме интересува - понеже на моята светлините са биксенон и единият фар не се използва, освен за просвяткане - дали не мога да измисля само той да се включва през деня...? Или да си купя един от тия модули и чрез него да го управлявам?
    Аз доколкото схващам идеята с тия DRL модули, това е към модула да се свърже крушката за дългите светлини а да свети с около 30% от мощността си. Така, че като си с би-ксенон, тази постановка е приложима при теб.
    Друг е въпросът, дали законът не забранява това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #66
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз доколкото схващам идеята с тия DRL модули, това е към модула да се свърже крушката за дългите светлини а да свети с около 30% от мощността си. Така, че като си с би-ксенон, тази постановка е приложима при теб.
    Друг е въпросът, дали законът не забранява това.
    Днес цял ден ми вадят очите разни коли със светещи дълги. Не знам дали са на 30% или повече, но дългите светят право в очите - дори и през деня. Особено при нас в сенките около езерото направо заслепяват тия с дългите. Според мен това си е незаконно.

    Защото в закона пише, че дългите светлини се използват само извън населените места и когато няма насрещно движение - не е ли така? Аре ходи докажи на катаджията, че в града дългите ти светят на едиколко си процента...
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  7. #67
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Днес цял ден ми вадят очите разни коли със светещи дълги. Не знам дали са на 30% или повече, но дългите светят право в очите - дори и през деня. Особено при нас в сенките около езерото направо заслепяват тия с дългите. Според мен това си е незаконно.

    Защото в закона пише, че дългите светлини се използват само извън населените места и когато няма насрещно движение - не е ли така? Аре ходи докажи на катаджията, че в града дългите ти светят на едиколко си процента...
    Загледай през деня масово ауди А6 примерно сега се сещам как е реализиран DRL там - точно дългите светлини светят слабо. Идеята на DRL е точно да се виждаш, а не да ти работят късите светлини в земята...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #68
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Загледай през деня масово ауди А6 примерно сега се сещам как е реализиран DRL там - точно дългите светлини светят слабо. Идеята на DRL е точно да се виждаш, а не да ти работят късите светлини в земята...
    Не си прав. В конкретния случай при старото А6 отстрани в рефлектора на дългите фарове има втора крушка 21 вата, която не е във "фокуса" на оптичната система и затова не може да даде насочен светлинен сноп, а просто свети дифузно.

    За такива преработени дълги светлини в Германия директно ти спират колата от движение - надявам се и тук скоро да стане така.

    Ето на тази снимка в горната лява част на рефлектора на дългите се вижда мястото на малката 21-ватова крушка:

    Last edited by pinko; 20-08-2012 at 22:09.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  9. #69
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Това ми се вижда добро... Мен ме интересува - понеже на моята светлините са биксенон и единият фар не се използва, освен за просвяткане - дали не мога да измисля само той да се включва през деня...? Или да си купя един от тия модули и чрез него да го управлявам?
    Точно за това е устойството, за което постнах. И аз искам да постигна същия ефект като теб. Аз ще го правя скоро и ще пиша какви са резултатите. Според мен е много семпло и добро решение.

    ---------- Post added at 22:21 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

    Furious 155 е прав. По-принцип дневните светлини трябва да светят малко по-високо, за да предупреждават шофьорите, а не да осветяват пътя. Някой марки коли имат дневни, където стоят фаровете за мъгла обикновено, което е доста ниско в колата, та те са насочени на горе.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  10. #70
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Не си прав. В конкретния случай при старото А6 отстрани в рефлектора на дългите фарове има втора крушка 21 вата, която не е във "фокуса" на оптичната система и затова не може да даде насочен светлинен сноп, а просто свети дифузно.

    За такива преработени дълги светлини в Германия директно ти спират колата от движение - надявам се и тук скоро да стане така.

    Ето на тази снимка в горната лява част на рефлектора на дългите се вижда мястото на малката 21-ватова крушка:
    Според мен това е 5 ватов габарит! И това което виждам е точно крушката в средата на рефлектора да свети през деня - това е според мен.

    Ето как е направено на лексус, обаче в щатите - Reduced-voltage high-beam DRL on a US/Canada 2002 Lexus RX300



    Идеята е хем да се вижда, хем да не заслепява - затова е с намален интензитет.
    Last edited by Furious 155; 20-08-2012 at 23:46.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #71
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Колеги, хрумна ми една идея за DRL на нашите коли и ми се иска да я пробвам.
    Идеята ми е да разположа поле от smd светодиоди върху закрилката на рефлектора за късите светлини.
    Понеже свалянето на въпросната закрилка е голяма играчка, ми се иска да изработя платката със светодиодите и когато демонтирам фара да монтирам вече готовата платка.
    Молбата ми е, ако на някой от Вас му се намира под ръка тази закрилка от счупен или разглобен фар, да я скицира или да даде ориентировъчни размери.

    Става въпрос за ламаринката, която закрива половината от рефлектора, като тази от снимката:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #72
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Само да кажа, че много ми харесва идеята ти и успех!
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  13. #73
    Запален алфист pitbull's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Костинброд , София-Надежда
    Age
    41
    Posts
    304

    Default

    Ето колега, кажи ако ти трябват още размери.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC02025.jpg   DSC02026.jpg   DSC02027.jpg   DSC02028.jpg   DSC02029.jpg  

    DSC02030.jpg   DSC02031.jpg   DSC02032.jpg  
    EX' Alfa Romeo 33 1.7 16v / EX' Alfa Romeo 164 super 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 166 2.0 T.S / EX' Alfa Romeo 146 TI
    Peugeot 406 Coupe 2.2HDI
    Peugeot 106 1.4 Sport-на жената мачето

  14. #74
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by pitbull View Post
    Ето колега, кажи ако ти трябват още размери.
    Много ти благодаря колега!

    Това, което си свършил е перфектно и ще ми свърши чудесна работа.

    Жив и здрав да си!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #75
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Всичко е много хубаво само че когато работят късите тази пластина се нагрява зверски (тествал съм извън фара подобен на този прожектор, а като е във фар ще е още по-горещо) и светодиодите няма да оцелеят ако са на нея или близо до нея.
    Можеш да ги сложиш близо до плоската част на изпъкналата лупа , както съм намислил да експериментирам аз , но и там може да се окаже висока температурата...
    ...

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •