Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем с километража на 147

  1. #1

    Default Проблем с километража на 147

    постоянно ми примигва на километража това което отчита километрите и другите работи

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Диагностика!
    Екуто не прави връзка с някой сензор!

  3. #3

    Smile

    каде мога да я направя тази диагностика.И ако не е тайна какво ще ми струва

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by gena_3 View Post
    каде мога да я направя тази диагностика.И ако не е тайна какво ще ми струва
    20-30 лева,пробвай с търсачката из Форума,има оста препоръчани сервизи и такива в които не се ходи.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by gena_3 View Post
    постоянно ми примигва на километража това което отчита километрите и другите работи
    Така ли я купи колата ? По принцип аз и един колега от форума имахме същия проблем. Това мигане идва от горната платка на шофьорската ел.конзола за (ел.стъкла,огледала). Моята даде накъсо и си взех една 2-ра ръка, но след като я сложих почна да ми свети километража. Оправих го като от двете конзоли направих една. На едната конзола не искаше да работи багажника и външ. температура а на другата ел. огледалата и това мигане. Главно направих от 2-те една за да оправя проблема с ел.огледалата, но проблема си остана, поне отстраних това дразнещо мигане. Та, ако ти си сменял тази конзола вземи горната платка от едната и я сложи на другата и ще се оправи. Знам, че става и с компютър, но не знам как и с какъв софтуеар. До колкото си спомням мисля че Бобо знаеше как става работата с компа и софта. Надявам се да съм ти бил полезен.
    Last edited by zombiran; 22-11-2009 at 21:34.

  6. #6

    Default

    питане до колегата zombiran какво ще рече шофьорската ел. конзола би ли пояснил малко по подробно и къде се намира
    Last edited by manol vasilev; 24-11-2009 at 19:42.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by manol vasilev View Post
    питане до колегата zombiran какво ще рече шофйорската ел. конзола би ли пояснил малко по подробно и каде се намира
    Това което ти се намира до дръжката на вратата отвътре. Конзолата за ел.огледалата и стъклата. Преди да се свали има един винт малко над джоба на вратата, който се намира най-долу на вратата, че той трябва да се развие преди да се извади конзолата. В конзолата има две платки и този мигащ проблем на километража идва със сигурност от горната платка.

  8. #8
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Къде си ходил да ти чипосват колата или така я взе?
    Някой майстор е пипотил затова примигва.
    И да беше ползвал търсачката - писано е по темата.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Това което ти се намира до дръжката на вратата отвътре. Конзолата за ел.огледалата и стъклата. Преди да се свали има един винт малко над джоба на вратата, който се намира най-долу на вратата, че той трябва да се развие преди да се извади конзолата. В конзолата има две платки и този мигащ проблем на километража идва със сигурност от горната платка.
    Мигащия проблем може да идва от около 1000 неща включително и ако си смениш фабричния касетофон...затова не се хващайте за конзолата на вратата. Според мен даже тя е най-малко вероятния причинител на мигането, от всички възможни.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by jazzman View Post
    Мигащия проблем може да идва от около 1000 неща включително и ако си смениш фабричния касетофон...затова не се хващайте за конзолата на вратата. Според мен даже тя е най-малко вероятния причинител на мигането, от всички възможни.
    Аз казвам какво съм сменил, след това какво се е получило. Пък вече дали може да дава и от другаде същия проблем не знам. Но мисля че от там идва главно. Защото пак повтарям не съм единствен с такъв случай.

  11. #11

    Default

    имам я колата от мн скоро и така я взех.Мн ви благодаря за помоща,на май е най добре да си отидя на майстор.

  12. #12

    Default

    цялата работа струва 30 лева

  13. #13
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by gena_3 View Post
    цялата работа струва 30 лева
    Ами ще споделиш ли кое струваше 30лв и как е решен проблема,за да знаят и други колеги или е прекалено нахално да предоставиш решението и на други хора в нужда......

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Ами ще споделиш ли кое струваше 30лв и как е решен проблема,за да знаят и други колеги или е прекалено нахално да предоставиш решението и на други хора в нужда......
    Ами закачам го оправям го и му взимам 30лв ... примерно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #15

    Default

    ами да нещо такова.На Любляна в ов4а купел мом4етата го правят и си разбират от работата

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •