Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем с охладителната система!Помощ!!

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    19

    Default Проблем с охладителната система!Помощ!!

    Моята 155 1.8 1993г. върви както трябва,но имам проблен с охладителната система.След като загрее(90-95) изхвърля антифриза(водата) през капачката и то в литри,вече избива и някаде около радиатора(след като смених оригиналната капачка).Смених гарнитура на главата(беше спукана),но проблема не се реши с това,а и все още не се е изчистило маслито в системата напълно(от избилата гарнитура)Никой не знае каде е проблема!Мисля че не циркулира добре сиситемата или взима въздух от някъде?!Или термостата е скапан вече (перката ми вклучва на 95 според таблото и се чува едно пукане (като кипене) докато изтича водата в литражни коли4ества през капачката на казанчето ,да не прегрява >?
    Моля някой който разбира или е патил от подобен проблем да помага ! Полудях вече!

  2. #2

  3. #3
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Ти като гледаш дали се майтапи ? Колега , да не е цепнала главата
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  4. #4
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Аз като гледам отдавна си за сервиз В този дух скоро ще се присъединиш към раздела обяви/продававам/на части

  5. #5
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Газова имаш ли?

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    19

    Default

    Quote Originally Posted by Petronii View Post
    Газова имаш ли?
    На ГАЗ сам.
    НЕ се майтапя,сериозно е такъв проблема.
    Главата е с водна проба и е шлайфана!Двигателя е в добро състояние според маистора ми Митко Брадата(специализирал ремонтиране на Алфа)в Пловдив.Той смяташе да реши проблема с смяна са гарнитура на главата (тя си беше за смяна),но пак продължава с тези течове.
    Last edited by Fushuu; 23-11-2009 at 09:57.

  7. #7
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    Водната помпа проверена ли е?
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    19

    Default

    Quote Originally Posted by Wolfy View Post
    Водната помпа проверена ли е?
    Не е,но водата излиза дори и при спрян двигател,даже повече!
    Alfa Romeo 155 1.8 t.s. 1993- първата ми кучка

  9. #9
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Затвори си кранчето на бутилката,запали я на газ да работи докато загасне и пак пробвай. Да работи само на бензин и да е сигурно ,че няма налягане в газовата система.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #10
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Точно така!!!

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    19

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Затвори си кранчето на бутилката,запали я на газ да работи докато загасне и пак пробвай. Да работи само на бензин и да е сигурно ,че няма налягане в газовата система.
    ще пробвам.
    Alfa Romeo 155 1.8 t.s. 1993- първата ми кучка

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    И тази работа с перката на 95 градуса не е читава
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #13
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Какви са тия температури,бре?Имал съм 155 2,0.Не познавам такава температура 95 градуса.Не е качвала повече от 85-90,като стрелката не е и долепвала 90-те градуса.
    И на тия с водните и всякакви проби на главите не им вярвайте,имах проблем с една от главите като взех тоя трактор.Просто взех друга глава на старо,това е решението.Знам го от опит.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #14
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Причините може да са няколко:
    1. водната помпа - ако не работи добре, циркулацията е влошена, следствие на което няма добро охлаждане на мотора и водата кипва. Затова, когато спреш мотора, водата кипва повече.
    2. затлачвания и отлагания в радиатора или запушени водни пътища - малко трудоемко е да промиеш цялата система, но често се случва, ако собственика преди теб се е опитвал да решава проблеми с течовете, използвайки разни добавки и пр. бози.
    3. некоректно отчитащ датчик (този, който управлява включването на перката) - може да го провериш, като измериш съпротивлението му при различни температури.

    И една допълнителна насока - ако колата прегрява и при движение в "извънградско", насочи усилията си към т.1 и т.2.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    19

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Причините може да са няколко:
    1. водната помпа - ако не работи добре, циркулацията е влошена, следствие на което няма добро охлаждане на мотора и водата кипва. Затова, когато спреш мотора, водата кипва повече.
    2. затлачвания и отлагания в радиатора или запушени водни пътища - малко трудоемко е да промиеш цялата система, но често се случва, ако собственика преди теб се е опитвал да решава проблеми с течовете, използвайки разни добавки и пр. бози.
    3. некоректно отчитащ датчик (този, който управлява включването на перката) - може да го провериш, като измериш съпротивлението му при различни температури.

    И една допълнителна насока - ако колата прегрява и при движение в "извънградско", насочи усилията си към т.1 и т.2.
    За сега всичко води кам спукан и задрастен(с боза от масло от гарнитурата) радиатор.Утре го разглобявам и ще се види.Според майстора ми от там взима въздух и не може да се обезвъздуши системата,следователно и недобра цирколация.
    Alfa Romeo 155 1.8 t.s. 1993- първата ми кучка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •