Results 1 to 14 of 14

Thread: счупено стъкло на халогена - ново?

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default счупено стъкло на халогена - ново?

    Вчера забелязах, че стъклото на халогена ми вече го няма... Е, верно беше спукано и си я карах така, ама сега вече явно съвсем се е скапало и е изпаднало някъде на парченца. Може ли някой да ми каже, тези стъкла купуват ли се отнякъде, или вървят комплект с целия халоген (фара за мъгла) ?! Предполагам, че не е обикновено стъкло... и може ли да се замени с нещо др?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Може-от плексиглас!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  3. #3
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    може и от обикновенно стъкло аз съм с такова и вече половин година може и повече немам никви грижи иначе съм питал и никъде не предлагат стъклото отделно, най-евтино беше при талянеца 30 кинта.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  4. #4

    Default

    Стъкло можеш да си купиш само, но няма да е оригинално (защото се продава само цял халоген), нито пък после ще свети както трябва халогена, но за външен вид става. По-добре потърси second hand цял.
    А и темата май е дискутирана вече какви са цените и качеството на стъклата, които правят.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  5. #5
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    Стъкло можеш да си купиш само, но няма да е оригинално (защото се продава само цял халоген), нито пък после ще свети както трябва халогена, но за външен вид става.
    колега мога да те уверя, че разлика в светенето няма изобщо
    както споменах вече аз съм с най-обикновенно 6мм стъкло.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  6. #6
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Moже и да няма разлика, ако все още има рефлектор. При мен рефлектор а заминал.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  7. #7

    Default

    По дърветата покрай "Канала" има обява че продават стъкла за фарове и халогени. Може да пробваш и там: 0887762125.
    После драсни два реда дали стават или са боклуци
    147 2.0 16v TS Selespeed

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    А бре Стефчооо момчето е от Кърджали как ше дойде до канала за едно стъкло А иначе става с обикновенни стъкла но не изкарват много особено през влажните сезони.Мойте и двата халогена са с обикновенни стъкла и двата се спукаха,сега пак ще ги сменя/стъклата/и наесен ще си купя халогени
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    РЕЗУЛТАТИТЕ!!!
    Днес намерих в завода едно хубаво парче плексиглас... Наложих отгоре кутията на халогена и я очертах. После го изрязох по очертанията, малко дооформяне с пиличката и напасване в кутията. Накрая, всичко бе добре уплътнено и залепено с водоустойчив силикон... Е, сега свети... ма да видим до кога
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  10. #10
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Ще се разтопи от нагряването на крушката.
    Имаче при мен има различни дебелини плексиглас.
    Стъкло е по- добре.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  11. #11
    Запален алфист Наката's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Хасково
    Age
    38
    Posts
    156

    Default

    наистина плексигласа ще се стопи и ще ти свети по кофти
    Аз на мойто халоген му намерих стъкалце от фара на едно малко моторче и стана супер
    Mitsubishi Outlander 2.2 4х4 от 12г. -"reliably" now
    Alfa Romeo 1.9 JTDm от 10г. -"bellissima" - now
    Alfa Romeo 1.9 JTD от 00г. -"my heart"- ex
    Fiat Ritmo 1.5 Super от 82г. -"first love"- ex

  12. #12
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Според техническите характеристика за плексигласа, които изрових от бумагите, пише че температурата на "остъкляване" на плексигласа е от 95-115 градуса по целзий, в зависимост от марката... Т.е. над тези температури почва да се размеква. Смятате ли, че крушката на халогена ще успее да нагрее стъклото до тези температури?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  13. #13
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by kris11
    Ще се разтопи от нагряването на крушката.
    Имаче при мен има различни дебелини плексиглас.
    Стъкло е по- добре.
    Колега,това не е кашкавал,а плексиглас все пак
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #14
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Навремето си правих "стъкло" за шлема/ за мотоциклет/ от плексиглас.
    Огънах в тенджера с вода и то не вряща !!
    Като се понагрее ще се икоруби и ще влиза вода. Казвам ви го за да не си губите времето с напразни неща.Кой както си реши.
    Все пак знам що за материал е и продавам такъв.
    Освен това плексигласа старее от слънчевата светлина.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •