Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Мисля да слагам газ

  1. #1
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default Мисля да слагам газ

    Колеги мисля да си слагам газ на алфата ,че ми се налага да карам повече , и не се издържа има те ли препоръки и хокания готов съм да ги чуя

  2. #2
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Пич, пускай темата в газовия раздел, щото тука ще те обявят за еретик...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Прав си!Както и когато се говори за разход на масло,тия с тубичките масло в багажника имат най - малък разход!
    Моята кошница си я карам над 300 000 км на газ и съм доволен!Газта елиминира много проблеми по инжекциона и е доста по- ефтин вариант.Обаче изисква перфектна запалителна система,клапани и компресия!Колкото и да е наред всичко,боксера просто си гърми от време на време и нищо свястно не може да се направи!Трябва да се примириш с това,ако искаш да си слагаш газ.Варианта с газов инжекцион не го коментирам,не защото не е отличен,а защото е по-скъп от таратайките ни!
    Иначе и аз си карам тубичка с масло и имам огромен усилвател,лепнат на бутилката,та да грее бойлера зимата!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Вече 3000 км си карам моята на газ и никакви проблеми Гърмяла е само 2 пъти по моя вина. Така че според мен действай :P Относно маслото - не е мръднало почти, а Алфи е на 370 000 км и не е ремонтиран двигателя, така че мисля е доволно.

  5. #5
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Аз нищо хубаво не видях от тая газ, гърмях много силно и редовно .... гънеше капака. Трябва да имаш клапа на кутията, щото лошо. После отпред всичко трябва да се закача на ново.
    Плочката спъва колата, във всякакви обороти. Тва беше на първата ми 1.3, която няма дебитомер .. така, че твоя е пътник ако гръмне, а ще гръмне - вервай ми.
    Бойлер в багажника ... грозна работа.
    Ти си решаваш все пак, Иво ще ти помогне с нагласянето.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    От моята бях много доволен на газ,8 на 100 извън градско и газта като беше 70 стотинки кеф София-Перник и обратно 70 км.-5 лв.А на бензин 10 лв. и не е гръмнала нито един път и с двата двигателя.
    Last edited by sciiv; 24-11-2009 at 22:36.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  7. #7
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Всичките ми 33-ки са били с газ и съм повече от доволен.Най доволен бях от тази с карбураторите обаче.Клапата на филтра е задължителна,но трябва да има клапа и пред дебитомера.Неудобство е че трябва да откачиш дебитомера от стойката му или самата нея да я местиш.Не е задължително като гръмне да се сцепи маркуча или да изкриви клапата на дебитомера,но все пак се случва!На майтап или не слагай карбуратори и хем ще караш по-евтино хем ще спечелиш няколко конски сили!?!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC03582.jpg  

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  8. #8
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Всичките ДВГта на 33 съм ги карал на газ, освен 16ката.
    И сега мойте впечатления от твоя мотор на газ е Под 15 не падаше разход,гърмеше редовно,така че без кихалки въобще не си помисляй да я караш.Става капризна откъм свещи и кабели за тях.
    Винаги си дръж заплителна система в перфектно здраве,направи си я винаги да ти пали на бензин първоначално.Два пъти ме е оставяла на пътя заради свещи и все в неделя!Единия път в Кюстендил,другия в Радомир....в неделя да си купуваш свещи от там, не ти препоръчвам....накрая изгоря,ама аз съм виновен.
    Колкото за карбове,леле какъв филм е пък там.Само Джордана знае как се сменя от газ на бензин,че тия 4 карбуратора се пълнят с половин кило бензин и сутрин на студено ако не са пълни от вечерта следва мат с пешката докато се напълнят да запали!Или трябва 2км преди вас в движение да прехвърлиш на бензин от газ.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  9. #9
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Вие яко ме филмирахте сериозно се замислям

  10. #10
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Колега, и аз карам на газ вече 4 години и си мисля вече, че икономия от газта има, но минимална. Разход от 14/100 зимата, малък багажник, понякога детонации.
    След ремонта мисля да си минавам на бензин.
    Ако минаваш над 30000км на година има смисъл да сложиш газ, иначе е пълна боза

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  11. #11
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Проблема с бутилката лесно се отстранява - взимаш за резервната гума. Самата резервна гума можеш и на тавана да си я вържеш после ако ти пречи в багажника като качаш нещо, така че това не е чак такъв проблем.

    За детонациите, може би на 1.7 пострелва повече. Както казах за моята - само 2 пъти и то заради мен стана.

    П.С. За спъването от плочката, нямам кой знае колко такива впечатления до сега, при все че е 1.4 и по принцип не е най-голямата бегачка на света изобщо не ми променя нищо дали е там или не.

    Иначе колегата преди мен е прав за пробега, ако караш малко няма много смисъл от газ.

  12. #12
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by McNicko View Post
    За спъването от плочката, нямам кой знае колко такива впечатления до сега, при все че е 1.4 и по принцип не е най-голямата бегачка на света изобщо не ми променя нищо дали е там или не.
    Разликата е от земята до небето, прясно изпитано е Сложиш ли плочка на 1.7 16в, караш 1.5 на бензин и тва е в оригинал, без разкрасявания.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Що не дойдете да пробвате моята бе!И.зчистена е от простотии ,с любезното съдействие на Роби(като видя,че не може да ме спре човека,поне ме насочи в правилна посока).Че гърми-гърми,ама като тегля чертата ми става гот.Тия дето сте само на бензин,правите една важна грешка!Нас изобщо не ни интересува,как ще върви на бензин.Той е само да пали сутрин на студено.Аз още си паля на газ.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14

    Default

    Лично аз не съм очарован от газовите инжекциони. Не заради някакви проблеми, просто се усеща разлика на вървежността във високите обороти спрямо бензина. За обикновена газова уредба не коментирам, това си е убийство на колата и марката. Сега с моят тежък крак правя 14-15 разход градско, но за газ не мога да си помисля - газта си е за готвене колега. Помисли за дизелова версия на Алфа, тогава дизела се оправдава.
    п.с. Има и фактора "ментак бензиностанции".Там си сипваш част газ, част въздух под налягане.Поплавъка отчита, че не си сипал газ, заради високото налягане на въздуха над нивото на газта. Караш и изведнъж бутилката се пълни(въздуха излиза и газта се разширява, поплавъка се повдига) и ти си в шах. А иначе си сипал 40 литра на 30 литрова бутилка примерно. А сега намери изгода.
    Last edited by Pastora; 25-11-2009 at 23:30.
    Arena Coast Customs

  15. #15
    Запален алфист McNicko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Добрич/Пловдив
    Posts
    114

    Default

    Силно изказване, но пък аз от моята(най малоумното и обикновено газово с един симулатор за инжекторите, инсталация състояща се от 3 кабела и ключе от 50 ст и за капак вакумен изпарител) съм по-доволен от вървежа и разхода на газ спрямо този на бензин(вървежа е 1:1 а разхода в пари 2:1 в полза на газта). Вярно че имам проблем с ламбдата на бензин, но все пак... А и не съм го убил хайванчето, Алфи още е пълен с живот...

    А и mordohy го каза ясно, тези които караме на газ, не ни пречи особено вървежа, а гоним икономичност. Пък и да сме честни на 1.4 колко да му търсиш вървежа? За 16 клапановите не говоря, там и аз съм на мнение че е по-добре да си е на бензин колата.
    Last edited by McNicko; 25-11-2009 at 23:40.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •