Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Питане за разлика при задни пружини...

  1. #1

    Default Питане за разлика при задни пружини...

    .....понеже колега ми заиска задни пружини, и с изненада свалих един тип дето са доста по къси от другите дето съм виждал досега.....лошото е че не помня точно от коя кола са те, не съм спец по типовете пружини отзад, по дефалт знам че отзад всички са еднакви и досега не съм се заглеждал, а и само на един тип съм попадал - та въпроса ми е спортни ли са тия по късите, или не, или какво.....?????

    ПиЕс:
    Понеже имаме тука един кахърен случай в СЗ, дето тропане от демферен маховик се оказало уж кофти каре, искам да питам дали някой знае дали бензиновите така да се каже полуоски на Тспарковете са еднакви с тия на дизеловите......за да не сменя чиляка карета, маншони и прочее, а да му дам направо щяла полуоска......тия на 2.5 се различават от спарковите, но за дизеловите не знам, пък не обичам от нафтови чарколяци да се интересувам......ама кво да правя, чакам го да стане готов........
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 24-11-2009 at 23:11.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2

    Default

    156-ците имат спортен пакет с по - къси пружини. Модела май се води VELOCE. GTA разбира се е със съвсем други пружини.

  3. #3
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by jazzman View Post
    156-ците имат спортен пакет с по - къси пружини. Модела май се води VELOCE. GTA разбира се е със съвсем други пружини.
    Велосе е ниво на оборудване. Не е модел и не е обвързано със спортни пакети.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И аз съм виждал 156-ци със стандартно по-ниски пружини и други с по-високи и съм се чудил винаги защо някои са толкова вирнати.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Велосе е ниво на оборудване. Не е модел и не е обвързано със спортни пакети.
    Именно - ниво на оборудване с по-къси пружини! И по мое мнение директно обвързано с фабричните спортни пакети.
    Last edited by jazzman; 25-11-2009 at 10:06.

  6. #6

    Default

    В крайна сметка късите спортни ли са, щото той от спортните иска да се отърве и търси стандартни.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7

  8. #8
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by jazzman View Post
    Именно - ниво на оборудване с по-къси пружини! И по мое мнение директно обвързано с фабричните спортни пакети.
    Спортния пакет се поръчва допълнително и не е обвързан с нивото на оборудване. Спирам да пиша.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  9. #9
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    И моята отзад е с по-късите от останалите 156 с които съм се сблъсквал,свалям ги без скоби дори....
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  10. #10

    Default

    Ясно.....
    Ся остава някой да каже и за полуоските дали са еднакви и да почвам да черпя.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11

    Default

    Не са еднакви, поне не по каталожен номер.

  12. #12
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ясно.....
    Ся остава някой да каже и за полуоските дали са еднакви и да почвам да черпя.....
    Абсолютно различни са!
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  13. #13

    Default въпрос по заглавието

    задните пружини на седана и спортвагона,еднакви ли са или не са.амортисорите са различни,но пружините.......??
    .....гледам,че седаните като,че ли не са толкова вирнати,а моята е вирната отзад и искам да я сваля с 20мм.идеи....?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14

    Default

    Като гледам имат същия брой навивки като другите... Ако нямат някаква маркировка, дали не е възможно просто да са "омекнали" тези по-късите..?

  15. #15

    Default

    колко седана съм заглеждал,няма толкова вирнат,колкото моя спортвагон.явно има нещо.та затова искам да знам мога ли да сложа от седан.а пък ако има вариант да я сваля с неповече от 20мм без да слагам други,ще е най-добре....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •