Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 76

Thread: Проблем с ксенон

  1. #46
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Защо заводският ксенон не се запалва, дори да е включен бутона в купето, докато не заработи моторът?
    Това не е абсолютно правило явно. Аз съм с оригинален ксенон и си се пали и преди да е запален двигателя.
    Иначе и на мен ми гасне единия фар, но той и по-мътно свети, та сигурно съм за крушка
    166, 2.4 JTD'00

  2. #47
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    от вчера десния фар ми свети наполовина колкото левия това от един път.Днес карам ходих питах казаха ми че крушката ми е за смяна добре но след половин час левия направо взе да свети жълто (толкова слабо) и почти нямам никаква видимост десния и тои намаля още.не вярвам от един път и двете крушки да са за смяна,дългите са с жълти крушки и си светят нормално дали е проблем нещо от инсталацията или някой бушон да прави мизерии до сега за 9 месеца съм нямал проблем,някой ако е имал подобен проблем моля да сподели че утре вечер ме чака 200км път
    Last edited by kavalista; 03-12-2009 at 20:05.

  3. #48

    Default

    Добре де нали ксенона е с 3 пъти по дълъг живот от обикновенната крушка, а сега прочетох тази тема и незнам просто...
    Точно се бях решил да слагам и аз, от една страна че наистина пътя е в пъти по осветен и от друга че много по красиво стои на колата...
    Но сега направо се раздвоих...
    Явно този тройно по - дълъг жовот важи за оригиналните ксенони, а не за тези китайските...
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #49
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Всичко е толкова субективно и принципно. Какъвто ти е късмета батка! Слагай няма да съжеляваш, мн е добре красота, осветеност, няма изморяване на очите. Има си начин на експлатация ксенона, иначе би трябвало да гори поне две годинки, но знае ли човек.
    Относно проблема на колегата: съвет от мен е да размениш крушките или да пробваш с такива от някой авер, ако с новите е добре, значи си за крушки, ако е същата работа сложи и неговите баласти, ако се оправи, си за бласти, ако с нов комплект си по същият начин, някъде отечка или нещо.
    Иначе доколкото съм запознат когато една крушка дава фира:
    1) започва когато е включена да примигва и да изгася понякога
    2) започва да намалява силата с която свети.

    Ксенона е хубаво нещо, но само не забравяйте че трябва да се регулира, да не караме като простаци по улиците! Аз съм мн мн доволен от моят ксенон.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #50
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    даже сега гледам че левия на цяло е спрял.винаги като съм палил колата тогава пускам фаровете и преди да я загася ги спирам и още като сложих ксенона ми ги регулираха и стана много добре

  6. #51
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Ако е гаранционен сменяй крушка. Ако не е нова крушка и като я слагаш не пипай стъклената част за да нямш чдове после. Този ксенон каква марка е и на колко време е? провери си инсталацията и кабелите на ксенона как са! да не е прекъснат някой кабел или букса.
    Aз като слагах моят преди доста време, едната крушка ту включваше ту изключваше, погледнах кабелите и едната кабелна обувка се беше извадила и даваше лош контакт, оправих я и съм чук сега, дал годпод дълго време да светим.
    Според мен освен че ксенона треа да е добър и монтажа трябва да е внимателен, все пак кабели едно друго.
    Last edited by rusiq86; 04-12-2009 at 14:11.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #52
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    преди 9 месеца го взех от форума никибой имаше за 90лв едни от тях само че има гаранция само на баластите след малко ще сляза да видя на светло за някой евентуален проблем ако трябва ще сложа обикновенните крушки за първо време

  8. #53
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Темата е отпреди 3 години. Време за което доста вода изтича......и ноу-хау-то еволюира.
    Та затова реших да попитам и аз, защото имам същите проблеми:

    Ситуацията е следната:

    Колата е с допълнително слаган китайски ксенон (HID).

    Ето хронологията на събитията:

    1 - Дясната крушка спря да свети.
    2 - Смених крушката с китайска.
    3 - След няколко часа работа и тя спря да свети.
    4 - Смениха ми я в магазина и сложих новата.
    5 - Проблемът остана и с новата.
    6 - Размених баластите и проблемът си остана на същия фар.
    7 - Проверих внимателно ел инстасталацията и там всичко е наред (няма лоши връзки и вариации на захранващото напрежение)
    8 - Отново смених крушката.
    9 - Новата крушка свети, но не се пали всеки път.
    10 - След няколко часа светене изобщо отказа да се пали.
    11 - Установих, че баластът е заминал.
    12 - Когато пробвах същата крушка с другия баласт, се пали винаги, но като посвети 1 минута, започва да променя рязко силата на светене.
    13 - Купих нов баласт с 1 годишна гаранция но понеже нямаха нормален, взех slim.
    14 - Сега крушката се пали нормално, свети с непроменяща се светлина, но като посвети 5 минути, гасне.
    15 - Като изключа фаровете и ги включа след около 5 минути, въпросната крушка се пали, свети няколко минути и отново гасне.


    ............Не остана друго освен пак да сменя крушката...

    Ще съм благодарен ако някой сподели мнение по въпроса, че взе да ми писва от тая работа.

    PS:

    След всичко изброено по-горе, единственото логично обяснение, което ми идва на ум преди мистерията е това крушката да е дeфектна и да товари много баласта а той да има защита, която да сработва.
    Last edited by ecotronic; 09-12-2012 at 15:42.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ще съм благодарен ако някой сподели мнение по въпроса, че взе да ми писва от тая работа.
    Аз намерих решение на проблема:
    Първо си махнах ксенона от дългите, сложих си старите крушки.
    После повторих операцията с късите, и от тогава нямам проблем.

  10. #55
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    вземи един кондензатор и го сложи м-у баластата и крушката да видиш промяната...

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Темата е отпреди 3 години. Време за което доста вода изтича......и ноу-хау-то еволюира.
    Та затова реших да попитам и аз, защото имам същите проблеми:

    Ситуацията е следната:

    Колата е с допълнително слаган китайски ксенон (HID).

    Ето хронологията на събитията:

    1 - Дясната крушка спря да свети.
    2 - Смених крушката с китайска.
    3 - След няколко часа работа и тя спря да свети.
    4 - Смениха ми я в магазина и сложих новата.
    5 - Проблемът остана и с новата.
    6 - Размених баластите и проблемът си остана на същия фар.
    7 - Проверих внимателно ел инстасталацията и там всичко е наред (няма лоши връзки и вариации на захранващото напрежение)
    8 - Отново смених крушката.
    9 - Новата крушка свети, но не се пали всеки път.
    10 - След няколко часа светене изобщо отказа да се пали.
    11 - Установих, че баластът е заминал.
    12 - Когато пробвах същата крушка с другия баласт, се пали винаги, но като посвети 1 минута, започва да променя рязко силата на светене.
    13 - Купих нов баласт с 1 годишна гаранция но понеже нямаха нормален, взех slim.
    14 - Сега крушката се пали нормално, свети с непроменяща се светлина, но като посвети 5 минути, гасне.
    15 - Като изключа фаровете и ги включа след около 5 минути, въпросната крушка се пали, свети няколко минути и отново гасне.


    ............Не остана друго освен пак да сменя крушката...

    Ще съм благодарен ако някой сподели мнение по въпроса, че взе да ми писва от тая работа.

    PS:

    След всичко изброено по-горе, единственото логично обяснение, което ми идва на ум преди мистерията е това крушката да е дeфектна и да товари много баласта а той да има защита, която да сработва.
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  11. #56
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    вземи един кондензатор и го сложи м-у баластата и крушката да видиш промяната...
    Да сложа кондензатор паралелно на крушката? С какъв капацитет да бъде?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #57
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    еми не помня последно къв слагах,5000-6000 нещо ми се върти в главата
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  13. #58
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Има доста разлика м/у различните ксенони...
    Дори и да са на приблизително едни цени там където ги взимаш.
    Има разлика в газта дето е в балона първо, има разлики в изходното напрежение и ток на баласта и някои други разлики в самата изработка на лампите.
    Ако си комбинирал нискокачествена лампа с мощен баласт се получава подобен на твоя ефект, също и блиц ефект колкото повече загрява лампата. Ако баласта е некачествен не може да разпали лампата нормално и тя "синее" независимо с каква светлинна температура е.
    Не ти говоря за 35 и 50 ватови баласти, просто от 35 (както и 50) ватовите има поне 5 различни варианта в зависимост от това в кой китайски "гараж" са правени.
    Качествен ксенон си струва пари, независимо че е китайски.
    За 50-60 лв. цена на дребно няма добър ксенон. Лошото е че и с цената доста се спекулира и не винаги може да се ориентираш по нея.

    П.П. ако искаш пиши ми едно ЛС (може и по тел. има го в профила ми) да ти кажа къде в София можеш да вземеш хубав комплект на добра цена да не правя реклама тука.

    П.П.1 Кондензатор паралелно на крушката не слагай, че трудно ще намериш на такова работно напрежение. Колегата може би има предвид паралелно на захранването...
    Last edited by Ilko Ivanov; 09-12-2012 at 21:28.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  14. #59
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Темата е отпреди 3 години. Време за което доста вода изтича......и ноу-хау-то еволюира.
    Та затова реших да попитам и аз, защото имам същите проблеми:

    Ситуацията е следната:

    Колата е с допълнително слаган китайски ксенон (HID).

    Ето хронологията на събитията:

    1 - Дясната крушка спря да свети.
    2 - Смених крушката с китайска.
    3 - След няколко часа работа и тя спря да свети.
    4 - Смениха ми я в магазина и сложих новата.
    5 - Проблемът остана и с новата.
    6 - Размених баластите и проблемът си остана на същия фар.
    7 - Проверих внимателно ел инстасталацията и там всичко е наред (няма лоши връзки и вариации на захранващото напрежение)
    8 - Отново смених крушката.
    9 - Новата крушка свети, но не се пали всеки път.
    10 - След няколко часа светене изобщо отказа да се пали.
    11 - Установих, че баластът е заминал.
    12 - Когато пробвах същата крушка с другия баласт, се пали винаги, но като посвети 1 минута, започва да променя рязко силата на светене.
    13 - Купих нов баласт с 1 годишна гаранция но понеже нямаха нормален, взех slim.
    14 - Сега крушката се пали нормално, свети с непроменяща се светлина, но като посвети 5 минути, гасне.
    15 - Като изключа фаровете и ги включа след около 5 минути, въпросната крушка се пали, свети няколко минути и отново гасне.


    ............Не остана друго освен пак да сменя крушката...

    Ще съм благодарен ако някой сподели мнение по въпроса, че взе да ми писва от тая работа.

    PS:

    След всичко изброено по-горе, единственото логично обяснение, което ми идва на ум преди мистерията е това крушката да е дeфектна и да товари много баласта а той да има защита, която да сработва.
    ХИД лампите първоначално йонизират ксенонов газ който на свой ред вдига металните йони вътре. когато те почнат да се вдигат се случват 2 неща - 1-променя се цвета на светене и силата и 2-покачва се значително налягането в крушката. затова топла крушка баласта не я пали щото налягането е твърде високо. вероятно и затова при теб гаснат - дефектни крушки.
    иначе разлика в баластите и крушките каква да има. все едно луминисцентна пура да я сложиш на друго тяло и тя да свети различно. метода на палене и принципа на работа на ХИД си е еднакъв независимо за колко си го купил.
    точка

  15. #60
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    До сега никога не съм имал от посочените проблеми с ксенон.
    Спазвал съм няколко простички правила:
    Първо: здрави маси хванати колкото се може по близо до акумулатора или на самата му клема.
    Плюса също от акумулатора, задължително през 20А бушони. 20 ампера не защото толкова трябват на ксенона, а за да няма пад на напрежението при първоначалното пускане.
    В тоя ред на мисли кондензатора предложен от колегата си е съвсем на място, ако захранването не е по описаният от мен начин.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •