Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 85 of 85

Thread: Регулация и обтягане на ръчна спирачка на 155

  1. #76
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by rumenti77 View Post
    Накладките и дисковете са като нови,сменявани са преди 10 хил.км.Дисковете са Брембо макс,а накладките TRW.Днес ще я мъча пак,ама вече незнам какво да я правя.Много по-добре щеше да има някой който повече разбира от мене да ми помогне ама....На запален мотор ли се обезвъздушават спирачките или няма значение?А най тъпото е ,че вече нямам почти никакви спирачки.Сигурно не съм я обезвъздушил като хората,а като натисна силно до долу педала предните гуми почват да влачат при положение,че имам АBS.
    Те хубаво са сменяни, ама как са износени сега, че и моте бяха нови, но с разбитите супорти на апаратите се бяха износили на триъгълник, като профил... а и от това trw хич не бях доволен отзад.
    Иначе това с абс-а и спирачките е малко странно...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #77
    шофьор rumenti77's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София,Х.Димитър
    Posts
    526

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Те хубаво са сменяни, ама как са износени сега, че и моте бяха нови, но с разбитите супорти на апаратите се бяха износили на триъгълник, като профил... а и от това trw хич не бях доволен отзад.
    Иначе това с абс-а и спирачките е малко странно...
    Ами не,те си стоят и като нови,равно износени(почти като нови) и
    т.н.Незнам утре живи и здрави(Mordohy)като ми донесе неговите апарати с Ваклинката(Vaklinator) и Мариян(Мuroman) ще ги пробваме и ако и тогава не стане нищо ще и е...а ма...та и барака........сори,че така ама вече ми писва да се занимавам с железа.
    Last edited by rumenti77; 30-04-2012 at 07:34.
    ALFA ROMEO 155 1.8 TS 8V -ex.
    ALFA ROMEO 155 2.0 TS 8V-настояща
    0898463130-Румен

  3. #78
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Абе не изчетох всичко и сигурно ще се повторя, ама да не държат задните спирачки са виновни или кантара или маркучетата след него. Те се разлагат и се запушват под налягане.
    Иначе ръчната на тия кенефи не е като барабанната на москвич, но и не е необходимо.
    Ако има голям ход педала, то са се развалили регулаторит.
    Друго просто няма.
    Колкото и да са шибани накладките и дисковете, пак трябва да спира!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #79
    шофьор rumenti77's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София,Х.Димитър
    Posts
    526

    Default

    Quote Originally Posted by rumenti77 View Post
    Ами не,те си стоят и като нови,равно износени(почти като нови) и
    т.н.Незнам утре живи и здрави(Mordohy)като ми донесе неговите апарати с Ваклинката(Vaklinator) и Мариян(Мuroman) ще ги пробваме и ако и тогава не стане нищо ще и е...а ма...та и барака........сори,че така ама вече ми писва да се занимавам с железа.
    ЕЕЕ на 34-ри съм и акъл няма да ми дойде.
    ALFA ROMEO 155 1.8 TS 8V -ex.
    ALFA ROMEO 155 2.0 TS 8V-настояща
    0898463130-Румен

  5. #80
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абе я да попитам и аз за тая ръчна-държи ми само лявото колело. Дисковете и накладките са добре в общи линии, щото крачната спирачка на задните колелета е много добра, поне при прегледа така сочи. Явно проблемът е в тресчотките на ръчната-на дясното колело тресчотката е много по-извъртяна напред от на лявото-може ли да се направи нещо без да се сменят накладки и т.н.

  6. #81
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Аз бих пробвал да отвия цилиндъра ръчно, ама това само за спорт.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #82
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Трябва ли да се сваля апарата за целта, че не можах много добре да разбера? Жилата на ръчната са различно обтегнати-оная кобиличка, на която се закачат е на една страна

  8. #83
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Трябва ли да се сваля апарата за целта, че не можах много добре да разбера? Жилата на ръчната са различно обтегнати-оная кобиличка, на която се закачат е на една страна
    Да!
    Ама само теоретично, защото никога не съм го правил.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #84
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Пробвай следното - охлабваш и откачаш жилата откъм апаратите. Палиш колата, натискаш силно спирачката 10-20 пъти, закачаш жилата и регулираш ръчната. И гледаш дали има промяна.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #85
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Пробвай следното - охлабваш и откачаш жилата откъм апаратите. Палиш колата, натискаш силно спирачката 10-20 пъти, закачаш жилата и регулираш ръчната. И гледаш дали има промяна.
    Ще го пробвам това-дано да се върнат тресчотките в нормално положение, не ми се сменят цели апарати, мисля, че има още хляб в моите. Благодаря ви, колеги

    П.С. Значи откачах жилата, откачах и десния апарат-има леко износване в горния му водач и му е скъсан прашника на буталото. Иначе мисля, че няма друг проблем. Въпреки това обаче жилата стоят на една страна и лявото хваща повече. След това закачих жилата, направих това с помпенето на педала и регулирането и вече имам ръчна от 4-я зъб яко. Сега, доколко хваща еднакво не знам-мисля, че все пак отдясно държи по-слабо, струва ми се, че има нещо нередно с дължините на жилата, може да са сменяни от предишния собственик и да не са правилните жила.
    Last edited by Dimicha; 06-05-2013 at 16:03.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •