Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 85

Thread: Регулация и обтягане на ръчна спирачка на 155

  1. #16

    Default




    Общо взето освен преди закачането на жилата, преди всяко натягане било то и четвърт оборот натискаш спирачката поне 10 пъти със сила и след това натягаш, ако трябва да се натяга още пак по същата процедура.

    При мен имаше осезаем ефект.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  2. #17

    Default

    Ясно обаче на запален или загасен двигател и педала задържа ли се натиснат по време на натягането или няма значение?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    Ясно обаче на запален или загасен двигател и педала задържа ли се натиснат по време на натягането или няма значение?
    Аз го правих на запален двг, дали като се задържа ще има разлика нямам идея, може да експериментираш
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  4. #19
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE View Post
    Аз го правих на запален двг, дали като се задържа ще има разлика нямам идея, може да експериментираш
    И като натягаш ръчната е вдигната обаче държиш ли натисната спирачката.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  5. #20
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    И като натягаш ръчната е вдигната обаче държиш ли натисната спирачката.
    Аз я държах като натягах моята ръчна. След всяко помпане и задържане на педала, при дърпане на ръчната(и отпускане след това), ми се отваряще по малко ход на гайката за натягане(тази под лоста). Мисля, че 4-5 повторения на процедурата са достатъчни. Гайката я завивах на ръка до където можеше.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #21

    Default

    При мен тоя номер не минава. Пробвах няколко пъти, но резултата винаги еедин и същ.
    Блокира ми само лявото колело и задържа задържа дори при пусната спирачка.
    Може би проблема ми е, че цялото усилие пада върху лявото колело и е нужно много нятягане, за да успее да блокира, а след толкова натягане пък започва да задържа.
    Ще я кача пак на канал и ще видя дали не мога да регулирам малко жилата да дърпат равномерно и после пак ще пробвам да натегна от гайката.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  7. #22
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Гайката я завивах на ръка до където можеше.

    Как така на ръка ?Аз с гайчен ключ натягам.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  8. #23
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Как така на ръка ?Аз с гайчен ключ натягам.
    След всяко отпускане на лоста имах по малко ход да дозатягам на ръка - ключ не съм ползвал.

    ...Блокира ми само лявото колело и задържа задържа дори при пусната спирачка...
    Със старите ми задни апарати беше нещо подобно - колкото и да я натягам - едва задържаше, само че дясното. Това го оправих, като смених ахаратите. Иначе, за задържането, при спусната ръчна, си виж механизмите отзад (лостовете за ръчната, които са на апаратите). По точно пружините отслабват и клеясват, а там, където влизат в апарата има едно мини семерингче и понеже е "много добре" измислено, всичката гняс и кал се събира там и го къса и резултатите са на лице. Подмяната на всичките лайнотии, дето са наблъскани там (има ги - всичко от-до гуменяци и семеринга в по-скъпите ремонтни комплекти - 19 лв), не си стува чанча и парите. Читави апарати на старо се намират по 20-30 лв на парче.

    П.С. Аве чак сега се зачетох в упътването, че т`ва се правело на откачени жила, хахах . `Ми аз бях със закачени. То, иначе няма логика да ми отпуска по малко гювеч на гайката.
    Last edited by TRENDi; 10-02-2009 at 07:16.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #24
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by hsr View Post
    При мен тоя номер не минава. Пробвах няколко пъти, но резултата винаги е един и същ.
    Блокира ми само лявото колело и задържа задържа дори при пусната спирачка.
    Може би проблема ми е, че цялото усилие пада върху лявото колело и е нужно много нятягане, за да успее да блокира, а след толкова натягане пък започва да задържа.
    Ще я кача пак на канал и ще видя дали не мога да регулирам малко жилата да дърпат равномерно и после пак ще пробвам да натегна от гайката.
    колега аз миналата седмица се занимавах с този проблем, и установих следното:
    понеже ръчна нямах изобщо свалих левия апарат и си раздвижих хубаво буталото, за дясното не го правих щото мислех че при него всичко е ок, понеже едната ми накладка от ляво беше леко изметната и помислих че само там е проблема, да ОБАЧЕ.... като си събрах колата какво се оказа... имах прекрасно държащо ляво колело и едвааааааааааааааааааааам ловящо дясно... та повторих процедурата с раздвижването на буталото и на другото колело и сега съм чук. а преди това нятагам ли натягам и първо се хваща мускулна треска от опъване на лоста и второ си ползвам ръчната само на равен терен щото иначе и на най малкия наклон си тръгва на където си ще, погледни дали не ти е мръднала и на теб някоя накладка
    обикновенно пружинките на накладките изскачат
    при мен това беше проблема с лявото колело
    успех
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  10. #25

    Default

    колеги истината е че ако искате да ви държат ръчните трябва да имате сностен слой накладки отзад и най важното е че преди натягане на гаиката под лоста трябва да я развиете докраи за да се върне тресчотката на апарата в начално положение за да сте сигурни го правете на канал и се уверете че апаратите са в крайнозадно положение след което дърпате лоста на ръчната до край и натягате здраво като едновремено държите натисната крачната спирачка при запален двигател.Гарантирам отличен резултат.
    Alfa 155 2,5TD

  11. #26
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    П.С. Аве чак сега се зачетох в упътването, че т`ва се правело на откачени жила, хахах . `Ми аз бях със закачени. То, иначе няма логика да ми отпуска по малко гювеч на гайката.[/QUOTE]

    сажалявам че съживявам темата,ама имам малко въпросче .
    Налага ми се да смяня жилата на ръчната,но не разбрах квае фатката с натягането и с това че трябвало да са откачени жилата
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #27
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Ако ще сменяш жила, най-лесно е да отхлабиш от лоста на ръчната обтяжката и да разкараш жилата отдолу. После в обратен ред - закачаш жилата под колата, подвеждаш ги по местата им и обтягаш откъм лоста в купето, колкото искаш да е "нервна".


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  13. #28
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    аз неможах да разбера с кво го натягате тва "НЕЩО" ключ немога да събера под ръчната .. и да въртя с къв инструмент се навива това желязо под ръчната което опъва жилото мястото за работа е мега ограничено .. ?????
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  14. #29
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    аз неможах да разбера с кво го натягате тва "НЕЩО" ключ немога да събера под ръчната .. и да въртя с къв инструмент се навива това желязо под ръчната което опъва жилото мястото за работа е мега ограничено .. ?????
    С тресчотка и удължение.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #30
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Колега на 155 ръчната не се регулира никога ако всичко е на ред сменяваш накладките навиваш буталцата на апаратите палиш натискаш 5 или 6 пъти спирачките дърпаш ръчната 4или5 пъти и си готов. Ръчната не ти работи още защото са нови накладките ,минаваш 100 километра и пак я дърпаш 4 или 5 пъти и си готов. Тези 100 километра обаче трее се минат не по магистрала и там кадето се използват често спирачките за да улегнат накладките наи добре на градско.
    155 2.0 16v МY95 Sport

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •