Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 85

Thread: Регулация и обтягане на ръчна спирачка на 155

  1. #31
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колега на 155 ръчната не се регулира никога ако всичко е на ред сменяваш накладките навиваш буталцата на апаратите палиш натискаш 5 или 6 пъти спирачките дърпаш ръчната 4или5 пъти и си готов. Ръчната не ти работи още защото са нови накладките ,минаваш 100 километра и пак я дърпаш 4 или 5 пъти и си готов. Тези 100 километра обаче трее се минат не по магистрала и там кадето се използват често спирачките за да улегнат накладките наи добре на градско.
    Под буталца, трябва да разбирам буталцето което натиска накладките или има и др буталца, че със задните не съм си имал работа и не ми е мноо ясно.
    П.С. баси тъпите въпроси дето ги задавам , просто искам да съм съгурен кво правя че в тоя студ нее оферта да се мотам
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  2. #32
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колега на 155 ръчната не се регулира никога ако всичко е на ред сменяваш накладките навиваш буталцата на апаратите палиш натискаш 5 или 6 пъти спирачките дърпаш ръчната 4или5 пъти и си готов. Ръчната не ти работи още защото са нови накладките ,минаваш 100 километра и пак я дърпаш 4 или 5 пъти и си готов. Тези 100 километра обаче трее се минат не по магистрала и там кадето се използват често спирачките за да улегнат накладките наи добре на градско.
    това не е вярно.при всяка смяна на задните накладки жилото на ръчната се отпуска и се регулира наново както е описано в мануала
    точка

  3. #33
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Под буталца, трябва да разбирам буталцето което натиска накладките или има и др буталца, че със задните не съм си имал работа и не ми е мноо ясно.
    П.С. баси тъпите въпроси дето ги задавам , просто искам да съм съгурен кво правя че в тоя студ нее оферта да се мотам
    Quote Originally Posted by kolev View Post
    това не е вярно.при всяка смяна на задните накладки жилото на ръчната се отпуска и се регулира наново както е описано в мануала
    Да колега точно тези буталца на 155 ръчната автоматично убира износването на накладките отзад и като сменяваш старите буталцето е изкочило на вън и не можеш да го прибереш с натиск ,а трябва да го въртиш то е с вътрешна едра резба и се навива за да се пребере. За целта има един ключ за фиат като ключ за ъглошлаиф ,ма става и без него с една гарга го гепиш отгоре кадето е с по малък диаметър и не е работна част,за да несе нарани.

    Ако е необходимо регулиране на ръчната то се налага само ако са сменявани жила или апарати. Ако колата не е пипана то ръчната е регулирана от завода и нема нужда да се пипа защото натягането на жилата има отношение само за дължината на хода на лоста вътре и нищо друго.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  4. #34
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Моите дискове с накладките отзад са ниви ( на 10-тина хил км) но откакто имам колата ми е зле ръчната (като я купих бяха сменяни преди около1000км )и с времето става все по-зле,. На всичкото отгоре ми държи повече дясното колело,но и ми задържв жилото на същото колело. Та като гледам из форумакакво пише стигам до извода че трябва да си сменя жилата и да я натегна евентуало,макар че от написаното стигнах до извода че ако жилата са "истински" трябва просто да ги закача и да обера луфта на болта под ръчната и всичко да е ОК
    Друг проблем се оказа че лявото колело хваща малко по-слабо от дясното ( отзад) - говоря при натисната спирачка. Незнам дали въпросният "кантар" или разпределител или там квото е има отношение по въпроса,защото съм ги обезвъздушил и спирачното масло е сменено скоро. Аз се чудя дали да не го махна тоя "кантар отзад че маи нема файда от него предвид че колата вече е с червени пружини Ейбах отзад и 3 см подложки и не кляка много много, съответно не пропуска много масло към задните апарати... поне така си мисля
    Last edited by don_pepone; 27-12-2011 at 15:15.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #35
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Моите дискове с накладките отзад са ниви ( на 10-тина хил км) но откакто имам колата ми е зле ръчната (като я купих бяха сменяни преди около1000км )и с времето става все по-зле,. На всичкото отгоре ми държи повече дясното колело,но и ми задържв жилото на същото колело. Та като гледам из форумакакво пише стигам до извода че трябва да си сменя жилата и да я натегна евентуало,макар че от написаното стигнах до извода че ако жилата са "истински" трябва просто да ги закача и да обера луфта на болта под ръчната и всичко да е ОК
    Друг проблем се оказа че лявото колело хваща малко по-слабо от дясното ( отзад) - говоря при натисната спирачка. Незнам дали въпросният "кантар" или разпределител или там квото е има отношение по въпроса,защото съм ги обезвъздушил и спирачното масло е сменено скоро. Аз се чудя дали да не го махна тоя "кантар отзад че маи нема файда от него предвид че колата вече е с червени пружини Ейбах отзад и 3 см подложки и не кляка много много, съответно не пропуска много масло към задните апарати... поне така си мисля
    Aпаратите на задните спирачки са ти калпави то 155 и 164 е чудо ако им държи яко ръчната.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #36
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    И ко прайм
    Нема ги сменя -абсурд и за това пари баси. аз да зема си я сложа в леглото тая кола
    Аз жилата ще ги сменя,ама закакво ми държи лявото колело по-слабо,тя ръчната съм я е...
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #37
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    И ко прайм
    Нема ги сменя -абсурд и за това пари баси. аз да зема си я сложа в леглото тая кола
    Аз жилата ще ги сменя,ама закакво ми държи лявото колело по-слабо,тя ръчната съм я е...

    Питай колегата Фуриос 155 момчето и снимки беше пуснал как се сменяват апаратите с алуминиеви и как 155 се сдобива най на края с ръчна ,която не е имала през целия си живот.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  8. #38
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Да колега точно тези буталца на 155 ръчната автоматично убира износването на накладките отзад и като сменяваш старите буталцето е изкочило на вън и не можеш да го прибереш с натиск ,а трябва да го въртиш то е с вътрешна едра резба и се навива за да се пребере. За целта има един ключ за фиат като ключ за ъглошлаиф ,ма става и без него с една гарга го гепиш отгоре кадето е с по малък диаметър и не е работна част,за да несе нарани.

    Ако е необходимо регулиране на ръчната то се налага само ако са сменявани жила или апарати. Ако колата не е пипана то ръчната е регулирана от завода и нема нужда да се пипа защото натягането на жилата има отношение само за дължината на хода на лоста вътре и нищо друго.
    независимо дали е с дискове или барабани, на всяка кола при смяна на задните накладки се освобождават жилата на ръчната и след монтажа се натягат на определен зъб на лоста както са го написали инженерите в мануала. има ли какво да говорим.
    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Моите дискове с накладките отзад са ниви ( на 10-тина хил км) но откакто имам колата ми е зле ръчната (като я купих бяха сменяни преди около1000км )и с времето става все по-зле,. На всичкото отгоре ми държи повече дясното колело,но и ми задържв жилото на същото колело. Та като гледам из форумакакво пише стигам до извода че трябва да си сменя жилата и да я натегна евентуало,макар че от написаното стигнах до извода че ако жилата са "истински" трябва просто да ги закача и да обера луфта на болта под ръчната и всичко да е ОК
    Друг проблем се оказа че лявото колело хваща малко по-слабо от дясното ( отзад) - говоря при натисната спирачка. Незнам дали въпросният "кантар" или разпределител или там квото е има отношение по въпроса,защото съм ги обезвъздушил и спирачното масло е сменено скоро. Аз се чудя дали да не го махна тоя "кантар отзад че маи нема файда от него предвид че колата вече е с червени пружини Ейбах отзад и 3 см подложки и не кляка много много, съответно не пропуска много масло към задните апарати... поне така си мисля
    в грешка си за кантара.ръчната има една планка където се събират 3-те жила.понякога тя се криви и едното колело държи повече от другото.
    точка

  9. #39
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Абре хора тва нещо -ръчната на 155-цата е ебаси тъпата раота
    Задните дискове са сменени преди година
    накладките са нови
    смених и жилата,три пъти правя процедурата ас натягането и накрая взе да задържа,но не и да кове... баси ръчната нямам думи. Като я опъна догоре колата не тръгва- държи си,но ако искам в движение да я опъна няма ефект- не заковават колелата.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #40
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Абре хора тва нещо -ръчната на 155-цата е ебаси тъпата раота
    Задните дискове са сменени преди година
    накладките са нови
    смених и жилата,три пъти правя процедурата ас натягането и накрая взе да задържа,но не и да кове... баси ръчната нямам думи. Като я опъна догоре колата не тръгва- държи си,но ако искам в движение да я опъна няма ефект- не заковават колелата.
    Колега пак ще ти кажа същото ,задните апарати са за кофата ,а има и нещо друго за което колегите сигурно няма да ме подкрепят но аз ще рискувам да го кажа понеже е факт.Първо 155 принципно няма добра ръчна ,обаче незнам защо и каде е разликата ,но това се наблюдава 80 процента при старото купе и 20 процента при новото.Та ако взимаш апарати 2 ра ръка търси от новото купе ,понеже шанса и те да са за боклука е по малък.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #41
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    а аз разбрах че от 145-6 след 98-9година били алуминиеви поне на 2.0 и там още няколко модификации и пасвали идеално на 155 а и ръчната била ОК
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #42
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    а аз разбрах че от 145-6 след 98-9година били алуминиеви поне на 2.0 и там още няколко модификации и пасвали идеално на 155 а и ръчната била ОК
    на тс-ите са халюмин, другите -джилязо
    точка

  13. #43
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    В апаратите е проблема.... или рециклираш старите или сърсиш от тия новите (алуминиевите).

    Просто на алуминиеви апарати, накладките са по-скъпички от на сегашнитети апарати.

    145-146 1,8- 2,0 - след 98 търсиш.

    Тия по-малките мотори ня бахали с барабани ?
    Last edited by TS; 07-04-2012 at 10:53.

  14. #44
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by TS View Post
    В апаратите е проблема.... или рециклираш старите или сърсиш от тия новите (алуминиевите).

    Просто на алуминиеви апарати, накладките са по-скъпички от на сегашнитети апарати.

    145-146 1,8- 2,0 - след 98 търсиш.

    Тия по-малките мотори ня бахали с барабани ?
    не, барабани получаваш ако не си платил за дискови. не съм чувал обаче да има разлика в ръчната на 145/146 в зависимост от задните апарати, а цената на накладките е еднаква.
    точка

  15. #45
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Така,темата е за Алфа Ромео 155 като за начало. Явно това е проблем при повечето 155-ци с ръчната спирачка и не го казвам Аз,фактите сами говорят за себе си
    Едното решение е да се рециклират (оригиналните апарати на 155),другата алтернатива е да се търсят Алуминиеви апарати от по-новите модели на Алфа Ромео.
    Едно е да чуеш нещо,съвсем друго неща да е се сблъскаш с проблем от дадено естество!? Или .....

    Сега ще ти дам и жокер за цената
    Комплект накладки задни (Бош) за алуминивите апарати ( 145- 146) цената им е : 69лв клиентска цена.


    Комплект накладки задни (Бош) за 155 (със чугунените апарати) е 53лв клиентска цена.
    Въпросните накладки стават и са съответни Модели и Марки:
    Марките и Моделите за който стават:

    ~Алфа Ромео - 145,146,155,33,GTV, Спайдер.

    ~ Фиат - Браво 95,Мареа,Пунто 93,Темпра,Типо и Уно.

    ~ Ланчия - Делта,Дедра.

    Обясними защо се изкаваш така,че да объркваш хората ?
    Last edited by TS; 07-04-2012 at 14:03.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •