Results 1 to 12 of 12

Thread: спирачки и нестабилни обороти на празен ход

  1. #1

    Default спирачки и нестабилни обороти на празен ход

    колеги забелязох че колата ми като карам и са и много тварди спирачките и не спира добре хваштат примерно предно ляво и двете задни колелета....и на място оборотите ми са не стабилни....като махна вакуума на серо апарата оборотите се оправят.....да сменям ли серо апарат????
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  2. #2
    Petrol sexual Veloce's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Haskovo, Sofia, Stud. grad
    Age
    35
    Posts
    21

    Default

    Най-вероятно е от серво помпата, проблеми с волана имаш ли? Наща помпа на 146-то като замина, спирачките ги нямаше(педала почти неможеше да се натисне).

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Огледай си маркуча за сервото.Може да се е спукал и да дърпа въздух.Ако не е-лошо!Спукана мембрана на сервото!Това са двата варианта!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4

    Default

    намерил сам си серво утре щего сменям....смених колата и почнаха проблемите...фиат гт турбо....а възможно ли е тоз апарат да ми шашка дебитомера....дава ми грешка дебитомер активна трия я и пак я показва след 30сек като поработи колата...?

    ---------- Post added at 23:52 ---------- Previous post was at 23:51 ----------

    Quote Originally Posted by Veloce View Post
    Най-вероятно е от серво помпата, проблеми с волана имаш ли? Наща помпа на 146-то като замина, спирачките ги нямаше(педала почти неможеше да се натисне).
    ми да малко по твърт е от обикновенното...

    ---------- Post added at 23:56 ---------- Previous post was at 23:52 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Огледай си маркуча за сервото.Може да се е спукал и да дърпа въздух.Ако не е-лошо!Спукана мембрана на сервото!Това са двата варианта!
    ми огледах ги нямам проблем уж ама утре като го сменям ще вида пак....а възможно ли е тоз апарат да ми дава грешка в дебитомера...защотото на диагнотика ми дава грешка дебитомер активна...трия я и след 30сек. колата като поработи и пак дава грешка
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    ДА,както и да побърква цялата кола!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6

    Default

    извинявам се много просто мн се побарках изцялата ситоация направо незнам ко да прая....смених серо апарата и колата се опраи и изведнаж зеха ми затягат и четирите колела ужас
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Няма страшно , колега!
    Сваляш помпата и регулираш болчето на буталото!Някои модели имат и в задната част регулировачен болт за чувствителността.Конкретно нашите не знам да имат такъв,но ще проверя!Просто виж да не би да е много отвит,болта на остта на сервото,която бута буталото на помпата!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Нали не забравяте, че колегата има предвид Пунто ГТ 1.4 турбо? Не става дума за бившата му 145-ца...

    AR 145 QV '97

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Няма особено значение,каква е колата!Принципа е един и същи!Мизериите тоже!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10

    Default

    да колега днес това правих...и обаче много сам го навил и педала хваща като се изравни на едно ниво със педала на газта...ай този серо апарат който смених(2ра ръка) се оказа на моменти не работещт има ли такава вероятност да не работи чат пат....утре мисля да купя серо апарат със помпа други да пробвам....панайра е мнголям за монтажа на серото....аи оказа се че имах запушен маркуч преден десен сега ги смени и двата отпреде....утре ще пробвам с нов серо апарат и дано стане защото още не сам се нарадвал на пунтака...
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

  11. #11
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Калине,ако се понаучиш и да пишеш,ще си несравним.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Калине,ако се понаучиш и да пишеш,ще си несравним.
    Сега:Fiat Punto GT 1.4 turbo 136HP + Chip
    Преди:Alfa Romeo 145 1.6 16v 120HP

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •