Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: RESURS or RiMET

  1. #16
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Аз не сипвам добавки , зимата я карам със ОМВ Алпин Дизел и нямам проблеми
    Колега хубаво че я караш с ОМВ Алпин Дизел,но в моя град няма ОМВ трябва за всяко зареждане да ходя до Разград или Русе а тва си е все пари.Някакви други предложения ако имате даваите

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Аз не сипвам добавки , зимата я карам със ОМВ Алпин Дизел и нямам проблеми
    Не се излагай, точно от това ще страдаш.
    OMV имат най-кофти нафта (Не дизел) и много вода.
    Питай при Бобо колко коли хвърлиха помпи от OMV дизел.

    Не че има по-добри алтернативи, но предупреждавам да внимаваш там.

    Аз лично имам доста лош опит с дизел от ОМV.
    Не само с алфата, но и с пежото на майка ми, което буквално умря на пътя от въпросната нафта.

    Направи си експеримент. Вземи и сложи в една чашка алпин дизел и я остави на вън на -10 градуса.
    Според тях би трябвало да седи течна и на -20, само че тук това не е така. Веднага става на пихтия и ако я прецедиш, ще видиш колко вода ще изкараш.




    ---------- Post added at 15:01 ---------- Previous post was at 14:59 ----------

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    Колега хубаво че я караш с ОМВ Алпин Дизел,но в моя град няма ОМВ трябва за всяко зареждане да ходя до Разград или Русе а тва си е все пари.Някакви други предложения ако имате даваите
    За сега аз съм най-доволен от Шел и от Еко скъпата нафта и на двете.

    Има тема кой с какво гориво кара.
    Може да я потърсиш.

    Относно добавките, лично мен ме е страх да слагам, особенно ако няма нужда.
    Ако двигателя вече е "родил" тогава може да се изгавриш с него и да рискуваш.
    Ако има ефект добре, ако ли не, то просто си дал малко пари на вятъра.
    Last edited by rodeff; 04-12-2009 at 17:07.
    Alfa Romeo - 166, 2.4 JTD
    Малагути Мадисон 400 cc.

  3. #18
    Запален алфист bodolei's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Кубрат
    Posts
    109

    Default

    Колега и аз съм много доволен от Шел и най-много от Еко,слагал съм и от ОМВ и е пълна костенурка няма тяга неварви.А като сложа от Еко или Шел дайе не ми трябва добавка.

  4. #19
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by bodolei View Post
    Смело мога да го твърдя,защото ми падна на черно малко руска нафта и мога да ви кажа че тягата на колата се промени ряско,все едно че и бях сложил чип на алфата.
    И на мен ми попада около един резервоар на месец и аз твърдя че вървежа на колата се променя значително.

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Добавките които трябва дизелите да ползват са само 2.
    1. Цетан бустър ( Cetane Booster ) за да имат по-добър респонс колите и по живи да са.
    2. Добавка за прочистване на дюзите (Redex са на приемлива цена) от гадните горива които ползваме. Това е.
    И аз слагам от тях от време на време но огромна разлика не съм видял. Определено в началото играеше като че ли повече фактора внушение.

  5. #20
    Младши алфист BlackBaron's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Колеги нека и аз да споделя, макар и доста скромния ми опит.

    Купих си колата преди една седмица и се сблъсках със следния проблем. Покарам я малко и изведнъж започва да предърпва (като недостик на нафта) и ми светва борд компютъра и след това колата става скопена, т.е. загубила е поне 50 - 60% от динамиката си. Мисля си аз "карана е много градско + кофти нафта = задръстени дюзи" . Та тръгвам си от София за Добрич и я режа та режа за да е оправят нещата и накрая пак същатата работа. След което вече за на към вкъщи не издържах и спрях на първата бензиностанция и си купих добавка за прочистване на дизеловата система нещо си REDEX мисля че беше и ЧУДО. Колата в началото ми попридърма веднаж дваж и след това от Варна до София без никакъв проблем се прибрах и даже мога да кажа че изпитах истинската ALFA удоволствие .
    Та да обобщим моето мнение е че определено има ефект от добавките и то не е само внушение. Просто има ефект там където е нужен.

  6. #21
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by BlackBaron View Post
    Просто има ефект там където е нужен.
    По точен отговор няма да се намери!

  7. #22
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    А по въпроса с превантивните мерки, какво ще кажете?
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  8. #23
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Относно превенцията въпроса е спорен.Имам приятел който си купи всички добавки на Дура луб.Още не можем да открием някакъв положителен ефект от упражнението.Сигурна е само сумата дето я даде за закупуването им.Най вероятно ефект върху изправни автомобилни възли няма.При изправен двигател или ск.кутия тази добавка най вероятно остава на депо да си чака момента когато се наложи да предпазва.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •