Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: Чести въпроси за АГУ и ГИ

  1. #31

    Default

    Много е вероятно и придърпванео да е от него. Като се скапа моят датчик на кв започваше да придърпва, но не гаснеше докато не натисна съединителя.



  2. #32
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Колеги, благодаря за насоките. Смених датчика и колата нямаше проблем с паленето. Оказа се, че последния бърникал по колата е откачил един маркуч от всмукателния колектор до изпарителя и смучеше яко въздух. При закачането колата вече си върви доволно.
    Ако може да ми кажете този маркуч каква роля играе ще съм ви благодарен.

    П.С. Стария датчик на КВ даваше съпфотивление 991 ом.

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  3. #33
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Ами точно от тоя маркуч зависи налягането на газта от изпарителя!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    За датчика на КВ някъде около 900 ома мисля че беше ,така че и твоя си е работил.

  5. #35
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Mordohy благодаря, сега вдянах.
    Боби дтчика го смених, защото в аутодата го даваха 840-860ом, а моя е близо килоом.

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  6. #36
    запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    85

    Default придърпва на газ

    Имам и аз един въпрос. Алфата е 146, 1,6ТС. На бензин няма проблем. Но на газ придърпва. Най много в ниските обороти. И при подаване на газ забива муцуната. Свещите са сменени. А скоро и филтрите но газовата. Сякаш над 85-90 градуса повече придърпва. И няколко пъти се случва да ми изгасне. И после още като дам контакт прехвърля, друг път не е така. Чак след 10 мин. и след като извадя бушона на газовата пали на бензин, но трудно. Къде може да е проблема?

  7. #37
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by alra View Post
    Имам и аз един въпрос. Алфата е 146, 1,6ТС. На бензин няма проблем. Но на газ придърпва. Най много в ниските обороти. И при подаване на газ забива муцуната. Свещите са сменени. А скоро и филтрите но газовата. Сякаш над 85-90 градуса повече придърпва. И няколко пъти се случва да ми изгасне. И после още като дам контакт прехвърля, друг път не е така. Чак след 10 мин. и след като извадя бушона на газовата пали на бензин, но трудно. Къде може да е проблема?
    Колега откачи акумулатора за 30 мин. и виж как е на бензин.Покарай един ден само на бензин ако е наред значи нещо по газта но не е изключено да има проблем с бобина или кабели.По-добрия вариант е да отидеш на газаджия ,който е виждал алфа,че май не всички ги разбират.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  8. #38
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by alra View Post
    Имам и аз един въпрос. Алфата е 146, 1,6ТС. На бензин няма проблем. Но на газ придърпва. Най много в ниските обороти. И при подаване на газ забива муцуната. Свещите са сменени. А скоро и филтрите но газовата. Сякаш над 85-90 градуса повече придърпва. И няколко пъти се случва да ми изгасне. И после още като дам контакт прехвърля, друг път не е така. Чак след 10 мин. и след като извадя бушона на газовата пали на бензин, но трудно. Къде може да е проблема?
    Не казваш с инжекцион ли е или обикновена газова.
    Обаче и в двата случая става въпрос за гумички на клапани.
    Клапаните по изпарителя!
    Разбира се, може да е и от сместа, но във всички случаи, ако ти е на доста километри газовата е от тия гумички, на които никой не обръща внимание. Прости оспускат цялото количество газ в колектора и има да чакаш да ти запали.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #39
    запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Не казваш с инжекцион ли е или обикновена газова.
    Обаче и в двата случая става въпрос за гумички на клапани.
    Клапаните по изпарителя!
    Разбира се, може да е и от сместа, но във всички случаи, ако ти е на доста километри газовата е от тия гумички, на които никой не обръща внимание. Прости оспускат цялото количество газ в колектора и има да чакаш да ти запали.
    Инжекцион е газовата. Имаш предвид мембраните в изпарителя или някакви малки гумички? Може ли ако са се разварили тези мембрани да придърпва в ниските обороти и да прехвърля на бензин?
    Last edited by alra; 09-04-2016 at 14:37.

  10. #40
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    От гумичките на клапаните в изпарителя постоянно се подава газ, а като не държат и гумичките на клапаните на дюзите.... Ето ти проблем. Нормален след много изминати километри.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •