Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Чести въпроси за АГУ и ГИ

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    преди месец бях на диагностика и нищо не излезе за сега не мисля да се вкарвам в приключения и ще я карам така мерси за бързия отговор

  2. #17
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default газов инжекцион брц

    здравейте,карам алфа 156 1,8 тс има газов инжекцион брц слаган в италия,превклучва когато си иска на газ,и не работи добре ,къде в софия могат да я оправят
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    аз имам точно такъм инжекцион моята е 2.0 когато е карам извън града сама превключва на бензин и след малко сама си обраща на гас или трябва ръчно да е обърнеш на мен за сега ми казват че е от ИЗПАРИТЕЛ .....

    роби ако не е проблем колко струва един изпарител за брц генезиос за 150 коня ?
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  4. #19

    Default

    Имам въпрос относно поставянето на газова уредба. Изпадна ми една много изгодна Алфа, но е със селеспийд. Въпроса ми е дали може да се сложи газ на кола с такава скоростна кутия, защото до колкото ми е известно тя е силно зависима от компютъра на колата. Като се слага газ се пипа по компа и дали това няма да създаде проблеми и със скоростната кутия? Някой карал ли е кола със слеспийд и газова уредба?
    Last edited by villa11; 04-02-2012 at 21:05.

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by villa11 View Post
    Имам въпрос относно поставянето на газова уредба. Изпадна ми една много изгодна Алфа, но е със селеспийд. Въпроса ми е дали може да се сложи газ на кола с такава скоростна кутия, защото до колкото ми е известно тя е силно зависима от компютъра на колата. Като се слага газ се пипа по компа и дали това няма да създаде проблеми и със скоростната кутия? Някой карал ли е кола със слеспийд и газова уредба?
    Когато се слага газ не се пипа по ECU-то. Ако е газов инжекцион, той си има собствен компютър, който по никакъв начин не влияе пряко на ECU-то.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21

    Default

    Много благадоря за бързия отгвор! Супер, точно това ме интересуваше!

  7. #22

    Default ??

    А аз имам въпрос но не го бях постнал в правилната тема защото не догледах както трябва но както и да е... Има ли смисъл да си слагам ГИ изобщо т.е. прави ли много парчета заслужава ли си като цяло???
    Алфа Ромео 156 1,8 ТС '98

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Карал съм с обикновени АГУ преди а сега съм с ГИ. Но не съм карал един и същи модел с двете за да усетя разликата. Явно ГИ работи по-оптимално, може да се настройва по-прецизно и като цяло си е уредба от друго поколение. Има едно нещо, което съществено отличава ГИ. Това, че вероятността за гърмежи в колектора е минимална в сравнение с класическите АГУ.
    Накратко: за двигатели с пластмасов колектор, ГИ e просто задължителен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    54

    Default

    Ако искате газовите инжекциони да работят както трябва, ходете в Турция да ви ги монтират. Наскоро огледах един Атикер, слаган там, (за който нашите пишман "майстори" реагират с думите "мани боклук"), беше изминал 35 хил.км. без пипане, даже филтъра не беше сменян. Работи перфектно, никога не е давал грешки. За сравнение пък наскоро тук монтирах ГИ при един, който го знаела цяла България и още след второто зареждане започна да свети лампичка на таблото. И "майсторът" ми каза да си карам така, нормално било... А монтирането излезе по-скъпо от това в Турция. Това са първите ми пари похарчени на вятъра с тази алфа! А е толкова читава кола, никога не съм имал грешка на компа досега.
    Alfa 156 1,8 TS 2001

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не се бях сетил да ида там да ми го монтират.
    Значи сега да очаквам ГИ да се скапе в най-скоро време. Щото е монтиран тук.
    Не се бях сетил и затова, че замърсяването на филтрите зависи не от друго а от мястото, където е монтирана уредбата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Имам един проблем, който ме мъчи от вчера, и затова моля за малко помощ.
    Колата има някакво придърпване от време на време при всички обороти, както и това, че гори бензин и газ едновременно. Индикацията на ключа мми показва, че е на газ. За минати 260км, ми е изгорила 7-8л. газ и всичкия бензин.
    Когато съм на бензин няма абсолютно никакви проблеми.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  12. #27
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Добре е да я включиш на компа, за да видиш по-точно. Предполагам, че е от налягането на газта или запушен филтър, което пак е функция на налягането. Има и вероятност да е включена опцията за минаване на бензин при високи натоварвания.
    Там рови!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #28
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Имам един проблем, който ме мъчи от вчера, и затова моля за малко помощ.
    Колата има някакво придърпване от време на време при всички обороти, както и това, че гори бензин и газ едновременно. Индикацията на ключа мми показва, че е на газ. За минати 260км, ми е изгорила 7-8л. газ и всичкия бензин.
    Когато съм на бензин няма абсолютно никакви проблеми.
    Каква е колата и уредбата?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #29
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    156 2.0 TS инжекциона е със софтуер на Фобос, инжектори REIL, изпарител Tomasetto.
    Одеве я закачих за бенз. комп. и даде грешка за сензора на коляновия вал. По- рано ми се случи да изгасне топла и да не може да запали. Пали когато е студена. Има ли вероятност всичко това да се дължи на гореспоменатия датчик?

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  15. #30
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Да. Такива са симптомите. Пали само на студено.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •