Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 51 of 51

Thread: Вентилатор на парно

  1. #46
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    По въпроса с износа на магданоса - или иначе казано тоя пуЩТ вентилатор - още работи.

    От тогава яд не съм имал. А за тези снимки дето ги обещах преди 2 години - бе що не ме задврати някой!

    Истината е, че ви трябват ЗДРАВИ нерви, в ръцете трябва да сте като гинеколог, трябват ви всякакви джаджки от битака (като например рамце за трудно достъпни места), време, нерви, нерви и пак нерви! Сменях преди 3 месеца на друга 166-ца на познат - 1999 2.0 ТС. Па не видях разлика с мойто. Пак си изпообелих кокалчетата на пръстите, пак имаше кръв, псувни, половин кутия цигари, 2 кутии натурален сок, схванат кръст... бе май в близката 1 година ще ме държи и няма да пипна 166-ца за смяна на тоя вентилатор!

    По тая кола каквото и да се прави си трябват ЯКИ НЕРВИ!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  2. #47
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Малко развитие по въпроса. Изчистих идеално клемите на предпазителя и вентилатора тръгна. Но има едно но. Не работи както трябва, плавно и меко, а работи на пресекулки и предпазителя нагрява. Явно има нещо което го тормози. В спряно положение мотора се върти леко като перце. За да не направя по голяма беля направо OFF. Сега търся вентилатор работещ.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  3. #48
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Малко развитие по въпроса. Изчистих идеално клемите на предпазителя и вентилатора тръгна. Но има едно но. Не работи както трябва, плавно и меко, а работи на пресекулки и предпазителя нагрява. Явно има нещо което го тормози. В спряно положение мотора се върти леко като перце. За да не направя по голяма беля направо OFF. Сега търся вентилатор работещ.

    Поздрави
    Щом няма механична причина заради която да се товари, вероятно е дефектирало самото управление на мотора.
    Тъй като този мотор е безчетков, той има вграден генератор, който създава въртящо магнитно поле на статора му. Управлението на климатика подава на мотора управляващ сигнал, който представлява постоянно напрежение с определена стойност в зависимост от желаната скорост. На базата на това постоянно напрежение, вътрешното управление кара роторът да се върти с определена скорост.
    Накратко: или въпросното вътрешно управление е дефектирало, или има окъсили секции на статорната намотка.
    Най добре е да търсиш друг мотор. В зависимост от пораженията, този може и да подлежи на ремонт.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #49
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    От днес имам нов стар вентилатор и за момента работещ но може би събота и неделя ще играя процедурата по подмяна ако не вали и не духа много. Благодарско на колегата gigi.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    От днес имам нов стар вентилатор и за момента работещ но може би събота и неделя ще играя процедурата по подмяна ако не вали и не духа много. Благодарско на колегата gigi.

    Поздрави
    Пиши какво е станало, защото и аз имах сходен проблем и се оказа в силовата част на захранването, както Бобо е споменал преди 2 години.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #51
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Вече имаме работещо парно с монтиран вентилатор. Горе долу за около 3 часа без да бързам с основно почистване навсякъде става смяната. В интерес на истината си разкървих само една стара раничка. Като дам моя вентилатор на едно приятелче да види кое точно не му работи ще пиша.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •