Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 51

Thread: Вентилатор на парно

  1. #31
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Talking

    Да ме прощават модераторите за това, че ще съживя тая тема, но има начин да се смени тоя вентилатор БЕЗ да се точи фреона, без да се чупи нищо и не е за 30 минути а за 2 часа. (това беше правилния подход към нещата поне според мен)

    Необходимите инструменти са:
    - вложка гедоре 17 - за рамената на чистачките
    - вложка гедоре 10 - за отвиване 3-те винта на кутията на вентиратора
    - Богат набор кръстати ответрки
    - Еластична дръжка - 2 броя - за ответките
    - права отвертка

    Започваме демонтажа
    1. Отвиват се и демонтират чистачките.
    2. Маха се кората, която е над филтъра, след което голямата кора. Всичко това напуска коша.
    Отхлабват се тръбите на климатика от скоботе, които го държат долу до казанчето. Тръбите внимателно се местят надясно, но не със сила, а с пиниз и внимателно да не се счупят. Има 3 болта с глава 10, които държат цялата кутия. Отвиват се, след което се започва развиването на 5 или 6 не помня винта с кръстата отвертка, които държат горния корпус. Откачат се кабелите, датчика за температура на въздуха и др. и се отмятат надясно (ваше дясно седейки пред коша). Отвиват се 3-те винта, които държат мотора за позиция на клапата на циркулация на въздуха в купето (ето за тези неудобни места е необходима гъвкавата отвертка). Винт има и на гърба на кутията, който е доста трудно да се отвие, но с огледало, фенер и малко псувни се премахва.
    Отделя се горния капак на целия тоя ансамбъл от пластмасория, и се завърта така, че да е удобен за изваждане. След което се измъква и долната част на кутията и ... ето го мотора във ваши ръце.

    Така извадих току-що моя мотор. Не казвам, че е правилния или най-лесния начин. Просто на мен ми свърши работа. Дано имам нерви да документирам със снимки монтажа.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Да ме прощават модераторите за това, че ще съживя тая тема, но има начин да се смени тоя вентилатор БЕЗ да се точи фреона, без да се чупи нищо и не е за 30 минути а за 2 часа. (това беше правилния подход към нещата поне според мен)

    Необходимите инструменти са:
    - вложка гедоре 17 - за рамената на чистачките
    - вложка гедоре 10 - за отвиване 3-те винта на кутията на вентиратора
    - Богат набор кръстати ответрки
    - Еластична дръжка - 2 броя - за ответките
    - права отвертка

    Започваме демонтажа
    1. Отвиват се и демонтират чистачките.
    2. Маха се кората, която е над филтъра, след което голямата кора. Всичко това напуска коша.
    Отхлабват се тръбите на климатика от скоботе, които го държат долу до казанчето. Тръбите внимателно се местят надясно, но не със сила, а с пиниз и внимателно да не се счупят. Има 3 болта с глава 10, които държат цялата кутия. Отвиват се, след което се започва развиването на 5 или 6 не помня винта с кръстата отвертка, които държат горния корпус. Откачат се кабелите, датчика за температура на въздуха и др. и се отмятат надясно (ваше дясно седейки пред коша). Отвиват се 3-те винта, които държат мотора за позиция на клапата на циркулация на въздуха в купето (ето за тези неудобни места е необходима гъвкавата отвертка). Винт има и на гърба на кутията, който е доста трудно да се отвие, но с огледало, фенер и малко псувни се премахва.
    Отделя се горния капак на целия тоя ансамбъл от пластмасория, и се завърта така, че да е удобен за изваждане. След което се измъква и долната част на кутията и ... ето го мотора във ваши ръце.

    Така извадих току-що моя мотор. Не казвам, че е правилния или най-лесния начин. Просто на мен ми свърши работа. Дано имам нерви да документирам със снимки монтажа.
    Колега, дали успя да го сглобиш в обратния ред??
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  3. #33
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Все още не съм правил нищо по колата, че тук 2 дни вали. А уикенда обикалях моргите по София.
    За сега нещата вървят към сглобяване. Вчера разглобих новия вентилатор (втора ръка е естествено) за да го почистя идеално.
    Ако днес ми остане време - естествено, че ще го натъпчеме обратно, щот без климтик не се кара в жегите просто!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  4. #34
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Все още не съм правил нищо по колата, че тук 2 дни вали. А уикенда обикалях моргите по София.
    За сега нещата вървят към сглобяване. Вчера разглобих новия вентилатор (втора ръка е естествено) за да го почистя идеално.
    Ако днес ми остане време - естествено, че ще го натъпчеме обратно, щот без климтик не се кара в жегите просто!
    Препоръчвам ти да провериш всички силови контакти за да не се окаже че проблема не е в четките
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #35
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Днес го ядох и аз същия.Вчера паля и на втората минута пушилка от всички възможни отвори на таблото.Изкарах турбината без да точа фреон и да троша пластмаси.Надигат се тръбите малко нагоре и излиза.Разделих капака с клапата и моторчето както е вътре.Проблем е само една вида отзад но не е болка за умиране.Не съм засичал колко време си играх,но сигурно отиде 3-4 часа.Важното е че се прибрах на климатик.

    пп.Колегата дето я смъква за половин час тая турбинка искам да го взема на работа при мен в сервиза.От кога си търся такъв бързак аз.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображение1363.jpg   Изображение1364.jpg   Изображение1365.jpg   Изображение1366.jpg  
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  6. #36
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    Браво колега, дано нямаш повече ядове.
    Колкото до бързия колега има една приказка за бързата работа , така, че бавно и славно по-добре 30 минути повече работа, а не да се псуваме по форумите после
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

  7. #37
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by 164 td View Post
    Днес го ядох и аз същия.Вчера паля и на втората минута пушилка от всички възможни отвори на таблото.Изкарах турбината без да точа фреон и да троша пластмаси.Надигат се тръбите малко нагоре и излиза.Разделих капака с клапата и моторчето както е вътре.Проблем е само една вида отзад но не е болка за умиране.Не съм засичал колко време си играх,но сигурно отиде 3-4 часа.Важното е че се прибрах на климатик.

    пп.Колегата дето я смъква за половин час тая турбинка искам да го взема на работа при мен в сервиза.От кога си търся такъв бързак аз.
    Чак и щита ли свали бре???

    Снимките ми са още на телефона. Няя кой ги свали са е.а.

    @Bobo - нямам проблеми в силовите контакти. 2 от 4-те намотки бяха черни на катран. И елементите на регулатора бяха на пълно късо и трите им крака. За това предпочетох здраво от Перник.
    Радвам си се на колата с климатик. Сигурния сигнал, че тряя се подготвим за вентилатор е в бушона отпред над филтъра на купето. Неговата мама, горя 10 пъти. Накрая цъфна мотора.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  8. #38
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Лееекинко да повдигна темата.Днес за четвърти път ми изгоря турбината на парното.Страшна пушилка,миризма на стопени кабели и до там.Явно няма да спре да ме тормози тоя курник докато не го насека.Язък.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  9. #39

    Default

    Аз веднъж реших да надникна какво има там,на корпуса имаше огромна пробойна,виждах перката на вентилатора,парчетата от пластмасата ги нямаше,което ме озадачи,все едно беше направена умишлено,или накой специалист го е направил случайно и е изхвърлил парчетата,след кратък размисъл присадих парче пластмаса и затворих пробойната.Така и не разгадах загадката.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #40
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Да поизтупаме темата от прахоляка. След днешното използване на колата на връщане от работа вентилатора просто спрял да духа. След като се прибра съпругата ми констатирах че един предпазител 30 А над филтъра на купето е стопен със целият държач. По изчистих го сложих нов предпазител ама не тръгна проверих с пробна лампа ток има на едното краче. Предполагам, че е за вентилатора и къде има другаде предпазители ако има другаде. Направи ми впечатление че когато колата работи на място и ровя по копчетата за увеличаване и намаляване на скоростта на вентилатора лампичката за осветяване на купето премигва от време на време /не знам дали има връзка/, изписа ми и около 10 пъти за АИР КОНДИТИОНЕРА...........Четох из темите едни казват управление други вентилатор......... как да елиминирам един по един участниците в проблема. Просто вън вали като за последно пък и се стъмни. Никакви сигнали не е имало преди проблема.

    Поздрави

    П.П. Дано утре не вали.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  11. #41
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ел. стъклата работят ли?

    Провери в таблото с предпазителите под волана F9 и F17. Броят се отляво надясно и отгоре надолу.
    А този 30- амперовия като си го сменил, като го мериш с пробната лампа и на двата му края ли свети лампата?
    Last edited by ecotronic; 29-10-2012 at 18:29.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #42
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Ел. стъклата не съм ги гледал обаче бушона е мисля 25 А и има картинка за стъклата защото точно него ползвах за проба. Ток има само на едното краче. Като застанеш срещу колата лявото краче и то е доста нагоряло. Другото е чисто. И моля поясни защото съм малко на Вие с тока.

    Поздрави

    Ел. стъклата си работят.
    Last edited by mian4o; 29-10-2012 at 19:20.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Ел. стъклата не съм ги гледал обаче бушона е мисля 25 А и има картинка за стъклата защото точно него ползвах за проба. Ток има само на едното краче. Като застанеш срещу колата лявото краче и то е доста нагоряло. Другото е чисто. И моля поясни защото съм малко на Вие с тока.

    Поздрави

    Ел. стъклата си работят.
    Като закачиш единия край на пробната лампа на корпуса на колата а с другия пипаш последователно двата края на предпазителя (както е поставен в гнездото си), трябва и в двата края пробната лампа да свети. Ако свети само в единия край, означава, че или предпазителят не е здрав или не контактува добре в гнездото си.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Като закачиш единия край на пробната лампа на корпуса на колата а с другия пипаш последователно двата края на предпазителя (както е поставен в гнездото си), трябва и в двата края пробната лампа да свети. Ако свети само в единия край, означава, че или предпазителят не е здрав или не контактува добре в гнездото си.
    Утре и така ще пробвам но предполагам че ще светне ама вентилатора пак не тръгна
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Утре и така ще пробвам но предполагам че ще светне ама вентилатора пак не тръгна
    Ако пробната лампа свети и в двата края на предпазителя, огледай релето (J 35), което е от дясната страна на този предпазител. Щом ел стъклата работят, явно F9 е здрав.
    Провери F17 и F6 в таблото с предпазителите под волана.

    Ето и схемата за улеснение:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •