Results 1 to 5 of 5

Thread: Няколко питания за Алфа Ромео 75 3.0 Америка

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default Няколко питания за Алфа Ромео 75 3.0 Америка

    Имам АР 75 3.0 и не мога да се преборя дълго време със следните проблеми:
    -няма кой да направи читава диагностика на мотора...като знам какво може и как работи в момента...побърквам се. Единственият, който я докарваше в кондиция и си знаеше работата беше в "Юве сервиз" /май се казваше Емил?/. Нито сервиза съществува, нито Емо знам къде е...От 7-8 години не съм чувал за него.
    -има вероятност и дебитомера да е заминал - има една графитна писта, която е доста поизтрита, ама няма ли вариянт някой да го види, да замери и да каже какво му е състоянието? В този ред на мисли търся дебитомер
    -отдолу има какво да се поизкърпи, като ситуацията с левия рог е спешна. Години наред питам за читав тенекиджия...не се намери. Един-двама капути ми образувах нерви, ама това е минало.
    Има и други неща за оправяне, но в резюме - търся диагностик /не сополкьо със стробоскоп/, дебитомер и тенекиджия. Бая народ сте, все някога и на вас ви се е налагало да борите изброените глупости.

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Здравей колега! Предполагам колата ти е с инжекцион Джетроник. Ситуацията с диагностиката на тази антична техника е доста... уф не намирам правилната дума. Като начало няма куплунг за диагностика. За сметка на това, дебитомера има вариянт да се настрои и от мой личен опит казвам, че с малко повече търпение и внимание може да се постигне много добър резултат. Това комбинирано с цялостен преглед и реглаж на компонентите на инжекциона и настройка със стробоскоп може да възвърне вярата ти, че тази кола може да се движи нормално.
    Горното ти го казвам като съвсем пресен преживял магариите на Джетроник-а на моята V6-ца.
    Специално за дебила ще ти дам жокер, че спокойно може да ползваш от 2.5, като се настрои правилно ще си много щастлив с него.
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Това с дебитомера от 2,5 си е така /не ,че и те растат по дърветата1/, плочката с пистите не става от нищо друго, поне аз не знам друга кола със същата. А сервиз ЮВЕ си работи малко по-нагоре по "Симеоновско" почти на "Околовръстното" в автокъща "А2".
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #4
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Венци е твоя човек,послушай го няма да сбъркаш.Относно роговете,имам цял кош в отлично здраве,ако имаш интерес свиркай.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Здравей колега! Предполагам колата ти е с инжекцион Джетроник. Ситуацията с диагностиката на тази антична техника е доста... уф не намирам правилната дума. Като начало няма куплунг за диагностика. За сметка на това, дебитомера има вариянт да се настрои и от мой личен опит казвам, че с малко повече търпение и внимание може да се постигне много добър резултат. Това комбинирано с цялостен преглед и реглаж на компонентите на инжекциона и настройка със стробоскоп може да възвърне вярата ти, че тази кола може да се движи нормално.
    Горното ти го казвам като съвсем пресен преживял магариите на Джетроник-а на моята V6-ца.
    Специално за дебила ще ти дам жокер, че спокойно може да ползваш от 2.5, като се настрои правилно ще си много щастлив с него.
    Съгласен съм, аз и сега съм с такъв от 2.5, оригиналния изпрегна преди около 8-9 години...Много си прав, че с цялостен преглед и реглаж нещата се получават, ама кой да го направи??? Аман от безхаберни и мързеливи диагностици - при Дунев все едно ми излезе 40 кинта един аванс...а за това и аз имам стробоскоп... Няма куплунг, да - и като видят такава кола и все едно им бъркам в задника...тупани.
    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Това с дебитомера от 2,5 си е така /не ,че и те растат по дърветата1/, плочката с пистите не става от нищо друго, поне аз не знам друга кола със същата. А сервиз ЮВЕ си работи малко по-нагоре по "Симеоновско" почти на "Околовръстното" в автокъща "А2".
    Чух, че е там и може да погледна. Слуховете обаче говорят, че този Емо, който познавам го няма. Веднъж май някакъв Юлиян / май е собственика / се опита да се прави на знаещ и да прави диагностика и повече не искам да го виждам

    Quote Originally Posted by pe6kata212 View Post
    Венци е твоя човек,послушай го няма да сбъркаш.Относно роговете,имам цял кош в отлично здраве,ако имаш интерес свиркай.
    Има интерес, иска ли питане
    Само да подкарам мотора както трябва и ще подпукам всичкия останал хардуер, барабар с роговете
    Пичове, благодаря за бързата реакция. Нема начин да не се запознаем покрай тези автомобили, ще се радвам за което

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •