Results 1 to 14 of 14

Thread: Дюзи от 2.5 на 2.0

  1. #1

    Default Дюзи от 2.5 на 2.0

    Неска се събудих в настроение, и реших да поекспериментирам със следното.....
    Дюзите на 2.5V6 са 190сс, а на 2.0ТС са 180сс - имам резервни 6 дюзи от 2.5, и реших че за да не земат да ръждясат, е добре от време да време да се поразкършват - свалих от една рейка на ТС четирите оранжеви, свалих и 4 от по големите, и ги забих да видим що ще стане......

    Като цяло мога да кажа че динамиката е леко увеличена, и това не е във рамките на въображаемото.......не мисля че двг станал по тих или по шумен, че се клатят обороти повече, единствено ще видим ламбадата какво мисли по въпроса, ресетнах екуто, ще чакам 20-30 км да изгради някакви режими и ще видим дали ще изкочат глешки......ще видим и дали ще има разлика в разхода.......
    Ще държим ъпдеит по темата......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами това като цяло е грешно. ЕКУ-то знае с какви дюзи е мотора и общо взето в изчисленията би следвало стойностите на инжекторите да са често срещани във всеки алгоритъм. И хубаво слагаш по-големи дюзи, но трябва да се бутне и софтуера.

    Иначе оранжевите дюзи са 185 кубика. Поне моите на тестера толкова изкараха. Тези на 2.5 мисля, че би трябвало да са повече. Ако разликата е 10 кубика само... може би няма да има проблем
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Няма никакъв проблем разликата м/у тези дюзи ще се компенсира от адаптацията на сондата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4

    Default

    Екуто знае каквото му каже ламбадата, логично погледнато......
    180 са оранжевите, 189,3 май точно бяха жълточерните, не знам за 3.0 и 3.2 дали са същите, и ми е интересно да науча......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5

    Default

    След близо 2-3 часа пържене из различните режими из града и частично извън него, ламбадата си трае и не протестира, не отбелязва грешки......
    Вчерашния ден завърши успешно с прехвърлянето на казанчето за хидравлична течност, до това със спирачна, което освободи доста място, и с което може би завърших почти всички трансформации и реформи по подвижните части под капака на колата - какво кефче е да можеш да бръкнеш отвсякъде около двигателя........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    След близо 2-3 часа пържене из различните режими из града и частично извън него, ламбадата си трае и не протестира, не отбелязва грешки......
    Вчерашния ден завърши успешно с прехвърлянето на казанчето за хидравлична течност, до това със спирачна, което освободи доста място, и с което може би завърших почти всички трансформации и реформи по подвижните части под капака на колата - какво кефче е да можеш да бръкнеш отвсякъде около двигателя........
    И какво? Върви ли повече?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Мда - не казвам че изведнъж качих 10 коня, но има невъображаем възход в динамиката......ся бих пробвал и една шайба...........но пробвал като за начало, щото без клима може и да не е ефекта същия.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мда - не казвам че изведнъж качих 10 коня, но има невъображаем възход в динамиката......ся бих пробвал и една шайба...........но пробвал като за начало, щото без клима може и да не е ефекта същия.......
    Не останаха за проби. Всичко замина.

    P.S. Остава да кажеш дали разхода се е двигал с тези дюзи.
    Last edited by oem; 05-12-2009 at 11:38.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9

    Default

    Ще трябва да сурна малко извънградско, щото два дена я пържа юнашки из града и ми изглежда че гори много, ама аз градското го нямам за мерило, извън града е важно как гори.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    На моята кола дюзите са май точно такива 0 280 150 702 - 189cm3, както и при ГТВ-то.
    Last edited by миро; 05-12-2009 at 21:39.
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  11. #11

    Default

    Ся остава ти така предварително да кажеш дали имаше скок в разхода, и вървежа съответно, за нещо като сравнение......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Той май говори, че по дефоулт са си такива.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Да де, по default.
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  14. #14
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Вие открихте топлата вода......дюзите от 1,4 до 2,5са едни и същи дори и на 2,0тб мотора и са 702 на бош,но с по новите разработки на тс слагат новия бошстайл(оранжевите).

    До колкото си спомням има едно момче от форума което сложи на 2,0 тс 240сс от пунто турбо и мотора го възприема много добре,в разхода няма разлика,но динамиката е по добра в целия диапазон на обороти.

    Така ,че ........

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •