Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Аман от мастери...

  1. #1

    Default Аман от мастери...

    Абре преди два дни отивам да ми сменят зимните джанти с гуми с летните такива...и както винаги им казвам да ги напомпат с Азот....2.5предни 2.4задни....та карам си аз два дни така и всеки познат ми вика абре предна лява не ти ли е много мека....викам бре не е вчера ги помпаха гледам и гледам, че и самата колата е под наклон така, че да пада по голяма тежест на нея...но днеска я погледнах на дневна светлина и ми стана ясно....

    Отивам аз при Киро в АутоГруп....и той още с влизането вика предна лява ти е мека ...мери ме ги и 1.9отзад ...1.8 предна лява 2.1 предна дясна....

    За това след всеки гумаджия си проверета първо болтовете дали са затегнати!!! и след това си проверете налягането.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Другия път да ме слушаш
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Старши алфист Член на клуба Gligan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    569

    Default

    Така е колеги,особено ако сте направили грешката като мен да отидете в "друмник"-там повече НИКОГА
    Alfa Romeo 164 2.0 TS/M1; V1 Medium `92; Matra Murena `83;
    Mercedes S 430 4 matic `02; Opel Corsa C XE 2.0 16V `05
    Peugeot Traveller `17 2.0 HDI 180 h.p.; Mitsubishi Pajero `94 2.5 TDI
    Iveco S 59 2.5 TDI; Peugeot Boxer 1.9 `95

  4. #4
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Някой глупаци нарочно го прават. Един път чакам в колата един приятел да си вземе наема на помещението в което се намираше гумаджииница и си слушам работниците там, единия се хвали на другия " ако знаеш как преебах един с едо БМВ преди малко всички гуми различно ми ги напомпах, ама оня кво си мисли като е със скъпа кола и е гъзар да му помпам гумите" от там хилеж и другия се обажда " аз па в повечето случай им ги помпам на обратно предните меки задните твърди тамън в дупка предните се пукат по лесно и идват да си ги прават"

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Другия път да ме слушаш
    Да вече слушам, за това си взехме диагностичен център да си правиме сами диагностика, за това си купувам инстурменти за какво ли не, за това си купих водоструика да си мия сам кола, за да не ми я съсипат на някоя автомивка и т.н. и т.н.

    Сега какво трябва да си купиме и машина за гуми ли да му еба майката...въпреки, че като гледам ще ни излезне по-евтино

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #6

    Default

    Между другото въпросния гумаджия е се намира на ъгала на К. Величков и Пиротска....много хора го знаят като Иво-Бенц.

    @Гиги много си прав, че това може да го правят нарочно педерасчетата, защото днеска ако не си ги бях напомпал със съгурност щях да си създам голям проблем с джантата на една дупка пред стадион В.Левски.

    До тук в ЧЕРНИЯ ми спъсак на гумаджии влизат:

    1. Голямата уста и "най-добрия" гумаджия в БГрия според него самия....намира се след сервиза на АутоИталия посока околовръстното. Не изправене две джанти, преебана резба на два болта...Общо щети около 200лв.

    2.Гумаджията срещу Кино Арена....два случея на НЕЗАТЕГНАТИ болтове.

    3.Иво-Бенц на ъгала на пиротска и К.Величков...много слабо напомпани гуми.

    Може вие да го допълните....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #7

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 13:09.

  8. #8
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    на мен пък задните ми ги бяха сложили обратно на посоката... затва днес натоварих летните комплекти и само баланс след което пред блока ги инсталирах
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Аз пък днес от метро си взех някакъв манометър дето мери налягането на гумите. Много странно, но ми показва и 4-те на 2.5 атм. ... дали е възможно и мен да са ме метнали нещо, или е по-вероятно таз пръчка да е развалена ... все пак струва 3 лв ... но пък от друга страна колата ми подрусва доста здраво
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  10. #10
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by wasp
    Аз пък днес от метро си взех някакъв манометър дето мери налягането на гумите. Много странно, но ми показва и 4-те на 2.5 атм. ... дали е възможно и мен да са ме метнали нещо, или е по-вероятно таз пръчка да е развалена ... все пак струва 3 лв ... но пък от друга страна колата ми подрусва доста здраво
    Налягането може да го провериш на всяка бензиностанця и да си ги регулираш сам.
    Аз на гумаджии - не вервам!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Между другото въпросния гумаджия е се намира на ъгала на К. Величков и Пиротска....много хора го знаят като Иво-Бенц.

    @Гиги много си прав, че това може да го правят нарочно педерасчетата, защото днеска ако не си ги бях напомпал със съгурност щях да си създам голям проблем с джантата на една дупка пред стадион В.Левски.

    До тук в ЧЕРНИЯ ми спъсак на гумаджии влизат:

    1. Голямата уста и "най-добрия" гумаджия в БГрия според него самия....намира се след сервиза на АутоИталия посока околовръстното. Не изправене две джанти, преебана резба на два болта...Общо щети около 200лв.

    2.Гумаджията срещу Кино Арена....два случея на НЕЗАТЕГНАТИ болтове.

    3.Иво-Бенц на ъгала на пиротска и К.Величков...много слабо напомпани гуми.

    Може вие да го допълните....
    Аз ви препоръчвам гумаджийте на Семинарията Делина ООД момчетата работят съвестно и съм доволен от 6 години само там си правя гумите и нямам оплаквания
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    265

    Default

    Гадното е, че на един сервиз работят повече от 1-2-ма човека и може само единия да е педал, ама откъде да знае човек. Затова яко скандали, рекламации и такива работи, да може шефовете да зимат мерки и да ги гърчат такива муньовци
    Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark
    2003 Honda CBR 954 RR

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Аз ви препоръчвам гумаджийте на Семинарията Делина ООД момчетата работят съвестно и съм доволен от 6 години само там си правя гумите и нямам оплаквания
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by wasp
    Аз пък днес от метро си взех някакъв манометър дето мери налягането на гумите. Много странно, но ми показва и 4-те на 2.5 атм. ... дали е възможно и мен да са ме метнали нещо, или е по-вероятно таз пръчка да е развалена ... все пак струва 3 лв ... но пък от друга страна колата ми подрусва доста здраво
    Toва за 3-4лв. и аз го имам почти винаги показва едно и също налягане, няма смисел от него...трябва си някой хубав манометър....има някакви дигитални на мишелин за 49лв.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  15. #15
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    абе то, манометрите и по бензиностанциите ги не знаеш колко са читави... Току виж клиента преди теб го е изпуснал на замята и... до там с точното мерене
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •