Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 66

Thread: Осветление Багажник

  1. #46
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by vodolaz1 View Post
    Ами да ви кажа и при мен не става без да се реже пробвах ,но кабелите са много къси . А за проблема с багажника , при мен няма бушонче там а и проверих всички останали...здрави са и най-лошото вчера ме удариха отзад ;( направо ми се плаче
    Кофти за удара, дано добре да ти я оправят.

    Иначе провери ли всички кабелчета там?
    Като оправиш скъсаните, би трябвало да ти се оправи проблема.
    Alfa Romeo - 166, 2.4 JTD
    Малагути Мадисон 400 cc.

  2. #47
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Варна
    Posts
    8

    Default

    Здравейте колеги,темата е малко стара,но понеже става въпрос за багажници искам и аз да се оплача от моя и някой ако може да даде съвет какво да правя.
    Проблемът е че багажника ми се отваря сам когато си поиска,някой път машинката освобождава и когато включа на габарити,но най често се отваря сам...често го намирам отворен сутрин,добре че крадците още не са ме усетили
    Last edited by pi_el; 16-11-2011 at 09:38. Reason: alfa 166 '99 jtd 2,4

  3. #48
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Нарушена изолация на кабелите в гумения маншон, който е връзка между капака и купето.
    Има доста изписано по темата
    И моята лампичка не свети трябва някой ден и аз да се занимавам с тия кабели
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  4. #49
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Моята така я купих - с отворен багажник, провери първо релето - намира се в багажника отдясно. Не помня първото или второто беше, ама ако някой ти натисне бутона или завърти ключа ще го усетиш по цъкането. Ако ти окъсява така жестоко от шлауха отзад трябва да си "цветомузика"
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  5. #50
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    И при мен имаше случаи когато не искаше да се отвори, преди време забелязах че при отворена врата на купето при натискане от ключа или от жабката багажника винаги се отваря без проблем.

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    И при мен имаше случаи когато не искаше да се отвори, преди време забелязах че при отворена врата на купето при натискане от ключа или от жабката багажника винаги се отваря без проблем.
    Може ли да се отваря дистанционно от ключа и как ако може?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #52
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Може само , ако ключа ти е от по-новите които са сгъваеми и си имат копче за багажника !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Може само , ако ключа ти е от по-новите които са сгъваеми и си имат копче за багажника !
    Моя е хубав, стар, червен ключ с едно копче ,иначе си сменете всички кабели в шлауха с такива със силиконова изолация и няма проблеми.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #54
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Днес най- после светна и моят багажник. Отдавна се канех да рушна тези проблемни кабели в шлауха. Като го издърпах нещата бяха направо трагични, незнам как досега съм се разминал само с неработешо осветление имаше 2-3 кабела направо без изолация и се опираха един в друг, отделно имаше и прекъснати и всичко яко корозирало. Откачих си акумулатора и направо прерязах всичко, извадих шлауха и доизрязах кабелите до здраво. Пропуснах да кажа че трябва да се свали тапицерията на капака и да се откачат всички букси за да може да се изрърпа аванс на целия сноп. Намерих подходящи проводници (колкото по меки по добре) отрязах 10 броя около 40-50 см предварително ги намуших в шлауха, който вече бях свалил. Свързах кабелите един по един по цветове. Местата със снадки остават едната навътре под задния прозорец другата в капака.
    Интересното беше че и преди мен е имало намеса.
    Last edited by to_lose_HEART; 20-11-2011 at 17:22.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  10. #55
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Ето и при мен резултата (снимките). Не ми светеше лампата в багажника и на таблото не ми отчиташе когато е отворен. Откачих кората и всичките букси на кабела след което издърпах кабела от гуменият шлаух. Останах удивен. 4 скъсани кабела и още 4 с нарушена изолация. Изобщо не знам как съм имал светлините на капака и не съм изгорил нещо. Прерязах оголените кабели и превързах и запоих всичко отново. Сега всичко е супер и работи както трябва.

    P.S. Да имаш осветление в багажника било голям кеф..., още не мога да му се нарадвам.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20120929_001.jpg   20120929_002.jpg   20120929_003.jpg   20120929_004.jpg   20120929_005.jpg  


  11. #56
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    точно сега си оправих осветлението в багажника масата се беше изгубила хванах си маса и всичко е ок изчаках го да видя дали ще изгасне след определно време - изгасна значи вс е ок

  12. #57
    започва да се пристрастява Marin74's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Видин
    Posts
    31

    Default

    да прав си едно ключе е и за двете крушки свали плафона от багажника и хубаво изчисти клеимите където влиза крушката.другото е измери със мултицет дали идва ток до крушката.ако не идва провери кабелите които влизат от купето във задния капак там наи често се прекълцват

  13. #58
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    най лесното-
    1.сваляте плафона
    2.махате буксата
    3.с мултимер замервате 2-те дали идва +12 ако не идва, слагате единия кабел на мултимера на по тънката жичка тя е +-са а другата на маса на купето някъде ако ви дойде + 12 сте ок режете -са и си хващате някъде от купето и вече имате осветление (поне при мен такъв беше проблема)

  14. #59
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Относно осветлението Писна ми да купувам какви ли не скъпи крушки и едвам да мъждукат Взех от тези диодни светещи ленти 1метър защото консумацията се равнява на 10вата колкото трябва да е крушката Разделих я на две и я залепих Свързах я махнах крушката от плафона и вярвайте багажника дори и през деня като го отворя се вижда светлина Вечер е като стая Но имам друг проблем Постоянно правя корекции на гумите механизмите който са в двата края на капака Ако ги навия докрай при натискане на бутона магнита чука но няма кой да изтласка капака Ако ги развия повече от необходимото капака неможе да се отвори от бутона в купето Чува се глухо тропане но не отваря Имам чувството че тока не стига В същият момент с ключа отварям електрически капака Като ги наглася тези гуми хем да отваря хем да отблъсква капака като се смени околната температура и пак или не отваря или не оттласква Къде може да умаля тока което според мен е причина за неотваряне Лятото бях принуден дори да извадя металните части от гумите за регулиране защото постоянно трябваше да отварям с ключа дори при навити докрай гуми
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #60
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Относно осветлението Писна ми да купувам какви ли не скъпи крушки и едвам да мъждукат Взех от тези диодни светещи ленти 1метър защото консумацията се равнява на 10вата колкото трябва да е крушката Разделих я на две и я залепих Свързах я махнах крушката от плафона и вярвайте багажника дори и през деня като го отворя се вижда светлина Вечер е като стая Но имам друг проблем Постоянно правя корекции на гумите механизмите който са в двата края на капака Ако ги навия докрай при натискане на бутона магнита чука но няма кой да изтласка капака Ако ги развия повече от необходимото капака неможе да се отвори от бутона в купето Чува се глухо тропане но не отваря Имам чувството че тока не стига В същият момент с ключа отварям електрически капака Като ги наглася тези гуми хем да отваря хем да отблъсква капака като се смени околната температура и пак или не отваря или не оттласква Къде може да умаля тока което според мен е причина за неотваряне Лятото бях принуден дори да извадя металните части от гумите за регулиране защото постоянно трябваше да отварям с ключа дори при навити докрай гуми
    Странното в това с отварянето на капака е, че независимо откъде отваряш (от бутона в жабката или от ключалката - електрически) винаги се задейства едно и също реле - в багажника вдясно. Това реле подава напрежение на мотора на бравата. Т.e - не би трябвало да има разлика в начина по който се отваря в зависимост от това откъде се прави това.

    Както и да е - очевидно на мотора не му стига сила да отвори. Това може да се дължи на влошена ел. верига между релето в багажника и мотора или на проблем в самия мотор.

    Лошата верига може да се установи, като се мери напрежението на клемите на мотора и се съпостави с това на акумулатора. Ако има разлика от повече от 100 - 200 mV. трябва да се търси лошата връзка (окислени контакти на релето, лоша междинна букса или кабелния сноп между капака и купето. Ако няма съществена разлика между двете напрежения, проблемът е или в самия мотор или чисто механичен в бравата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •