Results 1 to 5 of 5

Thread: Alfa166 2.4jtd проблем с автоматика

  1. #1

    Default Alfa166 2.4jtd проблем с автоматика

    Здравейте , занимавам се с ремонт на автомобилна електроника и ми докараха преди няколко дена ALfa166 2.4Jtd 2004г . Колата пристигна за проблем в централното , след 4 часа когато и дойде реда качвам се паля и дотук ,лоста не може да се премести до позиция D и като угася двигатела не мога да извадя ключа . При подаване на контакт в лявата секция на таблото трябва да изпише на коя позиция е кутията а там запалва всички сегменти. На диагностика грешката е кан кумуникация между компютъра на двигатела и автомата. Двигатерния компютър се намира в двигателния отсег и е едс16 , къде се намира компютъра на кутията? Проверил съм всички бушони . Знаете ли откъде минават кан шините и на кои пинове са . Минават ли през таблото - (влизат и излизат) защото преди 2-3 години го ремонтирах няколко пъти за различни дефекти ( явно е слабо място и да не би пак там да е проблема ) моля за някъква насока , не съм запознат с разположението на модулите а в аутодатата няма инфо за тази година а по старите години не съвпада.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Plam_69 View Post
    Здравейте , занимавам се с ремонт на автомобилна електроника и ми докараха преди няколко дена ALfa166 2.4Jtd 2004г . Колата пристигна за проблем в централното , след 4 часа когато и дойде реда качвам се паля и дотук ,лоста не може да се премести до позиция D и като угася двигатела не мога да извадя ключа . При подаване на контакт в лявата секция на таблото трябва да изпише на коя позиция е кутията а там запалва всички сегменти. На диагностика грешката е кан кумуникация между компютъра на двигатела и автомата. Двигатерния компютър се намира в двигателния отсег и е едс16 , къде се намира компютъра на кутията? Проверил съм всички бушони . Знаете ли откъде минават кан шините и на кои пинове са . Минават ли през таблото - (влизат и излизат) защото преди 2-3 години го ремонтирах няколко пъти за различни дефекти ( явно е слабо място и да не би пак там да е проблема ) моля за някъква насока , не съм запознат с разположението на модулите а в аутодатата няма инфо за тази година а по старите години не съвпада.
    М55 е управлението на автомата:



    Връзката между ECU - от и управлението на автомата (в схемата не е пояснено, дали е CAN шината) се осъществява чрез:

    Откъм М55 - конектор А пинове 3 и 4

    Откъм ECU - то - конектор A пинове 61 и 62.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Тези снимки ги видях в други теми но нямат нищо общо с действителносста и това мисля че е за бензинов двигател.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Информацията е от Е-learn и касае дизеловата модификация след м. септември 2003.

    С по-нова документация не разполагам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    За да преместиш лоста от позиция Р, трябва да натиснеш бутона отгоре. Той е блокиран чрез соленоид, който се освобождава при натискане на спирачка. Изваждането на ключа също става само при позиция на лоста на Р. Има аварийни начини за заобикаляне на блокировката. Отстрани отдясно на средната конзола има тапа, през която може да бръкне и да се отблокира лоста. На кормилната колонка пък под ключа има щифтче, което се издърпва надолу и ключът може да се извади.

    Доколкото знам модула за управление на кутията е зад ICS-a, модулът за централното и той. Чел съм, че честа повреда е протичането на антифриз от радиаторчето за парното, който залива въпросните модули.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •