Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 66 of 66

Thread: Осветление Багажник

  1. #61
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Бутона съм го преместил от жабката на кората на шофьорската седалка за удобство За целта съм удължил кабелите от инсталацията Може ли това удължаване да дава някакви съпротивления и това да е причина за слаб ток Кабелите са удължени с около 1,5метра Този мотор не съм го разглеждал и мисля сега да сваля кората и да погледна какво се случва там Ще премеря и тока
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  2. #62
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Бутона съм го преместил от жабката на кората на шофьорската седалка за удобство За целта съм удължил кабелите от инсталацията Може ли това удължаване да дава някакви съпротивления и това да е причина за слаб ток Кабелите са удължени с около 1,5метра Този мотор не съм го разглеждал и мисля сега да сваля кората и да погледна какво се случва там Ще премеря и тока
    Не, това че си го преместил не е проблем. Щом цъка релето в багажника, независимо откъде го задействаш, очевидно проблемът не е в точките от които го задействаш а във веригата от релето до мотора, в самия мотор или в бравата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #63
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Температурата влияе на твърдостта на амортисьорчетата на капака. Тогава силата с която заключалката държи бравата би трябвало да се променя от променената "тежест" на капака. Дали не може от там да идва проблема а не от мотора (евентуално в комбинация с "уморено" и смачкано уплътнение на багажника)
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #64
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Температурата влияе на твърдостта на амортисьорчетата на капака. Тогава силата с която заключалката държи бравата би трябвало да се променя от променената "тежест" на капака. Дали не може от там да идва проблема а не от мотора (евентуално в комбинация с "уморено" и смачкано уплътнение на багажника)
    Това ме подсеща да уточним нещо:

    Трябва ли капакът да се отваря сам догоре след отключването му? При мен не е така, но може би това да се дължи на възрастта на колата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #65
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Разхвърлих кората и не виждам нищо нередно Много е студено и не ми се играеше но утре ще замеря токовете Мисля че най вероятно тока умаля в релето Тез релета в багажника преди време ги човърках незнам за какво но си мисля че оттам ще ми е проблема Щом друг няма такива проблеми с отварянето значи не е някаква фабрична недомислица Няма логика постоянно да въртя врътките

    ---------- Post added at 17:17 ---------- Previous post was at 17:14 ----------

    За отварянето някой искаха да си ги правят да се отварят сами но незнам дали успяха Иначе повдигаш донякъде и капака се доотваря Колкото по слаби са амортисьорчетата до по голяма височина трябва да помагаш с ръка за отварянето
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  6. #66
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    .....За отварянето някой искаха да си ги правят да се отварят сами но незнам дали успяха Иначе повдигаш донякъде и капака се доотваря Колкото по слаби са амортисьорчетата до по голяма височина трябва да помагаш с ръка за отварянето

    Ясно. И при мен е така. Помагам му да се отваря до около 1/4 от хода и след това продължава сам.

    Това мисля, че изключва състоянието на амортисьорчетата, като фактор за проблема при теб.
    Виж, кое е релето, почисти му контактите и пробвай преди да се занимаваш с мотора и бравата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •