Results 1 to 8 of 8

Thread: Ел.инсталация за халогенчетата

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default Ел.инсталация за халогенчетата

    Моята 156-ца е без халогени.Мисля да сложа такива.Видях,че буксата на панела до ръчната / и кабелите в нея/ е същата като тази за панел с копче за халогени. Обаче никъде в двигателния отсек няма кабел с букса за халогените.И сега започват въпросите:
    -как най-лесно да ги вържа за ел.инсталацията-от панела до ръчната (вече имам такъв с два ключа)с мост от захранването на задния усилен габарит за мъгла или от друго място
    -халогените минават ли през някакво реле и ако ДА къде е то или какво реле да си купя.

    Всички казват ,че било елементарна работа,но аз се притеснявам за колата си и затова искам инфо и вашите мнения и съвети.
    Last edited by krasy k; 07-12-2009 at 21:27.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  2. #2
    Запален алфист SPEEDY-SD's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    148

    Default

    Определено и аз чакам отговор по темата,защото и аз искам да си сложа,ама никои на пише...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Ами как да ви начертаем тук? И двамата не сте електротехници. Свалете ел. схемата на 156 и дерзайте. Тук някъде я имаше

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Има си куплунг за халогените отпред при левия рог, голям с два кабела от него ви тръгва инсталацията за двата халогена, която трябва да вземете от донора както и панела с копчетата Освен това в зависимост от колата ще трябва да и се постави бушона и релето на халогените което всеки може да види в книжката на колата къде се намира
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    .....
    -халогените минават ли през някакво реле и ако ДА къде е то или какво реле да си купя.

    Всички казват ,че било елементарна работа,но аз се притеснявам за колата си и затова искам инфо и вашите мнения и съвети.
    Ако искаш ми дай някакъв е-mail на лични и ще ти изпратя схемата на свързването на фаровете за мъгля.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  6. #6

    Default

    А ако обещаеш да ми дадеш 10 лева мога да потърся и въпросния куплунг, с двете букси за халогените......с две думи жиците за който хротува Бобо....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    А ако обещаеш да ми дадеш 10 лева мога да потърся и въпросния куплунг, с двете букси за халогените......с две думи жиците за който хротува Бобо....
    Вършил си ми услуги няколко пъти и съм сигурен че ще ги изпратиш!
    Не ми е за парите, 10лв не са проблем за мен ,както и за теб,но
    утре сутрин очаквам халогените със жиците.
    Проблемът е че не я виждам,няма я тази букса ,където трябва да се закачи буксата на халогените и май отиваме на вариант пускане на друг кабел.Добре,но от къде...Това е въпросът.



    Вече имам схема на ел.инсталацията за халогените!
    Благодаря на момчетата от Ловешката група !!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by fiore; 10-12-2009 at 09:45.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    Вършил си ми услуги няколко пъти и съм сигурен че ще ги изпратиш!
    Не ми е за парите, 10лв не са проблем за мен ,както и за теб,но
    утре сутрин очаквам халогените със жиците.
    Проблемът е че не я виждам,няма я тази букса ,където трябва да се закачи буксата на халогените и май отиваме на вариант пускане на друг кабел.Добре,но от къде...Това е въпросът.
    Няма проблеми, въпроса беше да си свършиш гъдела все пак......Буксата е със синьо гумено уплътнение, с големината на тия за перките, и на снимката е тая най вдясно от снопа дето идва по левия рог......даже мисля че кабелите бяха тъмносин и черен....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •