Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 236

Thread: Мндаа, идвайте още у родното ми село

  1. #16
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Еми питат те , отговори.
    Недей да слушаш само.

    Кажи ми защо НР направиха супорт центъра си в София ( едно 2000 човека) а не в Троян например?
    Защо не го направиха , на мен идеята да живея и работя в Троян ми допада доста повече от колкото да живея и работя в София.
    Щото са тъпаци що
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #17
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Е аз ако знаех целия отговор щях ли да питам?
    Имам някои подозрения - Агенция Големи данъкоплатци - изискването е седалището да е в София, държавната администрация не се децентрализира... и сие остатъци от татово време.
    Я иди си устрой инфраструктура в Кривохуй да те видя, сателита е чувствителен към време, уайрлеса трябва да облази терена, кабела (особенно стъкларията) златен ще ти стъпи... и сие.
    Но ако говорим за останалите градове ... не разбирам защо 95% е наблъскано в София, а 10 или повече други населени места с възможности за инфраструктура и развитие са ограничени или се ограничават с 5%.

    ---------- Post added at 11:27 ---------- Previous post was at 11:24 ----------

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Кажи ми защо НР направиха супорт центъра си в София ( едно 2000 човека) а не в Троян например?
    Защо не го направиха , на мен идеята да живея и работя в Троян ми допада доста повече от колкото да живея и работя в София.
    Е тоя въпрос и аз си го задавам, айде Троян не е удачен - далече е от оптичните пръстени дето се градят, но удобни места бол.
    И това - щото са тъпаци, не е отговор... никой не е толкова тъп, че да плаща в десетки пъти по-високите цени за сградата в БПС от колкото тези в Ст. Загора да речем.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #18
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Щото тука има много евтина работна ръка, те затова е тука. Щото този център на просветата (евтините курви и алкохол) щутгарт е у софето. Щото в кривохуй трябва да си доведат работна ръка.
    Щото никой не мисли за повече от две три години напред.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #19
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Няма областен град без купчини училища и поне 2 университета дето събират от цялата област същите като Ст. Град.
    Няма областен град без изградена инфраструктура за поне 5 големи работодателя.
    Няма областен град в който работната ръка не е по-евтина от София.
    Нещо куца ... но какво?!
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #20
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Нещо куца ... но какво?!
    Куца това, че за много хора самият факт, че са се добрали до голямото село, е повод за гордост.

    И вероятно още много други неща, ама и аз съм изчерпан то към идеи.
    Знам как може да се реши този проблем, но не знам защо се е зародил. Или поне не ми е изцяло ясно.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #21
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Е да чуем решението?
    Според мен трябва да си изясним, как и защо се е зародил... за да се намери решение.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #22

    Default

    За да лапат от Софийска Община! За това!
    Кой им разреши да сторят като ненормални? Кой им дава какви ли не разрешителни? Кой се опитва по всячески начини да централизира всичко в София?!
    След като си отговорите на тези въпроси, ще стане ясно защо "селяните" прииждат
    Нормалния човек от София, Пловдив , Враца , Плевен и т.н. знаете ли колко му е мечта да се мести по квартири и т.н. ?
    Ако Правителствата не целяха да централизират всичко , за да има данъци , нови жилища на "супер" цени и т.н. , нямаше да пускате подобни теми.

  8. #23
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Не тези които идват в някой град секат дърветата.И не те отговарят за зеленината ,нито за архетектурния градоустройствен план нито за ВиК нито за инфраструктурата.В повечето случаи тук са замесени само местни многознайковци.
    Alfa 155 2.0 16v

  9. #24
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Едва ли лапането на общината е главния мотив тук... лапа им се на всички общини.
    Централизацията по татово време беше ясна, въпроса тук е защо няма децентрализация вече 20 години.

    ---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:51 ----------

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Не тези които идват в някой град секат дърветата.И не те отговарят за зеленината ,нито за архетектурния градоустройствен план нито за ВиК нито за инфраструктурата.В повечето случаи тук са замесени само местни многознайковци.
    Дърветата ги изсякоха да застроят... а строежите разчитат на купувачи, които в масата си са хора които не са имали имот в София преди падането на жителството.
    Връзката е очевадна, нямаше всяка крива круша да е блок в който да се продават малоумни жилища на безумни цени, ако нямаше такова търсене.
    А това, че държава и община спомагаха първоначалното натрупване на капитала... е една друга тема.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #25

    Default

    A кой не си е гледал работата? Аз ли ?
    И искаш да кажеш, че по татово време е било централизирано така ли ?
    Аз не мисля така...

  11. #26

    Default

    Пичове, има няколко основни неточности в изказаните до тук тези:
    1. Няма нито едно голяма производствена мощност в София. Говоря за завод, фабрика и т.н. просто няма защото е скъпо. респективно производственито мощности са в провинцията - значи и там работа има.
    2. София е столица на държавата, нужно ли е да обяснявам защо администрацията е съсредоточена в столицата? който не си е изяснил - тук е президента и министерския съвет. От тук следва че тук е и парламента, щото някакси ще е тъпо за всяка среща на изпълнителната власт да се ходи до Троян.
    3. един системен адмиснистратор в Кривохуй ще си седна на гъза, ще създаде негова си фирмичка и ще почне да прекарва нетец до съседите, после до съседните села, после къде си иска. ЕС дават огромни събсидии за прекарване на широколентов интернет до селските райони и един системен администратор ще разбере че това е бъдещето на интернет провайдърите и ще се набута в този сегмент на пазара. капиш?
    4. Всяко село и малък град без никаква инфраструктура и индустрия е също така прекрасен неразработен пазарен дял. Като не ти се занимва с интернет или не си системен администратор от Кривохуй винади можеш да се обърнеш към селското стопанство къде ако някой ми каже че няма пари просто не е истина как ще му се изсмея. ЕС и ЕК дават ужасно много субсидии и пари стига да знаеш как да си ги посикаш и какво искаш да правиш. ама друго си е в Софията да си тарикатче и след 6 месеца тука вече да псуваш другите на селянин!

  12. #27
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    3. И тъкмо си изградил бизнеса в с. Кривохуй с твоята малка фирмичка и ти идва на гости голям интернет доставчик с един голям и красив дъмпинг на цените и ти вземат целият разработен бизнес.
    Тоя филм сме го гледали вече.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  13. #28
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Пичове, има няколко основни неточности в изказаните до тук тези:
    1. Няма нито едно голяма производствена мощност в София. Говоря за завод, фабрика и т.н. просто няма защото е скъпо. респективно производственито мощности са в провинцията - значи и там работа има.
    !
    Mощности в провинцията, но централите са в София. Респективно и данъците се плащат в София. Работа има за бачкатори и тук там некой инжинер. А мощностите са в провинцията именно защото там работна ръка е по-евтина.

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    4. Всяко село и малък град без никаква инфраструктура и индустрия е също така прекрасен неразработен пазарен дял. Като не ти се занимва с интернет или не си системен администратор от Кривохуй винади можеш да се обърнеш към селското стопанство къде ако някой ми каже че няма пари просто не е истина как ще му се изсмея. ЕС и ЕК дават ужасно много субсидии и пари стига да знаеш как да си ги посикаш и какво искаш да правиш. ама друго си е в Софията да си тарикатче и след 6 месеца тука вече да псуваш другите на селянин!
    Търсите прекалено дълбоки причини. Всичко в природата се движи по линията на най-малко съпротивление. За чий да се трепя, да развивам пазарни дялове и т.н и т.н. като мога същия жизнен стандарт(точно стандарт имам предвид) да го постигна като постъпя на работа в София? Ми никъв(не че съм тръгнал да се местя в София де).
    За ефтината работна ръка в София не мога много да се съглася.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  14. #29

    Default

    ами след като администрацията е тук е нармално и централите да са тук. искаш да кажеш че в един завод с 1000 човека персонал (примерно) работпт само бачкатори?!?! той се управлява сам нали? и също така мениджърите в тези заводи получават лоши пари ли? или също така ми твърдите че един предприемач в провинцията не изкарва пари ли? ако си опечеш нещата и си управяваш бизнеса като хората печелиш и то доста добре.

    А относно идването на големия интернет провайдър в Кривохуй - ами като си си изградил вече инфрструктурата с европейски пари дали големият интернет провайдър ще си копе и слага техни кабеля или няма да ти плаща наем да ползва вече готовата инфраструктура? ъ?

  15. #30
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Пичове, има няколко основни неточности в изказаните до тук тези:
    1. Няма нито едно голяма производствена мощност в София. Говоря за завод, фабрика и т.н. просто няма защото е скъпо. респективно производственито мощности са в провинцията - значи и там работа има.
    2. София е столица на държавата, нужно ли е да обяснявам защо администрацията е съсредоточена в столицата? който не си е изяснил - тук е президента и министерския съвет. От тук следва че тук е и парламента, щото някакси ще е тъпо за всяка среща на изпълнителната власт да се ходи до Троян.
    3. един системен адмиснистратор в Кривохуй ще си седна на гъза, ще създаде негова си фирмичка и ще почне да прекарва нетец до съседите, после до съседните села, после къде си иска. ЕС дават огромни събсидии за прекарване на широколентов интернет до селските райони и един системен администратор ще разбере че това е бъдещето на интернет провайдърите и ще се набута в този сегмент на пазара. капиш?
    4. Всяко село и малък град без никаква инфраструктура и индустрия е също така прекрасен неразработен пазарен дял. Като не ти се занимва с интернет или не си системен администратор от Кривохуй винади можеш да се обърнеш към селското стопанство къде ако някой ми каже че няма пари просто не е истина как ще му се изсмея. ЕС и ЕК дават ужасно много субсидии и пари стига да знаеш как да си ги посикаш и какво искаш да правиш. ама друго си е в Софията да си тарикатче и след 6 месеца тука вече да псуваш другите на селянин!
    То на приказки много лесно.
    Първо, що всички мислите, че бизнесът е само айти и селско стопанство. И че всички това са учили и това умеят.
    Второ, що пропускате факта, че във всяка средна и малка местна община има едни спонсори на кмета и общинския съвет дето ако някой опита да развие печеливш бизнес ще дойдат при него и учтиво ще му кажат - я, мойто момче, се отстрани малко оттука, че да не ти се счупят случайно и двата крака или децата ти да ги блъсне някой при нещастен случай с неизвестен извършител.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •