Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 236

Thread: Мндаа, идвайте още у родното ми село

  1. #1
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default Мндаа, идвайте още у родното ми село

    http://dnevnik.bg/dnevnikplus/2009/1...a_stolica_v_es
    кефец


    София е най-малко зеленият град в Европейския съюз. Това сочи класация на "Икономист интелиджънс юнит" и "Сименс", публикувана вчера. Според нея българската столица се нарежда на предпоследното 29-то място, като единствено по-зле се представя Киев (последна 30-та позиция), а Украйна дори не е кандидат-член на ЕС.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #2
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Ма нали се разбрахме когато някой почне да ми плаща данъците и сметките, тогава да ми казва къде да идвам .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #3
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    А не. Просто колкото повече хора са наблъскани тука, толкова по-кофти ще живеем. Пренаселеността не е готина.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #4
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    А не. Просто колкото повече хора са наблъскани тука, толкова по-кофти ще живеем. Пренаселеността не е готина.
    Ние това много добре го знаем и жокер не ни требе. Ама кажи алтернативата? Работа за 300 лева в родното място не се приема.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Че защо аз трябва да ти казвам каква е алтернативата? Ти малък ли си да се сетиш сам? НИкой никога не ти е обещавал, че ще е лесно.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    И докато се джафкаме един друг... ония дето имат интерес да живеем зле се кефят яко, честито на печелившите
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  7. #7
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Че защо аз трябва да ти казвам каква е алтернативата? Ти малък ли си да се сетиш сам? НИкой никога не ти е обещавал, че ще е лесно.
    Ма аз да съм се оплаквал от нещо и да съм казвал на някого къде да живее? София е пренаселена и гадна за живеене - факт. В София възможностите са несравнимо по-големи отколкото в други градове - е с някои изключения - факт.
    Аз за алтернативата съм се сетил сам доста отдавна - живея в София, работя, плащам си данъците, пазя чисто, спзавам правилата и гледам да не преча на хората, които правят като мен, независимо дали са родени или не в София, дали живеят тук от една, пет, десет или двадесет години. Затова ме дразнят някакси разни подмятания.

    ---------- Post added at 08:38 ---------- Previous post was at 08:36 ----------

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    И докато се джафкаме един друг... ония дето имат интерес да живеем зле се кефят яко, честито на печелившите
    Аз отдавна викам, че вместо да се делим на "кореняци" и "селяни" по-добре да искаме от тия, които се разпореждат с нашите данъци, да ги харчат в наш интерес. Ама никой не чува ... По-лесно е да си викаме "Махай ми се от моя град!" и "няма пък, ше си прая квот си искам!"
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #8
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    София е най-малко зеленият град в Европейския съюз. Това сочи класация на "Икономист интелиджънс юнит" и "Сименс", публикувана вчера.
    Всички "селяни" дето са изсекли дръвчетата в китната преди столица - на сапун.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  9. #9
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Всички "селяни" дето са изсекли дръвчетата в китната преди столица - на сапун.
    ненене,....към централна гара
    Пчелице,
    на всеки се е случвало(или ще се случи) да бъде пришълец някъде....
    Аз също не съм щастлива от факта,но...опитай се да се поставиш на мястото на отрещната страна.Дори да не успееш да я разбереш,приеми я.Аз така правяРазбира се ,това си лично мое виждане,никой не е длъжен да се съобразява с него
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    О, аз отдавна съм приел че цяла България ще се пресели в софето.

    Но от това не следва, че ги разбирам. Щото нали 300 лв в родното мясо едно, че не е вярно и второ, че не е коректно, просто щото стандартът е друг и съответно покупателната способност на тия 300 лв е различна.

    А като си добър професионалист, ти си добър и в Кривохуй, Дупнишко и в Лондон.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    А като си добър професионалист, ти си добър и в Кривохуй, Дупнишко и в Лондон.
    Само дето специалноста ти в Кривохуй е толкова полезна колкото астронавтиката да речем ... и какво правим


    Не е само до данъци ... до цялостна икономическа политика е - случайно да знаете защо всички големи фирми се бутат в София?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #12
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Само дето специалноста ти в Кривохуй е толкова полезна колкото астронавтиката да речем ... и какво правим
    Мислиш бе. То не се ходи в университет, просто щото трябва и вашия род да има поне един вишист, а щото ще имаш полза от това дето си го учил.

    Ако нямаш идея как да се реализираш, да - кандидатства, приемат те нещо там, изкласяваш и идваш у софето (ако не си успял още като студент да се преместиш в мечтания алкохолен рай - щутгарт) щото имало работа за всички.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #13
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Мислиш бе. То не се ходи в университет, просто щото трябва и вашия род да има поне един вишист, а щото ще имаш полза от това дето си го учил.

    Ако нямаш идея как да се реализираш, да - кандидатства, приемат те нещо там, изкласяваш и идваш у софето (ако не си успял още като студент да се преместиш в мечтания алкохолен рай - щутгарт) щото имало работа за всички.
    Полза има, но не и в едно село да кажем?
    Я ми обясни какво ще прави човек с години опит в поддържане на корпоративни мрежи и сървъри на село, ще гледа крави?
    Или ще въведем феодалокомунизъм, квотата за ИТ в населено място е 0.05, останалото - оператори на биологични еденици?

    Питах по-горе нещо... що всичкото работодател се е набутало в София бре?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  14. #14
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Полза има, но не и в едно село да кажем?
    Я ми обясни какво ще прави човек с години опит в поддържане на корпоративни мрежи и сървъри на село, ще гледа крави?
    В 21 век дали ще работиш от офиса на околомръсното или от офиса в крувохуй е се тая


    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Питах по-горе нещо... що всичкото работодател се е набутало в София бре?
    Цял съм слух?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #15
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Еми питат те , отговори.
    Недей да слушаш само.

    Кажи ми защо НР направиха супорт центъра си в София ( едно 2000 човека) а не в Троян например?
    Защо не го направиха , на мен идеята да живея и работя в Троян ми допада доста повече от колкото да живея и работя в София.
    Last edited by pr_00f; 09-12-2009 at 11:51.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •