Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Ангренажен ремък за алфа 147

  1. #1
    започва да се пристрастява tdy's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Вършец
    Posts
    66

    Default Ангренажен ремък за алфа 147

    Кажете ми от каде мога да си взема (от интернет) Хубав ангренажен ремък и вътрешен ляв маншон за полуоска и на какви пари са ?
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 16v 105 hp
    Last edited by tdy; 09-12-2009 at 17:15.

  2. #2

    Default

    www.axm-auto.com

    Дайко или Гейтс ще ти свършат работа.
    Ако взимаш комплект,оригиналниа май е най-добър.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  3. #3
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    И да не забравя ме сервиза където ще бъде извършена смяната също е от голямо значение-ама много голямо.

  4. #4
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Определено Гейтс са по-добри и не са много по-скъпи.Аз съм с такива ремъци на моята.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  5. #5

    Default маншон на носач

    извинявам се предварително ако бъркам нещо, но ме интересува дали се продава отделно маншон за носач за Алфа Ромео 147 1.6 TS 2003g и каква цена би струвало оринтировачно?
    Благодаря

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Silviya View Post
    извинявам се предварително ако бъркам нещо, но ме интересува дали се продава отделно маншон за носач за Алфа Ромео 147 1.6 TS 2003g и каква цена би струвало оринтировачно?
    Благодаря
    http://www.duraflex-bg.com/products/page-1.html

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    И да не забравя ме сервиза където ще бъде извършена смяната също е от голямо значение-ама много голямо.
    Подкрепям. В недалечното минало след много консултации из нета и ослушване купих точно каквото трябва като ремък, говоря за друга марка кола. Отивам аз да сменям, най-напред схванах неприязън за това, че ремъка и ролките не са доставени от тях, "ама защо си взел такъъъъв, аз колко съм сменил от "моите" си и са без проблеми... Както и да е, смяната беше покрай сваляне на глава и смяна гарнитура и други боклуци, та не стана ясно колко ме обръснаха за смяната. Минаха около 3 месеца, заради проблем, некасаещ ремъка пак сваляме глава ние при същите юнаци, и... ремъка наполовина прерязан! Пак съм бил за смяна ремък?! Защото не бил какъвто трябва, или дявол знае какво съм бил пипнал или... Цигания. Е, затвориха си производството вече, или вече на друго място коландрят други хора.
    Last edited by Liminat; 29-11-2011 at 15:09.

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Подкрепям. В недалечното минало след много консултации из нета и ослушване купих точно каквото трябва като ремък, говоря за друга марка кола. Отивам аз да сменям, най-напред схванах неприязън за това, че ремъка и ролките не са доставени от тях, "ама защо си взел такъъъъв, аз колко съм сменил от "моите" си и са без проблеми... Както и да е, смяната беше покрай сваляне на глава и смяна гарнитура и други боклуци, та не стана ясно колко ме обръснаха за смяната. Минаха около 3 месеца, заради проблем, некасаещ ремъка пак сваляме глава ние при същите юнаци, и... ремъка наполовина прерязан! Пак съм бил за смяна ремък?! Защото не бил какъвто трябва, или дявол знае какво съм бил пипнал или... Цигания. Е, затвориха си производството вече, или вече на друго място коландрят други хора.
    Сам си противоречиш, сигурен съм, че дори и най-коректния майстор (щото в голям сервиз няма как да стане) няма да поеме гаранция за части, донесени от вкъщи. Помисли малко, носиш някакъв чарк, доставен отнякъде и искаш да ти бъде монтиран - правят го и са до там. Ако искаш да минаваш "тънко", купуваш си и си монтираш - така няма на кого да се сърдиш, ако искаш гаранция отиваш при майстор, оставяш колата и чакаш да ти се обади, че е направена. Оня ден един кривак си купил масло щото му давали някаква мижава отстъпка и щото е мързеливец и тарикат, отива в пункт за смяна и...: "Да му е.. майката на тоя, взеМа ми 10 лв. да ми смени маслото." Викам аз ако бех бате 20 щях да ти взема щото на мене толкова ми излезе отстъпката от магазина заедно с филтрите и точно затова в пунктовете смяната е безплатна....
    Дано си ме разбрал колега - ако на майсторите отстъпката от този ремък им е била примерно 25 лв. те точно с толкова повече са ти взели за труд, с тая разлика, че след палене и изкарване на колата от сервиза не носят никаква отговорност.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  9. #9
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    ....
    Дано си ме разбрал колега - ако на майсторите отстъпката от този ремък им е била примерно 25 лв. те точно с толкова повече са ти взели за труд, с тая разлика, че след палене и изкарване на колата от сервиза не носят никаква отговорност.
    Да речем, че донякъде те разбрах, но във форум не се разсъждава единствено като майстор. Във форум си има теми от рода на "какви ролки за ..." каква марка ремък за..." и куп неща, които не бих доставил да ми закупи и монтира на колата някой, който единствено е заинтересован да вземе оттам, откъдето му дават по-голяма отстъпка, без значение какво взема.
    Откога ремъците Дайко например се късат наполовина за 3 месеца? Тоя си беше разрязан нарочно, при първия или по някаква причина при втория ремонт.
    Не се учудвам, че ония затвориха сервиза в който бяха, такива номера не минават дълго време. Аз претеции относно труда не съм имал, макар, че буквално удвоиха първоначалната цена, каквото казаха това дадох, но си ми много интересен да разсъждаваш, че нов ремък е нормално да се скъса наполовина на третия месец. А ако се бе скъсал каква отговорност щяха да носят според теб? Да го кажа веднага - пак същата.
    Куп теми има във всеки форум "какво масло да сложа", заради сметчиците на някой каква отстъпка щял да вземе, ако сложи друга марка масло, каквато той си смята, че трябва да сложи, няма да се откажа да си взема това, което аз съм решил.
    За мен мненията на хора от форумите, които имат достатъчно опит, тежат много повече от тия на някакъв си недоизтрезнял майстор...

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    ... няма да поеме гаранция за части, донесени от вкъщи. Помисли малко, носиш някакъв чарк, доставен отнякъде и искаш да ти бъде монтиран - правят го и са до там.
    Донесени от "вкъщи" сигурно има смисъла на произведени от мен? Много ясно, че са закупени от читав магазин от Варна и това ли да пояснявам за нов ремък и ролки...
    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    ... ако на майсторите отстъпката от този ремък им е била примерно 25 лв. те точно с толкова повече са ти взели за труд
    Аха, ясно, значи един вид "сменям ремък за 100 лв труд" примерно, но на такива, които не мога да ги преметна с отстъпката за ремъци/масла им качвам цената... И колко време е на пазара такъв?
    Last edited by Liminat; 29-11-2011 at 19:19.

  10. #10
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    В User manual дават смяна на ангренажен ремък на 120 000, ама ... ако е originaly ricambi

  11. #11
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    В User manual дават смяна на ангренажен ремък на 120 000, ама ... ако е originaly ricambi
    Те и маслата ги дават на х 20-30 000, ама после защо се чупели колите ... пропускаш годините (3), защото на 10 год. и 110 000 км май няма да е останало нищо от ремъка

  12. #12
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    За да ви е мирна главата на 60 000км - смяна на ремъци и ролки + водна помпа! (това за ТС)
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #13
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    За да ви е мирна главата на 60 000км - смяна на ремъци и ролки + водна помпа! (това за ТС)
    Абе мой приятел, немец, доста се позачуди за това ширещо се българско поверие да се сменя ремък на 60000 км, сега да не казвам на колко смяташе, че се сменя, за да не слъжа, че забравих. Това е човек, който поне 30 години е около коли и поне от 10 в заводите БМВ с много свързани с ремонти и автомобилната индустрия приятели край него.

  14. #14
    започва да се пристрастява Romko's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София/Варна
    Age
    37
    Posts
    63

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    В User manual дават смяна на ангренажен ремък на 120 000, ама ... ако е originaly ricambi
    Не видях в някое от горните мнения някой да пита за интервал на смяна....
    В книжката пише 120 000, но по-късно от алфа променят сервизния интервал заради чести проблеми. Официално вече е намален наполовина на 60 хил км.
    "Originally Alfa Romeo said the cam belts (Cam Belt Change Offer) should be replaced at the 72,000 mile service, however from 13/11/06 they recommend that the belts should be replaced at 36,000 miles intervals."
    Алфа Ромео 156 Sportwagon 1.8 TS '02

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Romko View Post
    В книжката пише 120 000, но по-късно от алфа променят сервизния интервал заради чести проблеми. Официално вече е намален наполовина на 60 хил км.
    "Originally Alfa Romeo said the cam belts (Cam Belt Change Offer) should be replaced at the 72,000 mile service, however from 13/11/06 they recommend that the belts should be replaced at 36,000 miles intervals."
    Te за тва говорих

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Абе мой приятел, немец, доста се позачуди за това ширещо се българско поверие да се сменя ремък на 60000 км, сега да не казвам на колко смяташе, че се сменя, за да не слъжа, че забравих. Това е човек, който поне 30 години е около коли и поне от 10 в заводите БМВ с много свързани с ремонти и автомобилната индустрия приятели край него.
    Та копни на твоя приятел - немеца, това по-горе с червените букви
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •