Results 1 to 6 of 6

Thread: Помощ - Счупи ми се механизма на ел. стъклото!

  1. #1
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default Помощ - Счупи ми се механизма на ел. стъклото!

    Както си затварях предното дясно стъкло се чу едно хряс и механизмът се прецака - стъклото се сваля и вдига съвсем свободно сега Има ли някакви тънкости при махането на тапицерията на вратата ? Видях, че има два torx болта в една от нишите и още една звезда зад дръжката. Някъде другаде има ли скирти болтове / щипки
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  2. #2
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    понеже явно съм първият, на когото му се случва тая тъпотия с механизма , да споделя:
    1. Освен 3-те винта, които се виждат на пръв поглед има още 2: намират се зад декоративната решетка на басовия говорител (аз не ги видях първоначално и се отчупих едни пластмаси ) и още две гайки, които се виждат след като се махне въпросната ниша .
    2. Кората се маха сравнително лесно след това, но трябва да се внимава със щипките.
    3. Не е необходимо да се маха триъгълничето при огледалото - никак даже
    4. Моторчето и релсата (върху която се плъзга стъклото) се демонтират заедно, понеже са свързани с жило: става сравнително лесно. При мен се оказа, че жилото се е оплело вътре в механизма с моторчето. Като ми остане време ще се опитам да го разплета, ама засега съм сложил една летва и си перкам така
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  3. #3

    Default браво брато

    аз да ти кажа 4е по4ти всеки път когато слагам летва така си остава от нямане на време дано и ти не си такъв 4е е гадно за пасажера които се вози.
    ALFA ROMEO 156 1.9 JTD

  4. #4
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Тази неделя го сложих най-накрая и си работи, но имам чувството, че пак ще се счупи, ако не се внимава, защото моторчето не спира да върти след като стъклото е затоврено.
    Явно има някакъв прекъсвач, който ограничава въртенето, но при мен не работи. Така ли е наистина, или моторчето спира, като усети по-голямо натоварване ?
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, кв. Лагера
    Posts
    175

    Default

    Моторчето поне на мойта колица не спира на по-голямо натоварване а явно си има ограничение на движението. Загледах точно това когато преди месец си смених машинката на прозореца тъй като даде фира когато ми разбиха колата. И между другото внимавай като закачаш и разкачаш машинката тъй като както сигурно си забелязал долният край на машинката се закрепва с идни пластмасови щипки или нещо от сорта и са много калпави така, че внимавай да не ги счупиш защото после само тях не можеш да си ги купиш и ще трябва цялата машинка.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 99’

  6. #6
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Да, видях я тази пластмаса, на която се закрепя прозореца, та тя май е имала едни шипчета, които са се счупили и сигурно те са задействали датчика за ограничение. Следващата седмица пак ще разглобя вратата и се надявам да ги залепя някак си
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •