Results 1 to 7 of 7

Thread: разлепен таван

  1. #1
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default разлепен таван

    Както на повечето колежки от клас 145 и 146 които съм виждал, има някаква причина тавана да се е отлепил, че чак да ми опира в главата. Всъщност няма значение от къде идва проблема, важното е да намерим разрешение на случая. Къде според вас могат да ми решат проблема и не така че после да се вайкам с месеци?

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    86

    Default ремонт по тавана

    и аз имам същия проблем и прочетох по форума има 1-2 теми по въпроса и реших сам да се заема с проблема.
    Казваха ми че имало тапицери дето го оправяли за 120 кинта но след като си свалиш всички пластмаси и ламаринки по тавана което ми се видя много.
    та значи:
    откачаш всички лампички, колани, пластмаси и дръжки- лесно
    най-трудното е да си отлепиш кората от тавана, че е залепена с лепило(нямам идея защо но като го оправя и аз ще я залепя, сигурно тропа или увисва), много е трудно и за малко да предобря нещата но се справих. Отнема около 1 час с много странни инструменти-разни домакиски томахавки, шпакли и ножове.
    изваждаш тавана през багажника
    сваляш плата(ако не става за нищо)
    изтъркваш дунапрена с шкурка или нещо подобно
    купуваш си плат и лепило(аз си взех плюш и нещо като хелметекс-поли........)
    и после лепиш
    мисля да намажа един слой и да оставя да изсъхне за да направи здрава основа
    стигнал съм до лепенето и като се справя може да ти пиша как изглежда
    цялата процедура отнема около 2-3 часа горе-долу
    има още теми в форума по въпроса такаче потърси ги
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 5%F0%E8%FF
    146 ti rosso 96г.


  3. #3
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    мерси за подробния отговор, но имам един проблем. Аз също правих опити да разкачвам всичко, но се стрестнах когато дойде момента до свалянето на кората, която ми се стори че от времето някак си е изсъхнала и имам опасението, че може да се начупи и от най-малкия напън, така че не посмях и зарязах така нещата. Някакви идеи??

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    86

    Default решение

    Quote Originally Posted by User524
    Явно проблема е типи4ен!!!! моята като я взех и беше лееееекичко провиснал..... сега от те4ението през лятото целия се отлепи много е зле. 120 кинта струва нова тапицеря. на кръговото на 4-ти км ги правят.
    но незнам къде е и дали свалят кората, ако я свалят по-добре ти да си я прецакаш от колкото те
    Между другото и аз си мислех че ще я нарежа и начупя но се оказа много здрава. май се отчупи 1 парче - 1см но в края-там е изсъхнала най-много и е чуплива и трябва да се внимава.
    ръчкаж с нещо не много остро за да не я срежеш(ако имаш железна линиика, аз го свалях с нещо като шпакла-дървена, един инструмен за рязане на баклави , и други такива)напъвах много здраво(голям зор) и беше или тавана или аз. Тои е направен от нещо като смола с минерална или стълкена вата и е много пластичен
    Това че се огъваше здраво не ме притесняваше защото му се бях ядосал и много ми е чудно как не му е... мамата
    но накрая колкото и да беше сгънат на 4 си зае обичайната форма и изглежда добре
    Не че те съветвам нещо но ако имаш нерви става
    иначе нищо не ти пречи да обиколиш на 4 километър за да видиш какво предлагат стига да го намериш мястото
    прати ЛС на тоя узер524 или питаи админите какво му е сегашното име за да ти обясни къде на 4 километър
    ето ти още една тема:
    http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewt ... 00012c1d61
    "В Люлин,бл.362 има тапицер,добре работи"- но нямам идея за него но ако си от люлин......
    146 ti rosso 96г.


  5. #5
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Само една малка подробност. Въпросният магазин за тапицерски платове на 4-ти км отдавна не се намира на това място, а миналата седмица събориха и сградата където се помещаваше . Преди 4 години тук още правеха и тапицерии за седалки, но след това спряха и продаваха само платове. Ако някой знае къде се е преместила въпросната фирма ще е чудесно да сподели с нас.
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #6
    Запален алфист рали's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    софия
    Age
    56
    Posts
    178

    Default

    момчета в квартала има тапицери за 70лв.съм ги пазарил да оправят тавана на алфата черен

  7. #7

    Default

    аз със моят разлепен таван се спрвих за 15 минути и една тубичка моментно лепило . не се лепи плътно навсякаде а на 15-20 то4ки и не е плътно прилепнал както си трябва но си е добре и операцията струва 3 лв - стойноста на лепилото .ако някой го интересува тоя вариен да пише да му разясня техниката

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •