Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Общо м/у температура на водата и климатроник

  1. #1
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default Общо м/у температура на водата и климатроник

    Здравейте, имам няколко питания въпросно 166 JTD 2000 г. 136 к.с.

    1.Климатроника имали нещо общо с температурата на водата(термостата и датчика за температурата),защото ония ден докато карах и температурата заби на 50 градуса и максимум отива на следващата чертичка.И от тогава почти спря да духа топло.

    2.Лампата на таблото, която представлява като дюза която пръска на долу дали има общо с подгревателните свещи и температурата на водата ,защото имам проблем с една свещ

    3.Климатроника как трябва да е настроен за да духа топло и студено ,само от нагласянето на градусите ли се прави или има друг чалъм.

    4.ECON (компресора) кога е пуснат когато свети или обратното

    Знам ще кажете Диагностика, но искам да чуя мнения по въпроса,защото това което мога сам да го направя да не давам пари за "МАЙСТОРИ"
    Last edited by popaay; 12-12-2009 at 10:45. Reason: поправка gtd s jtd

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Здравейте, имам няколко питания въпросно 166 GTD 2000 г. 136 к.с.

    1.Климатроника имали нещо общо с температурата на водата(термостата и датчика за температурата),защото ония ден докато карах и температурата заби на 50 градуса и максимум отива на следващата чертичка.И от тогава почти спря да духа топло.

    2.Лампата на таблото, която представлява като дюза която пръска на долу дали има общо с подгревателните свещи и температурата на водата ,защото имам проблем с една свещ

    3.Климатроника как трябва да е настроен за да духа топло и студено ,само от нагласянето на градусите ли се прави или има друг чалъм.

    4.ECON (компресора) кога е пуснат когато свети или обратното

    Знам ще кажете Диагностика, но искам да чуя мнения по въпроса,защото това което мога сам да го направя да не давам пари за "МАЙСТОРИ"
    Климатроника има общо до толкова че като не ти загрява колата нямаш парно

    От подгревни свещи инжекциона не свети но почва да мига реотана (жълтата лампа). Инжекциона свети ако температурата е ниска за по дълъг период

    Климатроника се наглася само от градусите какво да духа.

    Когато свети екон компресора не работи

    От цялата работа има само един извод и той е смени си термостата И колата ти не е GTD a e JTD
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    И колата ти не е GTD a e JTD
    Може да е с ГоУфов мотор
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Климатроника има общо до толкова че като не ти загрява колата нямаш парно

    От подгревни свещи инжекциона не свети но почва да мига реотана (жълтата лампа). Инжекциона свети ако температурата е ниска за по дълъг период

    Климатроника се наглася само от градусите какво да духа.

    Когато свети екон компресора не работи

    От цялата работа има само един извод и той е смени си термостата И колата ти не е GTD a e JTD
    Кефя се на такива точни отговори.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #5
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Климатроника има общо до толкова че като не ти загрява колата нямаш парно

    От подгревни свещи инжекциона не свети но почва да мига реотана (жълтата лампа). Инжекциона свети ако температурата е ниска за по дълъг период

    Климатроника се наглася само от градусите какво да духа.

    Когато свети екон компресора не работи

    От цялата работа има само един извод и той е смени си термостата И колата ти не е GTD a e JTD
    А би ли трябвало като работи климатроника на топло(вече имам,смених термостата и заспа)и след време да ми светне ,че компресора е прян?

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    А би ли трябвало като работи климатроника на топло(вече имам,смених термостата и заспа)и след време да ми светне ,че компресора е прян?
    Ако влажността е наред или компресора е работил достатъчно за да изсуши въздуха в купето трябва да се самоизключи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ако влажността е наред или компресора е работил достатъчно за да изсуши въздуха в купето трябва да се самоизключи
    Ам,де да знам след около(горе-долу) 3 мин.светва екон,и аз пак го пускам.
    Но наистина термостата е голяма работа.Много бързо загрява и вече не свети оная лампа(дюза която пръска),ама за тожа светна друга ,все едно някоя бременна с колан нещо такова.

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Ам,де да знам след около(горе-долу) 3 мин.светва екон,и аз пак го пускам.
    Но наистина термостата е голяма работа.Много бързо загрява и вече не свети оная лампа(дюза която пръска),ама за тожа светна друга ,все едно някоя бременна с колан нещо такова.
    Това е лампата на еърбега за да се разбере що свети трябва да се закачи на комп
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    37
    Posts
    24

    Default

    Здравейте колеги понеже сте повдигнали този въпрос какво означава "ЕКОН'' понеже на мен никога нищо не ми светва.
    Карам винаги на включен компресор (така мисля )
    Когато е студена колата и реша да я запаля как да разбера дали ми работят подгяващите свещи ( на таблото нищо не свети ) така де светват си всички лампички за 2/3 сек. и изгасват .
    На диагностика съм ходел доста пъти ,но не ми е отчитало никакви грешки ...така де отностно свещите ,иначе има ще я правя февруари и дано се оправи
    Алфа Ромео 33 1.3 боксер - бивша
    Алфа Ромео 166 2.4 ЖТД 136к.с моята лейди

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Когато свети екон компресора не работи
    Това не се ли чете ?

    ---------- Post added at 21:57 ---------- Previous post was at 21:56 ----------

    Quote Originally Posted by vodolaz1 View Post
    Здравейте колеги понеже сте повдигнали този въпрос какво означава "ЕКОН'' понеже на мен никога нищо не ми светва.
    Карам винаги на включен компресор (така мисля )
    Когато е студена колата и реша да я запаля как да разбера дали ми работят подгяващите свещи ( на таблото нищо не свети ) така де светват си всички лампички за 2/3 сек. и изгасват .
    На диагностика съм ходел доста пъти ,но не ми е отчитало никакви грешки ...така де отностно свещите ,иначе има ще я правя февруари и дано се оправи
    За да ти свети трябва да натиснеш копчето ЕКОН!

    Когато нищо не свети и не мига значи всичко си работи ако НЕ работи ще почне да ти мига лампата за подгряването.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Светва си ECON, но трябва да натиснеш бутона CLIMA за да го видиш, докато на MAIN винаги си пише FULL, AUTO или MAN, освен ако не натиснеш самия бутон ECON.
    166 2.4 JTD

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    37
    Posts
    24

    Default

    Благодаря ви много сега ми олекна понеже все си мислех че не работи подгряващото
    Алфа Ромео 33 1.3 боксер - бивша
    Алфа Ромео 166 2.4 ЖТД 136к.с моята лейди

  13. #13
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default

    От как настана зима, нещо не ще да загрее като хората...
    Гледам стрелката на температурата, преди сравнително бързо стигаше 90градуса и не мърдаше от там...
    Сега въобще не ще да качи до 90...
    Иначе духа топло, ... колкото е загряло де ..
    От студа ли е така ?
    Термостат ли е ???
    Коко е ?
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    37
    Posts
    24

    Default

    Термостат мисля че е около 70лв ,а за смяната... не мисля че ще е много трудно и ако ти се играе може и сам да си го смениш
    Пък и предполагам ,че има колеги които са сменяли и ще ти дадат по подробна информация за смяната
    Алфа Ромео 33 1.3 боксер - бивша
    Алфа Ромео 166 2.4 ЖТД 136к.с моята лейди

  15. #15
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    @Yureti - зависи на какво разстояние караш.
    Аз в тези снегове ( няма как да сръчкаш колта) и студове (-5 -7 при яко пуснато парно и за 20 километра не може да достигне 90С. Спрях парното само за една минута , успя да достигне 90 и после не мръдна, на мен си ми работи термостата.
    При -10 изминах обичайният си маршрут от 25 км до работа и след като паркирах в подземния гараж си проверих редиатора и маркучите към него - ледени. А по стрелка на таблото беше успяла да достигне 90.

    Ако за по-голямо разстояние не можеш да достигнеш 90 - отива на термостат.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •