Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Общо м/у температура на водата и климатроник

  1. #31
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Перките уж си работят нормално.
    Термостата трябва да е здрав, защото веднъж стигне ли 90 градуса, температурата не мърда повече. Стария термостат беше постоянно отворен и даже да е загряла, веднага щом изляза извън града и включа на щеста с 1500 оборота падаше на 70 градуса, а тоя нищо такова не прави.
    Антифриза го смених преди две седмици,запалих на място да си обезвъздуши, долях малко, после покарах 30 километра и долях още малко, колкото да стигне точно преди чертичката за максимум и оттогава не е мръднал.
    Колега от мненията ти разбрах само едно или си купи бензин или се научи да караш дизела Дизела си загрява бавно ако искаш по-бързо загряване го поразтривай повечко и ще загрява по-бързо
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #32
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Ето сега този термостат усети че ще го ритна и реши сега да ми покаже 90град вместу 70град както до сега...
    Тези дни вярно е малко по топло (околу 13град вСофия) и карам само вграда но сега не знам дали е достатъчно. Споръд вас заради високи температури + каране вграда или от чудо този термостат се е съживил ??
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  3. #33
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Ето сега този термостат усети че ще го ритна и реши сега да ми покаже 90град вместу 70град както до сега...
    Тези дни вярно е малко по топло (околу 13град вСофия) и карам само вграда но сега не знам дали е достатъчно. Споръд вас заради високи температури + каране вграда или от чудо този термостат се е съживил ??
    Имаш ли карти ТАРО?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #34
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Колега от мненията ти разбрах само едно или си купи бензин или се научи да караш дизела Дизела си загрява бавно ако искаш по-бързо загряване го поразтривай повечко и ще загрява по-бързо
    То разтриването е приятно занимание, ама ще вземат да ме определят за неофициален спонсор на КАТ вече.
    На мен просто не ми се струва нормално тая сутрин при 6 градуса околна температура да са нужни 7 километра точно, за да стингне до 90 градуса, като втора и трета ги карам до 3000 оборота, един вид бавничко, ама и не съвсем пенсионерската.
    166 2.4 JTD

  5. #35
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Що си мисля че това е нормално? Колко по-бързо искаш за загрее?

  6. #36

    Default

    С дедрата ми в рамките на 5-6 мин. от запалването и, без да има особено значение каква е външната температура и без да има значение дали я карам или седи на място (докато почиствам снега) в колата започва да духа топъл въздух а температурата която ми показва е някъде между средата. За около 10-тина мин. вътре е сауна !
    Алфата преди няколко дена беше цялата обледена и тъй като не разполагах със стъргалка или каквото и да било средство за почистване реших да я запаля и да седна вътре да я изчакам да се затопли и да разтопи леда. Чаках-чаках..... на 10-тата мин. виждайки че нищо не става реших да и дам малко газ и започнах да я държа на 2000 оборота. И така няколко минути (около 5-6). И изведнъж чудото стана !!! Стрелката се отлепи с около половин милиметър !!! При което започна да духа не по-топъл въздух, а по-малко студен ! Реших че процеса за "разледяване" е започнал и излязох на вън за да помогна с една ръкавица и да се пробвам да остържа леда. Трудна работа ! Връщайки се 1 мин. по-късно в купето със "задоволство" установих че половината милиметър е нараснал с още толкова ама в обратната посока !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )
    И така цялата процедура продължи 45 мин. !!!!!!!!!!!!!!!
    А просто трябваше да отида да купя хляб от фантастико.............................
    Last edited by em4o1; 11-01-2010 at 11:55.

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by em4o1 View Post
    С дедрата ми в рамките на 5-6 мин. от запалването и, без да има особено значение каква е външната температура и без да има значение дали я карам или седи на място (докато почиствам снега) в колата започва да духа топъл въздух а температурата която ми показва е някъде между средата. За около 10-тина мин. вътре е сауна !
    Алфата преди няколко дена беше цялата обледена и тъй като не разполагах със стъргалка или каквото и да било средство за почистване реших да я запаля и да седна вътре да я изчакам да се затопли и да разтопи леда. Чаках-чаках..... на 10-тата мин. виждайки че нищо не става реших да и дам малко газ и започнах да я държа на 2000 оборота. И така няколко минути (около 5-6). И изведнъж чудото стана !!! Стрелката се отлепи с около половин милиметър !!! При което започна да духа не по-топъл въздух, а по-малко студен ! Реших че процеса за "разледяване" е започнал и излязох на вън за да помогна с една ръкавица и да се пробвам да остържа леда. Трудна работа ! Връщайки се 1 мин. по-късно в купето със "задоволство" установих че половината милиметър е нараснал с още толкова ама в обратната посока !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )
    И така цялата процедура продължи 45 мин. !!!!!!!!!!!!!!!
    А просто трябваше да отида да купя хляб от фантастико.............................
    Относно незагряването на алфата, Бобо беше писал нещо тук и има резон. Другият вариант е знаеш - термостатът да си стои постоянно отворен.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  8. #38
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Имаш ли карти ТАРО?
    Аз се ориентирам по към гледане на кафе

    бих искал гледане на бира но там ништо не се вижда...
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  9. #39
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Аз се ориентирам по към гледане на кафе

    бих искал гледане на бира но там ништо не се вижда...
    Шо бе?Види се дъното и то често.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #40
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by em4o1 View Post
    С дедрата ми в рамките на 5-6 мин. от запалването и, без да има особено значение каква е външната температура и без да има значение дали я карам или седи на място (докато почиствам снега) в колата започва да духа топъл въздух а температурата която ми показва е някъде между средата. За около 10-тина мин. вътре е сауна !
    Алфата преди няколко дена беше цялата обледена и тъй като не разполагах със стъргалка или каквото и да било средство за почистване реших да я запаля и да седна вътре да я изчакам да се затопли и да разтопи леда. Чаках-чаках..... на 10-тата мин. виждайки че нищо не става реших да и дам малко газ и започнах да я държа на 2000 оборота. И така няколко минути (около 5-6). И изведнъж чудото стана !!! Стрелката се отлепи с около половин милиметър !!! При което започна да духа не по-топъл въздух, а по-малко студен ! Реших че процеса за "разледяване" е започнал и излязох на вън за да помогна с една ръкавица и да се пробвам да остържа леда. Трудна работа ! Връщайки се 1 мин. по-късно в купето със "задоволство" установих че половината милиметър е нараснал с още толкова ама в обратната посока !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )
    И така цялата процедура продължи 45 мин. !!!!!!!!!!!!!!!
    А просто трябваше да отида да купя хляб от фантастико.............................
    Цялата работа със разликата в загряването на двете е че едното е дизел с предкамерно горене и той си грее и даже често си прегрява като го предобриш А 166 ако искаш да загрее на място си сложи печка колата си изтива намясто А сега де
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    колеги тоя пич термостата бил голяма работа бе,днес сутринта паля колата и на втория км.започна парното да духа хладко,на 6 км.стрелката застана много малко под 90 градуса и повече не мръдна на никаде,а в колата АФРИКА
    alfa 166jtd@super

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •