Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Каква крушка ми трябва за пепелника на 156?

  1. #16
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default ...

    Мерси много имам още няколко въпроса тая крушка дето е на самия пепелник където е оградена (А) някакво име има ли ? За да знам какво да казвам ... Другия ми въпрос е от този линк където е показано как се сменят лампичките може ли да се сменят и на градусите и часовника че и те никакви ги няма...

  2. #17
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    За име на крушката не знам, Аз моята я извадих и по изгорялата. Иначе тази крушка е много малка около сантиметър дълга около 1-1,2W мощност, слагал съм и от двата вида светят еднакво.
    Тези крушки стават и за уредите с градусите, за бензина, за часовника, за оборотомера и скоростомера, а за врътките на климатика също стават, но се пригаждат, понеже не са съвсем същите.
    Но се приготви доста да разглабяш.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F3%F0%E0%F2%E0
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...EF%E8%F7%EA%E8
    Виж тези теми може да ти помогнат.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  3. #18
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default ...

    Днес купих една крушка... сложих я стана но.... с моя късмет не свети отвъртях болчетата на пепелника нищо нередно не видях завих ги и точно вече като ще го затварям пеплника погледнах и видях едно откачено кабелче май за това където писахте за отварянето на самия пепелник ще трябва да се отвори ама дали ще го направя после както трябва е друг въпрос

  4. #19
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by skyplex View Post
    Днес купих една крушка... сложих я стана но.... с моя късмет не свети отвъртях болчетата на пепелника нищо нередно не видях завих ги и точно вече като ще го затварям пеплника погледнах и видях едно откачено кабелче май за това където писахте за отварянето на самия пепелник ще трябва да се отвори ама дали ще го направя после както трябва е друг въпрос
    Колега,точно за това ми се наложи да отварям и аз на същото място днес.Беше се скъсало едното кабелче, от тези над пепелника точно на буксата.Трябва да знаеш,че има пиниз при разглабянето и сглабянето,иначе няма да се затваря,като го сглобиш.Разглабя се в отворено положение,като натискаш откъм пружината/в дясната страна/ към леглото на пепелника и теглиш леко навън.Като го разкачиш,нямаш други ебавки.Всичко се вижда.Внимавай да не загубиш пружината.Като си оправиш кабелчетата,преди да тръгнеш да сглабяш,завърти зъбното колело в задния панел по часовниковата стрелка,до упор.В това положение,при поставена в гнездото пружина,без да е натегната,сглабяш като при затворено положение в обратен на разкачането ред.После внимателно повдигаш пружината с тънка отвегка и я запъваш на чопчето.Те това е.Дано съм успял да ти го обясня.Ще ти спести експериментите,дето ги правих.Жалко,че нямаше кой да снима.
    Last edited by myato; 28-03-2011 at 20:22. Reason: Направо се засрамих от правописните грешки,дето съм наплющял.Къде ли съм дремал?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #20
    Запален алфист rado_ss's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Стара Загора
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    При мен след тази интервенция на смяна на крушките на запалката и пепелника (след като окъсих нещо гръмнаха 2-те крушки и бушона) резултата е:
    1. Счупен пластмасов държач на крушката на пепелника-оправя се с поксипол;
    2. Изгубена пружина-не е фатално,не пада чак толкова бързо и без нея;
    3. Скъсан зелен "презерватив" на крушката на пепелника-позалепя се и с плюнка
    4. Светещи крушки на пепелника и запалката

    А и зъбното колело като го врътнах до упор,пепелника стоеше супер грозно,1см беше зяпнал навънка. Просто го врътнах четвърт оборот назад.

    Alfa Romeo 156 / 2.4JTD / '99 / 100kW + чип мунинг


  6. #21
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default ...

    Ааа хах голям пепелник то целия ден ще иде за него абе много гадно... щото вечерно време когато тръскаш в него тряа се вглеждаш в него да не падне някъде другаде да изгори нещо... ще го мисля какво ще правя хах...

  7. #22
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Аз не съм разглабял пепелника.
    Фасунгата на крушката на пепелника можеш да я свалиш барабар с крушката и кабелите,и излизаше отзад през една дупка на пепелника, без да разглабяш, но за сглабянето няма ти разправям колко псувах за да я върна тая фасунга на мястото, та ако искаш може да пробваш и без да разглабяш пепелника.
    Иначе за презерватива на крушката и аз го скъсах, ама нищо не му пречи и без него още никой не е забременял в тая кола, само дето свети бяло вместо зелено.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  8. #23

    Default

    По въпроса за конзолата и пепелника:

    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=19672

    Не мога да разбера тия теми защо не са в технически справочник при положение, че решават доста чести въпроси, а се пилеят някъде из раздела.

    Умишлено съм сложил "Направи си сам" в заглавието за да е по-лесно при търсене. Ако има проблем въведете и wwweb в полето за потребителско име.

    Смяна на крушките на мигачите (Alfa 156)
    Изключване на автоматичния климатик (Alfa 156)
    Смяна на въздушен филтър (Alfa 156)
    Разглобяване на централната конзола (Alfa 156)

    Останалите са в справочника.
    Last edited by wwweb; 15-12-2009 at 15:16.

  9. #24

    Default

    Някой ще ми подскаже ли как се сменя крушката на запалката - за табло с вътрешен фейслифт? Така е натикана, че е само за сръчни като мен с пластмасите
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0938.jpg   IMG_0940.jpg  
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  10. #25

    Default

    Я да си отговоря сам, първо трябва да се махне металният модул на запалката, чрез издърпване и прибиране на две щипки, след това може да се извади крушката, заедно с фасунката за предпочитане с удобни и малки клещи. И ако някой реши да я сменя, така и така сте разглобили почти всичко, хубаво е да се почистят отделните детайли, както и ел. връзките, и да се смени греста на пружинките и зъбните колелца.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0946.jpg   IMG_0945.jpg  
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  11. #26

    Default

    Колега с какво си снимал, много яко макро

    Сори за спама.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  12. #27

    Default

    Как стои положението с 147-ците, явно ми е изгоряла крушката, днес се опитах да я разглобя, но не можах. Махнах пепелника, махнах капачето и никакво болтче или крушка не се вижда. Само една ли е крушката или има и на запалката и на пепелника?

    Alfa Romeo GT JTD 16v `04
    Alfa Romeo 147 JTD 8v `02 ex
    Fiat Bravo GT TD100 `97 ex

  13. #28
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Охх днес сменявах тази прослувута крушка ... лесно излезна .. но после целият пепелник докато го наместя ми опадна косата .. а на 156 фейс има ли крушка и на запалката принципно , защото аз нямам ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Охх днес сменявах тази прослувута крушка ... лесно излезна .. но после целият пепелник докато го наместя ми опадна косата .. а на 156 фейс има ли крушка и на запалката принципно , защото аз нямам ...
    Има! Като свалиш пепелника, разкачаш вътрешната букса на запалката и долу ляво се вижда със здрава пинсета и малко псуване се сменя

  15. #30
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    Има! Като свалиш пепелника, разкачаш вътрешната букса на запалката и долу ляво се вижда със здрава пинсета и малко псуване се сменя
    интересно ... аз не видях никъде .. но разгледах запалката от горе от горе ... че вече бях под пара но значи имам крушка на запалката ..
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •