Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Проблем с Алфа Ромео 164 2.0 турбо

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default Проблем с Алфа Ромео 164 2.0 турбо

    Здравеите колеги,
    Имам проблем с Алфата мотора е 2.0 турбо (4-ри цилиндровия) палеше и работеше перфектно два дена не съм я карал днес се качвам и не пали извиках маистор замери и огледа всичко помпата качва гориво ток има свещите дават искра измери компресията на ниво е всички гърнета са сменени с нови... Просто си нямаме на идея защо не иска да запали върти претриса аха да запали но не !!!
    Даите мнения и съвети ако някои е имал такъв проблем ...не ми се остава без кола зимата .
    Last edited by Citizen; 21-12-2009 at 20:06.

  2. #2
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Колега,кога е сменян ангренажа?Има вероятност да си прехвърлил некое зъбче и нема запали,не дава искрата на правилното място,НО това си е гадаене,най добрия вариант е диагностика.

    Успех!

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default

    Преди 3000 км съм го сменял но махнахме капаците за всеки случаи маистора го провери каза че си е наред .Дебитомери имам два от които единия е чисто нов и с двата е все същото

  4. #4
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    кой знае какъв химически състав се крие в резервоара ти....
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default

    Е това не знам . Всмисъл да е замърсен и некачествен бензина ли ?

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default

    Така, днес колата е диагностицираха две момчета които ми препорачаха от няколко места много си разбират от работата (според хората) доидоха с богато оборудване провериха абсолютно всичко само дето не ми провериха и плафоните в колата дали светят не намериха нищо и казаха слаб пусков ток акумолатора ми не бил нещо надежден ... ок сложих чисто нов bosh silver S5 и какво стана колата запали от първия път... работи нормално 3 минути изгасна и до там пак същотото не ще да пали. След като им платих за работата ( доста над моето очакване за цена и с нулев краен резултат ) ми казаха че ще мислят евентулано какво може да е и ще ми се обадят. Горещо ми препорачаха да отида при тях в сервиза им да ми сложат Megasquirt за да си реша всичките проблеми от остарялата електроника по колата !!!!!!
    Ако имате мнение по тези днескашни иследвания казваите че като гледам по топло няма да стане .

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Citizen View Post
    Така, днес колата е диагностицираха две момчета които ми препорачаха от няколко места много си разбират от работата (според хората) доидоха с богато оборудване провериха абсолютно всичко само дето не ми провериха и плафоните в колата дали светят не намериха нищо и казаха слаб пусков ток акумолатора ми не бил нещо надежден ... ок сложих чисто нов bosh silver S5 и какво стана колата запали от първия път... работи нормално 3 минути изгасна и до там пак същотото не ще да пали. След като им платих за работата ( доста над моето очакване за цена и с нулев краен резултат ) ми казаха че ще мислят евентулано какво може да е и ще ми се обадят. Горещо ми препорачаха да отида при тях в сервиза им да ми сложат Megasquirt за да си реша всичките проблеми от остарялата електроника по колата !!!!!!
    Ако имате мнение по тези днескашни иследвания казваите че като гледам по топло няма да стане .
    Мъка мъка мъка Я просто вземи и провери читав ли ти е кабела на датчика за коляновия вал и дали не се е разхлабила планката дето го държи Ако не се справиш звънкай Ако сичко е наред пиши ще продължиме с процедурите
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default

    Само да се размрази малко навънка и ще го проверя . Миналото лято въпросния кабел с буксата ми направиха проблем и на един завои останах на пътя но ги смених и кабела и буксата да се постопли или поне да спре вятъра и ще ги проверя !!!

  9. #9
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Question

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Мъка мъка мъка Я просто вземи и провери читав ли ти е кабела на датчика за коляновия вал и дали не се е разхлабила планката дето го държи Ако не се справиш звънкай Ако сичко е наред пиши ще продължиме с процедурите
    щеше ли да има ток на свещите ако е кабела на дат4ика или самия дат4ик?
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by to6ko View Post
    щеше ли да има ток на свещите ако е кабела на дат4ика или самия дат4ик?
    Понеже колата е с два компа ми се е случвало единия да чете а другия не, и то с невероятни аномалии благодарение на този датчик
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Понеже колата е с два компа ми се е случвало единия да чете а другия не, и то с невероятни аномалии благодарение на този датчик
    то си е алфа и аномалии винаги има!
    поздрави!!
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default

    Аномалиите днес продължават след като се поразмрази и по стопли отидох да видя кабела с датчика преди да вдигна капака реших да пробвам да запаля ...и колата запали от първия път работи си нормално около 20 минути загря си всичко ок изгасих я пробвах пак 5 пъти от раз си пали след това цял ден я карах отидох в сервиз при познати да хварлят един поглед прегледаха кабела буксата датчика и всички планки които го държат според тях там всичко е наред . Имаха съмнения някои да ми е напъхал нещо в задното гърне провериха с някаква тел но не намериха нищо !!!
    Та какъв беше този проблем от къде доиде и кога ще го повтори пак си остава загадка ... ?!?!?!?!??!?!
    Имам пътуване с нея по празниците ама как да се реша да тръгна с нея ... не ми се нощува в някои гора

  13. #13
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Citizen View Post
    Аномалиите днес продължават след като се поразмрази и по стопли отидох да видя кабела с датчика преди да вдигна капака реших да пробвам да запаля ...и колата запали от първия път работи си нормално около 20 минути загря си всичко ок изгасих я пробвах пак 5 пъти от раз си пали след това цял ден я карах отидох в сервиз при познати да хварлят един поглед прегледаха кабела буксата датчика и всички планки които го държат според тях там всичко е наред . Имаха съмнения някои да ми е напъхал нещо в задното гърне провериха с някаква тел но не намериха нищо !!!
    Та какъв беше този проблем от къде доиде и кога ще го повтори пак си остава загадка ... ?!?!?!?!??!?!
    Имам пътуване с нея по празниците ама как да се реша да тръгна с нея ... не ми се нощува в някои гора
    То затова като се пътува през тори трябва да имаш поне 1 кака в колата. В случай, че колата се развали. И не само...
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    37

    Default

    Прав си колега тя каката е на линия само един багажник провизии ми трябват

  15. #15
    164 TWIN SPARK nachkata's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    353

    Default

    Поне бая провизии ще събере но дано се оправи проблема с колата.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •