Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: как ви загравят дизелите

  1. #1

    Default как ви загравят дизелите

    ся ми прави впечетление, че на -3 градуса паля работи 1 минута и тръгвам и след няма и километър вече духа топличко ....

    а тая сутрин работи около 5 мин на място и пак беше стоплила вътре ... за дизел ....
    ма си е хладничко цялата кола в лед и пак ми -4 градуса

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    За колко време загрява докрай? Другото е относително...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    За колко време загрява докрай? Другото е относително...
    ми де да знам не съм засичал и не ме интересува особенно във време или км
    въпроса е сутринта да е духа топло бързичко ...
    тва беше идеата на темата

  4. #4
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Ами аз сутрин паля и тръгвам веднага.Карам почти само на обороти като максимума ми е 1500 оборота.След 1 км почва да духа леко хладно след което излизам на главен булевард и там си карам постоянно с 1750 оборота.След още 1-2км почва да духа топличко.Пробвал съм и с пуснат компресор да карам т.е. на Ауто и без компресор няма разлика в загряването.Ако я оставя да работи на обороти след около 5 минути духа хладко.

    Зависи какво разбираш под топло.За мен топло е когато почне да ми пари на пръстите и буквално да се разтапям пред духалката.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Ами аз сутрин паля и тръгвам веднага.Карам почти само на обороти като максимума ми е 1500 оборота.След 1 км почва да духа леко хладно след което излизам на главен булевард и там си карам постоянно с 1750 оборота.След още 1-2км почва да духа топличко.Пробвал съм и с пуснат компресор да карам т.е. на Ауто и без компресор няма разлика в загряването.Ако я оставя да работи на обороти след около 5 минути духа хладко.

    Зависи какво разбираш под топло.За мен топло е когато почне да ми пари на пръстите и буквално да се разтапям пред духалката.
    ами топло е верно много силно казано
    топличко казвам когато като си сложиш ръката и не усещаш студени наченки :Р
    абе вчера тествах в -3 гадуса на място
    за 5 мин духаше топло

  6. #6
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Дръпни ръчната и посуркай малко задните гуми. З нула време ще се стопли
    Иначе и моята духва след 5 мин някъде, ама не е баш топло
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #7

    Default

    ти са разкарай многодетен чичка такъв ...
    отивай си у секач раздела

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Приморско
    Posts
    2

    Default

    Здравеите Извинете ако не съм уцелил точно темата ама видях че става въпрос за парно та да си задам въпроса ако някои е патил да каже Преди дви месеца свалих плочката с редукторите и вентилатора за датчика ама свалях таблото голям такова е и двата редуктора са прецакани едни и същи зъбни колелца са изронени и на двата не намерих и сложих таблото без тях на екон духаше малко топло ама се ядваше преди една седмица почна да си духа направо студено не се включва компресора на климатрона а ми се струва че кранчето за парното ако има такова се е затворило някак самичко от дупките по пътя тука при нас ни се намират много става вапрос за 164тд 2.5 та въпроса ми е ако някои знае къде се намира корите от двете страни от към волана и от към жабката ги свалих но не се вижда кранче от пред покраи двигателя на вентилатора влизат или излизат 3 маркуча но кранче няма Ами с хиляда думи това е ако някои знае да помага моля че замръзват прозорците и съм за никъде заболяха ме очите да търся толкова букви на клавиатурата.

  9. #9
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Кранче няма. И наистина не е за тук питането
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #10
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by lybi123 View Post
    Здравеите Извинете ако не съм уцелил точно темата ама видях че става въпрос за парно та да си задам въпроса ако някои е патил да каже Преди дви месеца свалих плочката с редукторите и вентилатора за датчика ама свалях таблото голям такова е и двата редуктора са прецакани едни и същи зъбни колелца са изронени и на двата не намерих и сложих таблото без тях на екон духаше малко топло ама се ядваше преди една седмица почна да си духа направо студено не се включва компресора на климатрона а ми се струва че кранчето за парното ако има такова се е затворило някак самичко от дупките по пътя тука при нас ни се намират много става вапрос за 164тд 2.5 та въпроса ми е ако някои знае къде се намира корите от двете страни от към волана и от към жабката ги свалих но не се вижда кранче от пред покраи двигателя на вентилатора влизат или излизат 3 маркуча но кранче няма Ами с хиляда думи това е ако някои знае да помага моля че замръзват прозорците и съм за никъде заболяха ме очите да търся толкова букви на клавиатурата.
    Посети тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=11700&page=2

    А относно това как да си пуснеш парното.:
    Или както е показано на снимките дърпаш жилото към теб,но преди това го откачваш от редукторчето или м/у кутията на филтъра на климатика и кутията на вентилатора ще видиш едно жило.То трябва да е бутнато максимално назад към купето.От там се регулира парното.Кранче няма.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Приморско
    Posts
    2

    Default

    Благодаря за отговора редукторчетата са свалени заедно със цялата планка но го видях една стоманена тел движи една като клапа от вътре една квадратна дупка с капак пред вентилатора на датчика бръкнах и я издърпах и я вързах с телчица за жабката и стана ОК МЕРСИ МНОГО ЗА ОТЗИВЧИВОСТА и пак извинете че пиша в друга тема не съм точно на ти с компютрите

  12. #12

    Default

    добре де 3 дена никой не е отреагирал...
    ама ся ако коментирам работа на някой модератор веданга ша ма банат ....

  13. #13
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Така доволен ли си?

    Коментирай колкото и каквото искаш.Каквото имаш да кажеш го кажи.В този раздел сме малко хора, с повечето се познаваме лично и общо взето няма дразги помежду ни.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Така доволен ли си?

    Коментирай колкото и каквото искаш.Каквото имаш да кажеш го кажи.В този раздел сме малко хора, с повечето се познаваме лично и общо взето няма дразги помежду ни.
    че и аз го познавам повечето и кво от тва

  15. #15
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    моята е друг модел, ама пак дизел, вчера минус 8 градуса, загря си мн бързо, както при +2,3, мн доволен.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •