Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: технически въпрос-съотношение количество масло/обем на мазилна уредба

  1. #16
    душманин mayhem's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ню йорк
    Age
    46
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега,колкото и да ти е добра идеята,сам няма да се справиш!Тука има и сериозни и добре подготвени инженери,но още не са видели темата.За мнозина е шантава,но и Рудолф Дизел са го гледали,като ненормален!
    Успех!
    градски (аз съм от кюстендил родом)-баба ми е направила поне 5 доцента в кариерата си на учител и директор, ама обущара бос ходи-аз не завърших нищо започнато в училище...
    идеята я споделих с човек , който има поглед над нещата и каза да продължавам.засега не мога да ти кажа принципа на работа но ДВГ е дизел и успях да вкарам 3-ти такт във въртяща се горивна камера без да я прегрявам...1-ви и 2-ри такт са също нововъведение....
    аз съм художник, учих малко за архитект ама колите са ми слабостта...
    всеко твое мнение го дебна и запаметявам-ценен кадър си ти...
    блаженни са низшите духом...

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by mayhem View Post
    градски (аз съм от кюстендил родом)-баба ми е направила поне 5 доцента в кариерата си на учител и директор, ама обущара бос ходи-аз не завърших нищо започнато в училище...
    идеята я споделих с човек , който има поглед над нещата и каза да продължавам.засега не мога да ти кажа принципа на работа но ДВГ е дизел и успях да вкарам 3-ти такт във въртяща се горивна камера без да я прегрявам...1-ви и 2-ри такт са също нововъведение....
    аз съм художник, учих малко за архитект ама колите са ми слабостта...
    всеко твое мнение го дебна и запаметявам-ценен кадър си ти...
    Колега евала за ентусиазма ! Написаното от теб звучи обещаващо, НО освен теб има ли човек който е инжинер и е видял как постигаш резултат? Освен това твърдиш че камерата не прегрява реални опити правил ли си? Просто постовете са ми многооо интересни и съм любопитен отговори избирателно ако желаеш
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18
    душманин mayhem's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Ню йорк
    Age
    46
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Колега евала за ентусиазма ! Написаното от теб звучи обещаващо, НО освен теб има ли човек който е инжинер и е видял как постигаш резултат? Освен това твърдиш че камерата не прегрява реални опити правил ли си? Просто постовете са ми многооо интересни и съм любопитен отговори избирателно ако желаеш
    по-горе писах, че започнах сътрудничество с инженер от министерството на отбраната на САЩ. 27 -годишен гений и вече има 4 бр. действащи секретни патента...
    за горивната камера-пак е нововъведение и не мога да пиша....
    Last edited by mayhem; 17-12-2009 at 04:46.
    блаженни са низшите духом...

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    http://clubs1.bg/forums/index.php?showtopic=3468
    интересни коментари за роторния двигател и характеристики

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by mayhem View Post
    отворих темата защото изобретих роторен двигател.в патентната служба на САЩ има 155 000 патента за ДВГ-действащи и входирани с входящ номер, което означава, че веднъж входиран патент е вече законна интелектуална собственост и имаш право да продадеш идеята на когото си поискаш. след часове наред ресърч в официалниа им саит не намерих нищо подобно на моята идея и започнах да я развивам.не съм инженер, (самообразовам се)в нета подобна информация не намерих и освен идеята да реших да конструирам целия двигател и се опитвам да елиминирам картера и маслената помпа...до тука добре върви...сега се търсят спонсори, защото мин. хонорар на патентен адвокат е 500$ на час и обикновенно само за ресърч им отнема дни, макарче аз я свърших таз работа адвоката е длъжен да я повтори-да ми опразни джоба. по- нататъшните му работи отиват към 20-30 хил.$...
    та на въпроса-ако в един затворен съд с обем ? литра(кубически сантиметра) сложа n -литра масло при завихрянето и загряването му колко свободно пространство му е нужно да не пренадува блока и да не прегрява а и да е достатъчно да омазва нормално....нещо такова имах в предвид...
    за инженер-консултант се навих да работя съвместно с етин тип от министерството на отбраната, ама онзи взе да любопитства за чертежите и приключихме без сбогом....
    В университета по химия учихме свойствата на маслата. Моята специалност е хидравлична и пневматична техника и сме си правили какви ли не експерименти и тестове на масла. Трябва ти обаче истиснки инженер ио лаборатория за да избереш точно какво масло ще ти трябва като изследваш характеристиките му. Всяко масло си има специфични свойства за разширение при определена температурна, течливост и т.н.

    Найстина ти трябва някой който да изчисли блока на мотора на какво налягане ще държи оптимално без странични ефекти и след това в лаборатория да изпиташ няколко вида масло и да избереш подходящото. Незнам какви са ти идеите, но предполагам блока е херметически и нямаш вентилация и за това те тревожи налягането. Много по-лесно ще бъде ако има възможност да се прибави утаител и аспиратор за да издухва излишното налягане. Като не е задължително винаги да бъде отворен самия аспиратор, а да речем при определено налягане.

    Просто една логика от мен. Нямам си и най-малка представа какво си сътворил все пак. Може и да ти говороя абсолютни глупости.

    Но каквото и да е евала за ентусиазма и дано намериш решение и пожънеш успех.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •