Page 2 of 100 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 16 to 30 of 1500

Thread: Ледена среща a.k.a. кънки на лед

  1. #16
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    е ми па може, ако не съм си взела дозата лед по-рано през деня
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  2. #17

    Default

    Мен ме пиши, аз съм на линия в 22 часа събота, дано успея да наточа кънките на Славия до тогава.
    Arena Coast Customs

  3. #18
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Супер. Ставаме все повече
    mim, дори и да получиш доза лед по-рано през деня няма да предозираш ако получиш още една по-късно през деня Дето се вика не, че те подстрекавам ама....
    @Pastora: На Славия можеш да наточиш кънките точно преди свободните пързалки, а в събота има точно 2 - от 11:30 и от 17:00. Като отидеш 20-тина мин по-рано момчето, което точи е там. Иначе свободни има и в сряда и петък от 18:30, но тогава мисля, че не точат. Ако имаш път натам питай на касата или на гардероба. Те знаят кога е там момчето.
    Last edited by detelazurno; 05-01-2010 at 16:12.
    The greatest of all scientific hobbies!

  4. #19
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    за качествено точене ми казаха на Зимния, но не сме проверявали още кога, къде, що

    първото ни точене беше на славия и коментарите бяха: а бе може и по-добре
    на ариана също има точилар
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  5. #20
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Ако тряба да степенувам точиларите то редът ще бъде следния като се започва от най-добрия към най-неопитния:
    - Мирон - Зимен дворец на спорта - от 2 до 5-6 лева в зависимост от състоянието на ножовете
    - Жоро - Зимен дворец на спорта - 5 лева
    - Мартин (така мисля, че се казваше) - Славия - 5 лева
    - неизвестен - Ариана (непрепоръчително) - 5 лева
    Има и на хладилника едни момчета които точат, но ако аз ги наточа в домашни условия с раш пила ефекта ще е по-добър.

    За зимния се обаждате и проверявате кога един от двамата е на работа иначе трябва да се дебнете като котка и мишка. Жорката е по-лесно откриваем. Мирон всички го величаят като много добър точилар, но е и по-труден за намиране. Ако звъните или проверявате на място питате за конкретни имеа иначе ако питате за точилар ще ви кажат, че нямат.
    Last edited by detelazurno; 05-01-2010 at 16:54.
    The greatest of all scientific hobbies!

  6. #21
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Почвам да се притеснявам...Тука като гледам само профита сте се събрали, а аз съм карал само 1 път ... А дано не се пречкам много
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #22
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Хехе...чак пък профита. Това ми напомня, че покрай тия кънки с едно приятелче започнахме да се обръщаме един към друг с Про Иначе и аз още се уча на доста неща и се съмнявам някога да спра да се уча Място за притеснение няма. Казал съм го още на първата страница, че добре дошли са хора със всякакви умения или неумения в кънките. Ще те учим и ще видиш, че след няколко пързалки карането на кънки ще ти бъде като карането на кола само дето на колата ще знаеш къде са спирачките
    The greatest of all scientific hobbies!

  8. #23

    Default

    Споко, аз съм си скиорче, та не ми се е налагало да се уча много да балансирам, просто спирам със закантване и не падам - от профи съм на светлинни години :P
    Arena Coast Customs

  9. #24
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    37
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    Ако тряба да степенувам точиларите то редът ще бъде следния като се започва от най-добрия към най-неопитния:
    - Мирон - Зимен дворец на спорта - от 2 до 5-6 лева в зависимост от състоянието на ножовете
    - Жоро - Зимен дворец на спорта - 5 лева
    - Мартин (така мисля, че се казваше) - Славия - 5 лева
    - неизвестен - Ариана (непрепоръчително) - 5 лева
    Има и на хладилника едни момчета които точат, но ако аз ги наточа в домашни условия с раш пила ефекта ще е по-добър.

    За зимния се обаждате и проверявате кога един от двамата е на работа иначе трябва да се дебнете като котка и мишка. Жорката е по-лесно откриваем. Мирон всички го величаят като много добър точилар, но е и по-труден за намиране. Ако звъните или проверявате на място питате за конкретни имеа иначе ако питате за точилар ще ви кажат, че нямат.
    Само да добавя, че Мирон точи добре само като е в настроение - много добре може да точи, но май му идва и на него в повече мързела


    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Почвам да се притеснявам...Тука като гледам само профита сте се събрали, а аз съм карал само 1 път ... А дано не се пречкам много
    "Профита" е много силно казано - аз поне мога да тръгвам спирам и още 2-3 трика, така че идвай - важното е да ти е забавно и както каза @detelazurno
    Quote Originally Posted by detelazurno
    Ще те учим и ще видиш, че след няколко пързалки карането на кънки ще ти бъде като карането на кола само дето на колата ще знаеш къде са спирачките

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  10. #25
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    и моите пързаляния тъкмо подминаха бройката на пръстите на едната ми ръка
    но ми е забавно
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  11. #26
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Само да добавя, че Мирон точи добре само като е в настроение - много добре може да точи, но май му идва и на него в повече мързела
    Факт. Но все пак опита си е опит и дори когато точи на бързо се справя. Много е важно като се заточва ножа да е сложен точно перпендикулярно иначе единя му край отива на кино и после яко изпилване трябва, за да се изравнят, а той поне с това се съобразява. Иначе и аз да допълня - Мирон работи 2 на 2.

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Споко, аз съм си скиорче, та не ми се е налагало да се уча много да балансирам, просто спирам със закантване и не падам - от профи съм на светлинни години :P
    Е че то няма как иначе да спреш В смисъл такъв, че каквото и спиране да направиш то все закантваш в някаква посока. Иначе както и при много други неща тук всичко се основава на правилното разпределение и прехвърляне на тежестта. А това всеки сам трябва да си го усети. Не стъава само с обяснения. Аз много пъти съм питал разни можещи как правят еди какво си и те просто ми казват "ми просто си прехвърляш тежестта от еди къде си на еди къде си, а движението нали го виждаш какво е, това е"
    Аз например още имам проблем с това да се науча да изнасям левия си крак пред десния, поради което някои стандартни движения са ми по-трудни на една страна отколкото на друга.
    Last edited by detelazurno; 06-01-2010 at 12:52.
    The greatest of all scientific hobbies!

  12. #27
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    37
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    ...
    Аз например още имам проблем с това да се науча да изнасям левия си крак пред десния, поради което някои стандартни движения са ми по-трудни на една страна отколкото на друга.
    И при мен е горе долу така, но проблема ми е да си завъртя левия глезен (при пресечка), и не мога да спирам и с двата крака

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  13. #28
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    колеги на мене ми е мерак ама много ме е срам .... никога не съм карал ама изглежда забавно , бих се опитал ама някъде където няма хора
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  14. #29
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    37
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Absente_ View Post
    колеги на мене ми е мерак ама много ме е срам .... никога не съм карал ама изглежда забавно , бих се опитал ама някъде където няма хора
    Еми щом ти е мерак идвай
    Колкото повече толкова по-весело

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  15. #30
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Няма срам бе Гого Ако знаеш какви индивиди има....на дали може да се посрами някой повече от тях. А и какво ти дреме. Всеки се е качвал за първи път. Всеки път като ходя има хора, които са за първи път, така че нито ще си единствен нито нищо. Празна пързалка няма да намериш, но ако влезнеш примерно след 23:00 са останали малко хора. А и VFTI каза, че е карал само веднъж, така че няма да си сам дори сред нашето стадо Така че вместо да се чудиш вземи да дойдеш да си направим кефа. Айде казвай дали да те пиша (не приемам не за отговор). Пък уроците от мен са безплатни А и като се съберем повече хора да напълним пързалката няма да сме сред чужди
    Last edited by detelazurno; 07-01-2010 at 13:23.
    The greatest of all scientific hobbies!

Page 2 of 100 FirstFirst 12341252 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •