Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Свети ми една лампа на таблото на 147

  1. #1
    Младши алфист M0ncheV's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Troyan, Bulgaria
    Age
    32
    Posts
    29

    Default Свети ми една лампа на таблото на 147

    Здравейте, на таблото на 147цата ми свети една червена лампа. Представлява едно човече, със сложен колан, седнало на седалката и срещу него от волана изскача едно топче (предполагам еърбег). Какъв може да е проблема? Моля помогнете ми преди го нямаше този проблем от няколко дена се появи Благодаря предварително.

  2. #2
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by M0ncheV View Post
    Здравейте, на таблото на 147цата ми свети една червена лампа. Представлява едно човече, със сложен колан, седнало на седалката и срещу него от волана изскача едно топче (предполагам еърбег). Какъв може да е проблема? Моля помогнете ми преди го нямаше този проблем от няколко дена се появи Благодаря предварително.
    И на мен свети,мисля че е за датчика на еърбега.При мен светна след като ударих на яка дупка.При евентуален удар мисля че няма да се отвори,но несъм сигурен.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  3. #3

    Default

    Това не е ли airbag-а на мястото до шофьора? Виж да не ти е прецакан изключвателя... или просто си го изключил с ключа?

  4. #4
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by cyberhill View Post
    Това не е ли airbag-а на мястото до шофьора? Виж да не ти е прецакан изключвателя... или просто си го изключил с ключа?
    Е моята няма пасажерски еърбег а ми свети?При него ако има и пасажерски може и двата да не се отворят.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  5. #5
    Младши алфист M0ncheV's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Troyan, Bulgaria
    Age
    32
    Posts
    29

    Default

    Еми аз не съм минавал през дупки, както и не съм я удрял тука преди няколко дена светна, а по някога гасне. Нямам си представа какво може да е, иначе от изключвателя ербезите са включени.

  6. #6
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by M0ncheV View Post
    Еми аз не съм минавал през дупки, както и не съм я удрял тука преди няколко дена светна, а по някога гасне. Нямам си представа какво може да е, иначе от изключвателя ербезите са включени.
    Колега,това,че ти свети тази лампа означава,че ти е записало грешка.На диагностика ще ти покаже къде ти е проблема - може датчик,може кофти контакт...Най-често се случва да има лош контакт на датчика,който се намира под пасажерската седалка.
    Отиди на диагностика,запиши си грешките и ако не могат да ти оправят проблема,пиши тук какво е показал софтуера,за да те ориентираме..
    Имай в предвид,че в момента нямаш реално работеща еърбег система...

  7. #7
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    И на мен свети,мисля че е за датчика на еърбега.При мен светна след като ударих на яка дупка.При евентуален удар мисля че няма да се отвори,но несъм сигурен.
    Quote Originally Posted by M0ncheV View Post
    Еми аз не съм минавал през дупки, както и не съм я удрял тука преди няколко дена светна, а по някога гасне. Нямам си представа какво може да е, иначе от изключвателя ербезите са включени.
    При колегата със 147-цата не знам как е, но при нас с 156 свети и при грешка в компа

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Колега,това,че ти свети тази лампа означава,че ти е записало грешка.На диагностика ще ти покаже къде ти е проблема - може датчик,може кофти контакт...Най-често се случва да има лош контакт на датчика,който се намира под пасажерската седалка.
    Отиди на диагностика,запиши си грешките и ако не могат да ти оправят проблема,пиши тук какво е показал софтуера,за да те ориентираме..
    Имай в предвид,че в момента нямаш реално работеща еърбег система...
    Колега без диагностика не се знае защо свети и може и да си има работещ еърбег (на мен ми светеше заради датчика на съединителя)
    Last edited by DarkKnight; 19-12-2009 at 23:51.

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    При колегата със 147-цата не знам как е, но при нас с 156 свети и при грешка в компа



    Колега без диагностика не се знае защо свети и може и да си има работещ еърбег (на мен ми светеше заради датчика на съединителя)
    Тва последното е абсолютно невъзможно и който ти го е казал трудно прави разлика м/у кола и каруца А може и ти нещо да не си разбрал
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Тва последното е абсолютно невъзможно и който ти го е казал трудно прави разлика м/у кола и каруца А може и ти нещо да не си разбрал
    Бобо а еърбега дали ше се отвори при евентуален удар кат свети тази лампа,щот аз си мисля че няма да се отвори?
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    Бобо а еърбега дали ше се отвори при евентуален удар кат свети тази лампа,щот аз си мисля че няма да се отвори?
    Няма да се отвори или задейства само модула с грешката при по новите при по старите няма да се задейства
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11

    Default

    Значи просто заминавам да ми я закачат за компютър и ще видим кво ще покаже

  12. #12
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by MoncheVv View Post
    Значи просто заминавам да ми я закачат за компютър и ще видим кво ще покаже
    Мда така ще стане,може и да я исчистят ако е само грешка.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  13. #13
    започва да се пристрастява MindFreak's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    31

    Default

    -
    Last edited by MindFreak; 08-11-2010 at 23:14.
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v 140кс.

  14. #14
    Младши алфист M0ncheV's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Troyan, Bulgaria
    Age
    32
    Posts
    29

    Default

    Сега лампичката е изгаснала и не свети дано е било само грешка и компютъра сам да я е изчистил. Ако светне пак заминавам на диагностика да се види кво ще е

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by MindFreak View Post
    Колега имам(имах) абсолиютно същия проблем.отидох на диагностика и като я вързаха за компа показа > високо напрежение на еърбег този които е в колана на мястото до шофиора.това значи, че датчика е заминал и трябва да се смени,грешката не искаше да се изчисти и ми обясниха, че е нормално на някакви определени години колата си правила тест на датчиците за еръбег и някои трябвало да се подменят .... после разбрах че нов датчик точно този там струва 150лв ... и казах маината му ще си карам колата така пък дано да не ми се налага го ползвам и точно след 3-4 дни лампичката изгасна от самосебе си , скоро пак беше светнала за известно време и пак загасна.
    Проблема ти е напълно отстраним и няма нищо скъпо

    ---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

    Quote Originally Posted by M0ncheV View Post
    Сега лампичката е изгаснала и не свети дано е било само грешка и компютъра сам да я е изчистил. Ако светне пак заминавам на диагностика да се види кво ще е
    За теб важи същото
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •