Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем в окачването

  1. #1
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default Проблем в окачването

    След като си взех колата от ремонт на цялата предница без смяна на амортисьори(1300лв.).Закаралия на стенд при друг "майстор" и елате да видите за какво иде реч.На неравности задницата отива на където си иска,за капак и днес в Пловдив заваля сняг,едвам съм се прибрал от едно село където работя.Както е мокър пътя и на места където има малко сняг около 2 метра по пътя колата започва да се плъзга(като кънки),а карам макс. с30км/ч.
    Предполагам ,че е от стенд преден и заден мост,препоръчайте ми къде в Пловдив могат да ми направят стенд на 166 2.4 jtd.
    Даже не знам ако улиците не ги изчистят и има сняг как ще отида до там.

  2. #2
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    А на задницата провери ли тампоните (втулките) на шенкелите?
    След това читав реглаж!
    Last edited by ACEHOB; 21-12-2009 at 00:27.

  3. #3
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Ами уж на задницата всичко беше наред а и преди маи не беше така.Само бяха разкрачени гумите,а сега забелязвам ,че само задна лява стои накриво под ъгъл.

  4. #4
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    препоръчайте ми къде в Пловдив могат да ми направят стенд на 166 2.4 jtd.
    Това е трудна работа, а аз втори път не съм ходил в един и същи сервиз досега.
    166 2.4 JTD

  5. #5
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Не може да нямате някакво мнение за стенд.Поне кажете каде да не ходя.Утре рано сутрин мисля да отида до ВСИ-то или на Лиляна Димитрова където са многото сервизи,че след събота вечер ме е страх да я карам,с разбитата предница и преди да мине стенд не беше така,а и път ме чака за Коледа.

  6. #6
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Аз мога да ти препоръчам единствено сервиз "Авто 100" в Ягодово. При тях съм ходил три пъти досега и поне взимат тънко. Последно за смяна на предни горни носачи и стенд на предница и задница ми взеха 65лв.
    166 2.4 JTD

  7. #7
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Аз мога да ти препоръчам единствено сервиз "Авто 100" в Ягодово. При тях съм ходил три пъти досега и поне взимат тънко. Последно за смяна на предни горни носачи и стенд на предница и задница ми взеха 65лв.
    Да ти кажа май точно там е минала колата ,но не съм 100% сигурен трябва да ги питам майсторите.
    Сега проверих точно там е била колата.
    Last edited by popaay; 20-12-2009 at 17:31.

  8. #8
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    За стенда пък съм бил доволен досега. Точно на ягодовското шосе, което е яко дупки и доста неравно съм я засилвал до 150-160 и си държи пътя идеално.
    Аз ако съм на твое място бих отишъл да им кажа, че не са си свършили работата. Това че друг монтьор я е докарал не ги оправдава.
    166 2.4 JTD

  9. #9
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    За стенда пък съм бил доволен досега. Точно на ягодовското шосе, което е яко дупки и доста неравно съм я засилвал до 150-160 и си държи пътя идеално.
    Аз ако съм на твое място бих отишъл да им кажа, че не са си свършили работата. Това че друг монтьор я е докарал не ги оправдава.
    Може и така да направя много си прав,ама ако това са им възможностите ,какво правя тогава трябва да се връщам до Пловдив а пък съм на работа,ще го измисля като стана

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Хора тоя проблем е обсъждан 999999 пъти в тоя форум и има 9999 теми за него. Проблема е в шарнирните втулки към долните носачи на задния мост. Проблема се решава, като си купиш "скърцащи втулки" от Мерцедес очиларка, избиваш старите и слагаш новите. Това е, вземете малко да четете тоя форум.

  11. #11
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Хора тоя проблем е обсъждан 999999 пъти в тоя форум и има 9999 теми за него. Проблема е в шарнирните втулки към долните носачи на задния мост. Проблема се решава, като си купиш "скърцащи втулки" от Мерцедес очиларка, избиваш старите и слагаш новите. Това е, вземете малко да четете тоя форум.
    Ок не се нерви!
    Преди не беше така, а и съм търсил по форума!
    Лошото е , че с предишната кола нямах такива проблеми 5 години.Няма да казвам как съм я експлоатирал,защото вече ме хващат лудите с това носене

  12. #12
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Въпроса е къде да ремонтираме в Пловдив, а не какво е разбито, пък и тия втулки, ако не се чуят заради мокрото време се виждат лесно, като вдигнат колата.
    Това е нещо, което всеки нормален човек би видял, какво остава за монтьор, а на popaay са му казали, че задницата е наред, "така че вземи малко я прочети тая тема".
    166 2.4 JTD

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Това е нещо, което всеки нормален човек би видял, какво остава за монтьор, а на popaay са му казали, че задницата е наред, "така че вземи малко я прочети тая тема".
    Тя защото задницата му е наред и затова поднася колата. Пишман майсторите ги знаем всички.

    ---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:41 ----------

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Ок не се нерви!
    Преди не беше така, а и съм търсил по форума!
    Лошото е , че с предишната кола нямах такива проблеми 5 години.Няма да казвам как съм я експлоатирал,защото вече ме хващат лудите с това носене
    Не се нервя. Така изглежда изречението понеже не ми виждаш изражението на лицето докато го пиша. Просто го обеснявам за пореден път.

  14. #14
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Хора тоя проблем е обсъждан 999999 пъти в тоя форум и има 9999 теми за него. Проблема е в шарнирните втулки към долните носачи на задния мост. Проблема се решава, като си купиш "скърцащи втулки" от Мерцедес очиларка, избиваш старите и слагаш новите. Това е, вземете малко да четете тоя форум.
    Ми явно не е само там проблема! Сменихме тези тн скърцащи втулки, прибраха се малко гумите, но разкрача остана.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by achkar View Post
    Ми явно не е само там проблема! Сменихме тези тн скърцащи втулки, прибраха се малко гумите, но разкрача остана.
    Хубав реглаж?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •