Това са фактите, колега - "Алфа Ромео МиТо" е конкуренция в класа на "Мини" и съответно отговаря точно на този клас автомобили - незаслужено скъпи!
Автомобила с нищо не превъзхожда повечето модели на пазара в ценовия диапазон 30'000-40'000лв. и дори напротив - изостава значително от някои..... НО, винаги има едно НО - фенството и пазарната ниша, която заемат подобен род автомобили ги прави по своемо привлекателни за мнозина.
Разликата идва, когато до теб спре лимузина от два класа по-нагоре за същите пари и тогава разбираш, че си можел да получиш много повече за парите си, НО пак си казваш "Голям праз, аз карам Алфа!"
В този ред на мисли, тази кола има прекалено много алтернативи на пазара от гледна точка на цената си, но си има и хора, които казват "Това ще е!" и отсичат!
Не ги интересува, че са можели да си купят друга кола.... по-красива, по-голяма, по-мощна, по-бърза, с по-голям багажник, по-здрава и с повече екстри
Тааааааааа, да се върнем на темата - "МиТо" не си струва парите, НО това е целта при този клас автомобили. Отзивите ми за нея са, че вътре има доста части взети директно от "Гранде Пунто" и "Браво", а това лично мен ме дразни много. Препратките към "8С" за мен са грешка, която изиграва лоша шега на скъпия и екзотичен модел, но пък много хора харесват "МиТо" точно за това - разбиранията за дизайн са субективни. Както винаги, много елементи не са доизпипани и накрая, но не на последно място, с малки джанти е много смешна