Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Отзиви за Alfa Mito

  1. #1

    Default Отзиви за Alfa Mito

    Здравейте на всички,

    тъй като съм решила през новата година да сменям фиата си и съм се огледала на новото Alfa Mito, бих искала да попитам какви са отзивите ви за тази кола.

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Преместих темата,защото си мисля,че тука ще получиш по-пълна информация за модела.
    Моите впечатления са ,че е една малка,чудесна кола!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3

    Default

    Много ти благодаря за преместването.

    ще очаквам и други коментари

  4. #4

    Default Разсъждения относно Алфа МиТо.

    лично мое мнение е, че не си заслужава парите

    може би някой хот-хач можеш да вземеш за тези пари, поогледай и т.н.

  5. #5

    Default

    Sisilia уточни дали искаш мнения продиктувани от лична среща с колата, т.с. хора , които са я карали и т.н. или искаш мнения................от всички останали хора.Защото................любовта е в окото на човека, който обича
    Last edited by sen7; 20-12-2009 at 15:55.
    мене ме нема, в целата схема........

  6. #6

    Default

    По-скоро мнения от хора които са я карали и още по-добре ако я притежават. Така оценката ще е най-обективна.

  7. #7

    Default

    MiTo-то е една прекрасна кола, няма да съжелявате ако си я вземете, според мен най-добре ще ви пасне 1.4ТВ МultiAir 135кс. или някои от дизеловите варианти, но зависи какво точно търсите.

    Колегата Фиоре има МиТо, така че най-добре му се обадете на него и го разпитайте по-подробно.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #8

    Default

    Има и една колежка с МиТо ето и темата й http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31708 обаче явно не й хареса форума-така и не ни показа снимки а и отдавна не е влизала
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  9. #9
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    MiTo-то е една прекрасна кола, няма да съжелявате ако си я вземете, според мен най-добре ще ви пасне 1.4ТВ МultiAir 135кс. или някои от дизеловите варианти, но зависи какво точно търсите.

    Колегата Фиоре има МиТо, така че най-добре му се обадете на него и го разпитайте по-подробно.
    Е от време на време имам възможност да го карам. Колата не е моя собственост

    ами... не съм съгласен с теб, но ок
    Въпрос на усещане Стоенчо. Макар от доста време почти да не съм пропускал модел, вероятно ще пропусна клаасическото 159, ноооооо една Brera се надявам да не ми избяга
    Last edited by fiore; 21-12-2009 at 11:59.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #10

    Default

    fiore сподели моля те какви са впечатленията ти.

  11. #11
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    карал съм мито 1.4 турбо 155 коня с DNA(бялата кола, която беше за тест драйв в ММ).

    Митото е страхотна кола. Интериора е страхотен (табло, уреди, конзола, врати всичко е пипнато) и като визия и като качество, салона също, купето е достатъчно просторно дори за 186см/110кила мъж. Набира много добре и вади хубав звук, окачването е стегнато, управлението повече от добро особено в D-инамик режима. Като екстри няма да го коментирам - все пак зависи от нивото на оборудване, което ще си избереш (препоръчвам да си го поръчаш с БОСЕ и някой от спорт пакетите). Лично аз имам задръжки относно екстериора и конкретно предницата със странните фарове придаващи силно глуповата физиономия на колата (ако са искали да го направят по-идиотски изглеждащо от мини, са успели). Инак отзад и в профил е кукла. Мен примерно лично много ме изкефи факта, че вратите са без рамка на стъклото. Не си купих колата поради 44500 причини (толкова ми излизаше тогава с екстрите, които исках) - просто ми дойдоха в повече. Предполагам, че сега би трябвало да е по-достъпна. Това е от мен.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    А какъв е фиатът, който ще сменяш?
    Fiat Punto!

    vladu - страшно ти благодаря за обстойния коментар, но ако ги има и сега тези 44500 причини, със сигурност ще станат причина и аз да не си купя тази кола.

    Видях, че на официалната страница на алфаромеопише цена от 31 990лв. за базовата версия на Mito, а тази със 155к.с. е 37 490, но аз все пак я вземам, за да я карам, а не да се състезавам

    Исках също да ви попитам дали е удачно да ми я докарат колата от Германия или Италия например, като тя да е на около година. Така направих с пунтото преди 6г. и съм доволна.

  13. #13

    Default

    Само да спомена
    http://news.automedia.bg/read/8166.html&cp=2
    мене ме нема, в целата схема........

  14. #14
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by vladu View Post
    карал съм мито 1.4 турбо 155 коня с DNA(бялата кола, която беше за тест драйв в ММ).

    Митото е страхотна кола. Интериора е страхотен (табло, уреди, конзола, врати всичко е пипнато) и като визия и като качество, салона също, купето е достатъчно просторно дори за 186см/110кила мъж. Набира много добре и вади хубав звук, окачването е стегнато, управлението повече от добро особено в D-инамик режима. Като екстри няма да го коментирам - все пак зависи от нивото на оборудване, което ще си избереш (препоръчвам да си го поръчаш с БОСЕ и някой от спорт пакетите). Лично аз имам задръжки относно екстериора и конкретно предницата със странните фарове придаващи силно глуповата физиономия на колата (ако са искали да го направят по-идиотски изглеждащо от мини, са успели). Инак отзад и в профил е кукла. Мен примерно лично много ме изкефи факта, че вратите са без рамка на стъклото. Не си купих колата поради 44500 причини (толкова ми излизаше тогава с екстрите, които исках) - просто ми дойдоха в повече. Предполагам, че сега би трябвало да е по-достъпна. Това е от мен.
    Цената която я споменаваш сигурно е за дизел със абсолютно всичко което можеш да си позволиш вкл оборудването спорт.
    Видът му е уникален е въобще не е идиотски. Динамик режима не можеш да го почувстваш в града. В града "нормал" е перфектен имайки педвид по лекото управление. Вече казах, колата е изключително маневрена. Като недостатък в града мога да изтъкна само това че е изключително ниска. отпред има един "нож" под бронята който върви на 7-8 см от пътя и при дупки трябва да се внимава. Динамиката няма да я коментира- турбо мотор. Отзад макар да изглежда тясно" не било" никак тясно
    Last edited by sen7; 28-12-2009 at 00:08.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  15. #15

    Default

    Това са фактите, колега - "Алфа Ромео МиТо" е конкуренция в класа на "Мини" и съответно отговаря точно на този клас автомобили - незаслужено скъпи!
    Автомобила с нищо не превъзхожда повечето модели на пазара в ценовия диапазон 30'000-40'000лв. и дори напротив - изостава значително от някои..... НО, винаги има едно НО - фенството и пазарната ниша, която заемат подобен род автомобили ги прави по своемо привлекателни за мнозина.
    Разликата идва, когато до теб спре лимузина от два класа по-нагоре за същите пари и тогава разбираш, че си можел да получиш много повече за парите си, НО пак си казваш "Голям праз, аз карам Алфа!"
    В този ред на мисли, тази кола има прекалено много алтернативи на пазара от гледна точка на цената си, но си има и хора, които казват "Това ще е!" и отсичат!
    Не ги интересува, че са можели да си купят друга кола.... по-красива, по-голяма, по-мощна, по-бърза, с по-голям багажник, по-здрава и с повече екстри
    Тааааааааа, да се върнем на темата - "МиТо" не си струва парите, НО това е целта при този клас автомобили. Отзивите ми за нея са, че вътре има доста части взети директно от "Гранде Пунто" и "Браво", а това лично мен ме дразни много. Препратките към "8С" за мен са грешка, която изиграва лоша шега на скъпия и екзотичен модел, но пък много хора харесват "МиТо" точно за това - разбиранията за дизайн са субективни. Както винаги, много елементи не са доизпипани и накрая, но не на последно място, с малки джанти е много смешна
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •