Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем с оборотите !

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Ruse
    Posts
    16

    Default Проблем с оборотите !

    Здравейте колеги,
    1-во БЛАГОДАРНОСТИ за всички, които споделят как да пеодоляваме проблемите с нашите капризни италянки. Винаги съм намирал помощ тук
    В случай че повтарям тема се ивинявам, изчетох 19 страници с различни теми но не открих каквото ми трябваше (а и се поуморих )
    Още лятото забелязах че оборотите на Алфредото ми се държат страно (Алфа 145 1.3 Боксер) при запалване качваше до към 1500 оборота и ги задържаше по няколко минути, казвах си че е от двигателя все пак е по особен.
    Сега е зимаа и като запаля (между другото никакъв проблем с паленето) ми дига 2500-3000 оборота
    Нормално ли е за този тип двигатели и ако не е какво ще ме посъветвате да направя, че и разхода на гориво зе да става космически. (Чист бензин е няма газ или метан)
    Благодарско предварително.

  2. #2
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by godless View Post
    Здравейте колеги,
    1-во БЛАГОДАРНОСТИ за всички, които споделят как да пеодоляваме проблемите с нашите капризни италянки. Винаги съм намирал помощ тук
    В случай че повтарям тема се ивинявам, изчетох 19 страници с различни теми но не открих каквото ми трябваше (а и се поуморих )
    Още лятото забелязах че оборотите на Алфредото ми се държат страно (Алфа 145 1.3 Боксер) при запалване качваше до към 1500 оборота и ги задържаше по няколко минути, казвах си че е от двигателя все пак е по особен.
    Сега е зимаа и като запаля (между другото никакъв проблем с паленето) ми дига 2500-3000 оборота
    Нормално ли е за този тип двигатели и ако не е какво ще ме посъветвате да направя, че и разхода на гориво зе да става космически. (Чист бензин е няма газ или метан)
    Благодарско предварително.
    Абе чак толкова да вдига оборотите не би трябвало май ..... Виж си моторчето за низките обороти . Между другото после падат ли оборотите до 900 или си остават така ? Ако остават така виж си и жилото на гсзта да не е пренатегнато
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  3. #3
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    При мен се вдигат най-много до 1500, после падат до 800-900.
    Мисля че не е нормално.
    Напиши в търсачката РУСЕ на разширено търсене, само в заглавията. Може да откриеш нормален сервиз за диагностика.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Ruse
    Posts
    16

    Default

    Не ги задържа щом подгрее малко около 40 и няколко градуса и ги смъква на 1300-1500 а като стопли до 80 вече влиза на 900 оборота и там си заспива.

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Мдаа определено не трябва да са толкова високи и не трябва да ги държи толкова време, най-добре я закарай на диагностика, има вариянт да е моторче празен ход или температурния ти датчик да се бъзика
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Да питам и аз тук за 1.6TS. Нямам проблеми, само една странност. Откакто е студено, оборотите са си ок, всичко е 6, но забелязах, че като примерно подам газ, после я пусна и оборотите падат почти до 500-600 и веднага се нормализират. Но се усеща, че не му е баш кеф на двигателя тази една секунда падане толкова ниско. Някакви признаци за разваляне на нещо или просто им е студено на топлокръвните италиянки?
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Да питам и аз тук за 1.6TS. Нямам проблеми, само една странност. Откакто е студено, оборотите са си ок, всичко е 6, но забелязах, че като примерно подам газ, после я пусна и оборотите падат почти до 500-600 и веднага се нормализират. Но се усеща, че не му е баш кеф на двигателя тази една секунда падане толкова ниско. Някакви признаци за разваляне на нещо или просто им е студено на топлокръвните италиянки?
    Просто или дросела е почнал да се зацапва или моторчето е почнало да се разбива
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    105

    Default

    Провери си също така държача на жилото за газта. При мен се беше счупило, и държеше доста високи оборти. След малко ханд-майд оперции, го закрепих, и всичко заспа
    145 1.6 boxer 96g ex
    BMW E60 2.5i 2008

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by navis View Post
    Провери си също така държача на жилото за газта. При мен се беше счупило, и държеше доста високи оборти. След малко ханд-майд оперции, го закрепих, и всичко заспа
    Тука все едно единия го сърби, другия да го боли и за двете да има един и същи лек.

    Вниквайте във въпроса на темата и тогава давайте съвети бе хора!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •