Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Прекъсва когато си поиска.

  1. #16
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Браво!!
    Добре си я лъснал!
    Весело на всички!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #17
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Как грее,като коледна елха това табло,много е яко .Ако мога да ти помогна с нещо казвай.Имам една бобина от 16в в гаража и някой друг чарколяк.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by lachezar View Post
    Надявам се след смяната на свещи,кабели,бобина ще се оправи.Чакам бобината утре да пристигне,слагам я и ще пиша какъв е резултата.Ако не се оправи-две каси бира- качвам я в ремъркето и в Перник при тебе.
    Надявам се да се оправи!Иначе идеята да я докараш чак до тука си е щурава,но не и неизпълнима!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    Алфист lachezar's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    19

    Default

    Прави сте че лъска ама само с блясък колата не върви. Значи смених бобината паля работи супер и на втората минута изведнъж угасна. Въртя припалва но неще все едно че няма бензин. Свалям дюзите почти нямя налягане-излезе че маркуча между бензиновата помпа и резервоара е пукнат и смуче възух. Смених го и всичко се оправи-но друг проблем. Когато се включи перката на 80 градуса малко след това ми светна лампата над стрелката за температурата-и така си остана а мотора не прегрява. Перката изключва на75 а лампата пак
    свети барам антифриза идеален перката пак си включва изключва. Почистих буксата на датчика и проблема изчезна но в диапазон от75-80 градуса пак започна да прекъсва като подам газ и пропуква кеф ти горе кеф ти доло в гърнето.Едвам тръгнах но падне ли под 75 никви ядове върви като бясна-стана ми ясно че е за смяна на термостат защото падна на 60градуса а навън топло. Два три светофара загря нормално о срам голям пак пука патка едвам тръгвам. Откакво ще е това само при 75-80 градуса тез мизерий?
    Алфа156, 33.

  5. #20
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Вземи и лъсни капачката и палеца!Най-добре ги смени последователно с работещи такива.Сега във влагата,тия кочини,много често го правят тоя номер.Май Джорди си патеше от това и даже бяхме намислили да му подарим едно покривало.Една пробита капачка,може да подава искра на който си иска цилиндър и ще пука и във филтъра и в ауспуха!Огледай добре и кабелите на датчика .
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    А над 80 прави ли ги.Щом припуква значи е нещо по запалването.Понякога тези мизерии ги прави и еда хуйна дето седи на делкото и сигнала от датчика минава през него и отива в бобината(немога да се сетя как се казваше че мозъка ми отказва да работи още),а може да е някаква шибана маса или връзка.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  7. #22
    Алфист lachezar's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    19

    Default

    Капачката ми е чисто нова ще почистя палеца но защо само на тия градуси ги прави мизерийте 75-80. Къде е масата на самия двигател чел съм че и от нея прави номера. Не се сещам какво може да седи на делкото но утре ще има оглед така че давайте идеи от къде да започвам.
    Алфа156, 33.

  8. #23
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by sciiv View Post
    А над 80 прави ли ги.Щом припуква значи е нещо по запалването.Понякога тези мизерии ги прави и еда хуйна дето седи на делкото и сигнала от датчика минава през него и отива в бобината(немога да се сетя как се казваше че мозъка ми отказва да работи още),а може да е някаква шибана маса или връзка.
    тоя датчик ако спече, изобщо няма да стигне до паткане и гърмене
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Е на мен ми се случвало,но това в момента няма значение,беше само предположение.Затова го попитах дали го прави тоя номер и над 80 ,но се сетих че едва ли е пробвал защото колата прекъсва още преди това.Та идеята ми следната,предполагам щом прекъсва от 75-80 градуса значи нещо се случва като се включи датчика за перката или датчика за температурата,вероятно 2-ия щом лампата остава да свети.Датчика за лампата като загре някаде около 100-те (незнам на 16 валовата колко е)прави късо и подава маса на лампата и тя светва,а твоята светва по рано,нещо има.Другия датчик или подава маса на перката за да го включи или контакт(пак не знам плюсов или маса),ако е плюсов и датчика се прецакал и ти подаде маса като се включи може да бърка исталацията и да ти прекъсва.Ако пък е маса тогава може някаде из кабелите да се е получил пробив и пак да се бъркат работите.Идеята ми е като загрее колата и почне да прекъсва изключи датчика за лампата и виж дали ще продължи да прекъсва,ако да значи проблема е друг,ако не тогава тръгваш по кабелчето и ще го намериш.Посъщия начин и с другия датчик.Ебахти толкова не съм писъл и в училище
    Ако искаш по подробно ми се обади по скайпа sciivi перник но ми звънни предварително на 0898517215 че от жена ми не мога да се доредя.С думи ми е по лесно много бавно пиша на компа.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  10. #25
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Това там до бобината ,предполагам,че е комутатора!През нео минава тока за бобината и е също възможно,да пука и от него,но така както го описваш е повече по командната верига на комутатора.Масата от акумулатора минава през гредата и се захваща за мотора,близо до стартера
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #26
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    А дали не пука от бедна смес
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #27
    Алфист lachezar's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    19

    Default

    Вчера пак е пробвах и като е запалих студена не си вдигна оборотите. Друг път си вдигаше към 1500 и ги сваляше плавно като загрее а този път 1000 на студен мотор но не гасне. Както и да е като загря и включи перката малко след това айде пак светна ми червената лампа над стрелката за температурата и айде пак прекъсване. Смятам да пробвам да откачам датчиците под ред да видя дали ще има ефект но в тоя студ не знам кога ще е.
    Алфа156, 33.

  13. #28
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, за всеки случай почисти масите на ЕКУ-то първо.
    точка

  14. #29
    Алфист lachezar's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    19

    Default

    Здравейте. Не съм писал по темата но не бях в Бургас и нямах възможност. Последно откачах датчиците под ред но нямяше никаква разлика прекъсва и лампата си свети. Днес слагам акомулатора и се загледах в двете букси които са до парното. По-малката стопена от киселина направо е изрязах и вързах дирекно кабелите а по-голямата само я почистих. Запали на четвърт като да не повярваш в тоя студ и сняг обаче пак държи 1000 оборота без да гасне. Поне една радост перката си включва лампата не свети и колата не прекъсва. Сега си мисля направо да изрежа и другата букса че да нямам ядове след време. Само не знам с тея обороти от къде да я почна.
    Алфа156, 33.

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    абе закарай я на една диагностика ще си спестиш доста нерви докато се опитваш сам да си я оправиш,от доста работи може да е
    вече без Алфа,но да видим до кога!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •