Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 95

Thread: Печките са се изложили.

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Memento View Post
    Колега няма проблем,тъкмо докато се стопли времето ще я ъпгрейдна малко.
    Аз съм на линия
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  2. #32
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Bimbo View Post
    Имам въпрос.Колко пада 155 1.8т-спарк от 156 2,4 джтд(двете коли са сток с добри шофери,и в много добро състояние)???Благодаря за отговора!Като ми отговорите ще ви кажа какво имам впредвид!


    Поздрави!

    С един калник до края на 3та даже знам на кого е 155цата Нооо легендите 155 са в цяла една друга категория ...

    Иначе не виждам какъв ви е спора...Има 11231232 клипчета, които НИЩО не доказват... Най-важното винаги е било състоянието на автомобилите и ремонтите над тях...И едните ще пуснат много бързи дизели и другите ще пуснат много бързи бензинки....Ефек= 0....

    Така че се пускайте за кеф и спрете да си мерите разходите...

    Според мен няма никога да се стигне до някакъв резултат от този спорт, така че е безмислено всеки път едно и също
    Last edited by VFTI; 21-12-2009 at 19:43.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #33
    Все по-засилващо се БМВ Bimbo's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    318

    Default

    Благодаря за отговора!http://vbox7.com/play:9872777b това имах впредвид,извинявам се,че беше в такъв натоварен трафик!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!Глупаво и опасно е знам извинете ме!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!На клипа минаваме пред камерата със 100 на трета то се чува!Още един път така се случи,извинявам се!Като изсъхне чакам предложения за замерване с 2,4 джтд!

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ПиПиЕс - трябва да проверя дали мога да получа едни резултати и клипове за срещата на 3.5 Вектра от 95 година, с чарджър, и Ауди Q7 4,2тди с чип и прочее фешънизации - падна по всички параграфи, на 400, на километър, до 100, на скорост тръгнаха от 100, на 150 аудито се отказа, както и да се пробват на максимална скорост, въпреки че хайванина казваше че му е махнат ограничителя.......
    От точно тази вектра никои дизел не може да се спаси

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Bimbo View Post
    Имам въпрос.Колко пада 155 1.8т-спарк от 156 2,4 джтд(двете коли са сток с добри шофери,и в много добро състояние)???Благодаря за отговора!Като ми отговорите ще ви кажа какво имам впредвид!


    Поздрави!
    Тукашните ни тестове показват към кола разстояние на около 400м дистанция.....мапнат нафтек, и сток бензин.....

    ---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:39 ----------

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    От точно тази вектра никои дизел не може да се спаси
    Не е на Илиян бре - друга е.....
    Неговата даже изобщо не я споменавам....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #36
    Все по-засилващо се БМВ Bimbo's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    318

    Default


  7. #37
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by Bimbo View Post
    Благодаря за отговора!http://vbox7.com/play:9872777b това имах впредвид,извинявам се,че беше в такъв натоварен трафик!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!Глупаво и опасно е знам извинете ме!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!На клипа минаваме пред камерата със 100 на трета то се чува!Още един път така се случи,извинявам се!Като изсъхне чакам предложения за замерване с 2,4 джтд!
    Ехх само към 2.4 ли оправяш покани а 1.9 твърде слаби ли сме
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  8. #38
    Все по-засилващо се БМВ Bimbo's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    318

    Default

    Глупости,не и 1.9 е достоен претендент,все пак некарам самолет!Идеята е да има колегялност,и разбиране между феновете на различните марки автомобили,(и да има какво да обсъждаме)!

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Memento View Post
    За сеат-чето бързо е да,доста бързо,но не достатъчно.Дава ниски 14-ки така,че има бая бензинови бегачки,които ще го напукат.
    А нека спора бензин вс дизел да приключи точно тук!
    http://www.youtube.com/watch?v=kdwCQo54kiM
    http://www.youtube.com/watch?v=qiam3_2gurA
    http://www.youtube.com/watch?v=23yTQj5SGPk
    Даваш клипове на драгстери, а не реални автомобили за каране. Порови се из интернет има и дизели по 2000hp. Там вече няма смислъл да сравняваме, защото случая не е дизел и бензин, а "кой е налял повече пари". Там дори не е ясно дали въобще на бензин кара или ракетно гориво.

  10. #40

    Default

    Извади ми дизел 5000 коня ако искаш,който дава такива времена.Чакам да го видя,а ако искаш и скайлайнове,които дават високи 8-ци мога да ти покажа,които са евридейки .Чакам дизел,който дава времена като гореспоменатите .

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    ето 2,4 жтд 170кс може да бие 320 но разликата е 20кс ,ако са едни и същи коне дизела няма шанс макар че е с турбо ,ето моята 2,0тс прави 8,6 сек 0-100 колко дизели го правят това време ?
    20 коня отгоре ама също така и 150-200 кг отгоре. Да не забравяме, че бензиноеия деигател е DOHC 24 клапанов, 6 цилиндъра, докато моя е SOHC 10 клапанов, 5 цилиндров.
    И недей да говориш глупости, като казваш че колата ти прави 8.6 от 0-100, защото хора които са си мерили колите тук ще ти кажат, че не е това което го пише в каталога. Не се излагай поне, като даже не си я пробвал.

    ---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:36 ----------

    Quote Originally Posted by Memento View Post
    Извади ми дизел 5000 коня ако искаш,който дава такива времена.Чакам да го видя,а ако искаш и скайлайнове,които дават високи 8-ци мога да ти покажа,които са евридейки .Чакам дизел,който дава времена като гореспоменатите .
    http://www.youtube.com/watch?v=NBTV6rUx3Aw

    Писна ми всеки път да натривам муцуни на неуки хора. Не че аз много разбирам и тн. Но поне съм разучил и подготвил домашното. Аз хубаво ти показах дизелов драгстер с тези времена, ама ти сега ми докажи че тея линкове които ми даде са драгстери на бензин, защото аз пък казвам че са електрически или алкохол с течен азот. Айде докажи ми обратното.
    Last edited by RoMAN; 21-12-2009 at 22:45.

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Добре де, разбирам че си фен на каузата дизел, но тоя клип бих го пуснал аз в полза на бенза - все пак на него ясно се вижда че за дизеловия драгстер е изключително постижение да слезе под 8 сек на 400м, даже гледам че са и малко тия дето са успели, докато всеки смотан щатски селянин, може да си сглоби драгстер дето да прави 400 за около 6 секунди.....а ако не е от село, може да успее да слезе и под 5 сек.......пък и доколкото видях само някаква куца камионетка преглътна унизението да се пусне с този, все сам си караше......
    И изобщо ще ме извинявате, ся сериино дизела търпи чип и да му се бодне по голяма турбина, по лесно могат да се извадят 30-40 коня за разлика от бенза, ама драгстер на дизел е ебаси смеха.......пусне стълб дим по висок от всеки тец-ов комин, и направи коловоз от пушек от старта до финала - едно време викаха на Макларъните най - дългите болиди - 4 метра болид, и 40 метра пушек......тва е същото.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #43

    Default

    ЬХхьахьхаьхах не припадам заклевам се ьхахьахьахьха освен,че опушиха цялата публика,немогат да паднат под 8 сек муаьхахьахьха не не романе баце кажи ми да ти отговарям ли да не ти ли отговарям.Ти сам се затапи отвсякаде...просто незнам кво да кажа специално пригодена 300 кила джет кола на сажди най доброто,което дава е високи 7-ци ьхаьхахх.

    Виж бензиновите баш си драгстери кви времена дават от порядъка на 3-4 сек,че съм на мтелски ограничен нет и вече направих 9 гб трафик в тоя you tube.
    Last edited by Memento; 21-12-2009 at 23:16.

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мда, така е, неотменна е, щото без турбо дизела е се едно на един в кома да му махнат изкуственото дишане......а иначе по мое мнение турбината не е неотменна част от бензиновите, щото иначе става ужасно, ще се късат полуоски и прочее - все пак един дизел и 15 турбини да му сложиш не можеш да изкараш 1000 коня от 1.9 кубици, а от 1500 кубика бензин без особенни ядове могат да се извадят 1200 - 1300 коня.......
    А това за валовете не е подходящо сравнение, щото ако пък една атмосферка си тури перфомънс валове, пак става ужасно, дори и без тубрина......плюс това ти можеш да караш без турбо, но бенза няма как без един вал, не е логично някак си....
    А иначе да кажеше че бензина бил с чип не е същото, щото ремапа при бенза дава две, при дизела дава двеста....много важно че бенза бил с чип.....важно е ако и двата са без такъв......
    Пиес - понеже гледам че даваш доста линкове с турбинирани бензини.....слагането на турбо на бензин е доста по отговорна работа, която в повечето случай се прави факултативно, в разни гаражи, от хора който нямат необходимата техника, ноу-хау, и прочее......неоспоримия факт че от единица турбиниран дизел никога не може да се извади толкова крайна мощност(говорим за лимитите който могат да се стигнат), колкото може да се извади от единица бензиново турбо......
    Всичките ти примери и клипове са чисто и просто срам за бензиновите хайвани, дето не са имали късмета да се турбинират като ората......
    ПиПиЕс - трябва да проверя дали мога да получа едни резултати и клипове за срещата на 3.5 Вектра от 95 година, с чарджър, и Ауди Q7 4,2тди с чип и прочее фешънизации - падна по всички параграфи, на 400, на километър, до 100, на скорост тръгнаха от 100, на 150 аудито се отказа, както и да се пробват на максимална скорост, въпреки че хайванина казваше че му е махнат ограничителя.......
    1.Mного се отклоняваш от темата. Почнахме с това дали дизела може да е конкурент на бензина по вървеж, а ти извърташ в посока от кой двигател колко коня можело да се изкарат. Голяма файда че разни V12-ки бензинови двигатели изкарват повече коне от дизелаците които имат по-малко мощ, но мачкат всякакви бензинки в 24 Hours of Le Mans ( От 2006 г. насам само дизели печелят ). АКо сме тръгнали да кривим така темата и да говорим, какво можело еди си какво, я кажи вие бензина може ли да го ползвате хем за отопление, хем за гориво или да постигнете по-добър разход
    2. Да естествено, сега пък турбинираните бензинки ви били калпави, май тука го извърташ както ти изнася?. Мога и още да ти дам, ако искаш? Сигурно цяла България са им калпави турбо колите.
    3. Карал ли си JTD без турбо? Едвам пълзи, реве по зле от трактор и отзаде излиза огромно количество черен дим, все едно нещо гори. Това за мен не е работа на двигател и за това, казвам че турбото е неотменна част от модерните дизели. Та сравнението ми с вала ти е много точно.

    ---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:17 ----------

    Quote Originally Posted by Memento View Post
    ЬХхьахьхаьхах не припадам заклевам се ьхахьахьахьха освен,че опушиха цялата публика,немогат да паднат под 8 сек муаьхахьахьха не не романе баце кажи ми да ти отговарям ли да не ти ли отговарям.Ти сам се затапи отвсякаде...просто незнам кво да кажа специално пригодена 300 кила джет кола на сажди най доброто,което дава е високи 7-ци ьхаьхахх.

    Виж бензиновите баш си драгстери кви времена дават от порядъка на 3-4 сек,че съм на мтелски ограничен нет и вече направих 9 гб трафик в тоя you tube.
    Ти какво си мислиш, че има в колите които ти ми даде? Пълно оборудване и кресла ли? Както казах докажи ми, че е бензин. Аз ти казах друго, ама ти овърташ. Да не говорим , че от градски коли се отклонихте на тема драгстер, кубатури и тн. Погледнете малко клиповете за колите които караме в ежедневието как дизелите ви дънят. Най-малкото, на трак дея коя кола беше наи-бърза? Май мирише на нафта, досетихте ли се?

    ---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Добре де, разбирам че си фен на каузата дизел,
    Не, не ми четеш постовете. Фен съм на каузата кой ще налее повече пари в двигателя си. И за това казвам, че дизел преспокойно може да мачка банзин.

    П.С. Защо само Ферарист коментира клиповете където дизелака трепи турбо бензинки и назобани коли с азот? Нещо ви приседна ли и незнаете каво да кажете, та го обърнахте на драгстери?

    ---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:23 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    всеки смотан щатски селянин, може да си сглоби драгстер дето да прави 400 за около 6 секунди.....а ако не е от село, може да успее да слезе и под 5 сек.......пък и доколкото видях само някаква куца камионетка преглътна унизението да се пусне с този, все сам си караше......
    Eдин такъв драгстер струва между 180 000 - 200 000$
    Дали всеки тъп щатски селянин може да си го сглоби? Предизвиквам те да се справиш по-добре и после да видим като какъв ще се определиш. Коментара ти беше неуместен според мен.
    Last edited by RoMAN; 21-12-2009 at 23:36.

  15. #45
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default ...

    Клипчета може да си пускате цял ден , въпроса е някой от вас знае колко по 10 хиляди лева са дадени за варненската ибиза да върви по този начин или колко са нужни да качите на дизел 100 коня отгоре . Всичко опира до финанси и кой как иска да си ги вложи
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •