Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: 147 бензин, умре

  1. #16
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by hektor View Post
    Колега мерси.

    Относно газовата - си бигаз инжекцион съм, най-доброто, сложена от колегата Роби от форума. Защо не може да се настрои незнам, нещо колата не иска да бъде карана на газ. Въобще не подлагам на съмнение работата на Роби!

    Относно харчлъка на масло ще се види най-точно, когато Румбата я отвори. При положение, че ауспуха не ми е омъслен също не хвърлят масло тръбите ( или поне тази пред дросела ) от картъра, съм малко в шах и мат.

    Относно този звук, ако идва от тази планка не трябва ли да се чува също, когато се изфорсира мотора. При мен всичко е ОК докато тръгна!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    На моята колакогато и сложих Газов Инжекцион,също не искаше да се настрои.По-точно се настройваше и след малко каране се преебаваше сместа.След като и сложих чип и накарах газаджиите отново да я настроят.Стана от първия път и вече две години си е както трябва.
    А относно дрънченето,все пак си ходил там на майстори не откриха ли нещо.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  2. #17

    Default

    Така другото което колегата сега ми припомни е, когато румънеца отвори панела да сложи кабела, каза че съм имал чип. Интересното е че никой в БГ не ми го каза. Да не би от там да идват грешките. Не съм карал кола без чип ( ако моята има) но да си призная моята се движи като умрел кон с тоя чип. Ако направя снимка ще можете ли да кажете дали съм чипосван или руманеското толкова си и разбира!?
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  3. #18
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by hektor View Post
    Така другото което колегата сега ми припомни е, когато румънеца отвори панела да сложи кабела, каза че съм имал чип. Интересното е че никой в БГ не ми го каза. Да не би от там да идват грешките. Не съм карал кола без чип ( ако моята има) но да си призная моята се движи като умрел кон с тоя чип. Ако направя снимка ще можете ли да кажете дали съм чипосван или руманеското толкова си и разбира!?
    Да не е имал предвид че има шип и като се навежда да отвори капака го боцка
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #19
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by hektor View Post
    Така другото което колегата сега ми припомни е, когато румънеца отвори панела да сложи кабела, каза че съм имал чип. Интересното е че никой в БГ не ми го каза. Да не би от там да идват грешките. Не съм карал кола без чип ( ако моята има) но да си призная моята се движи като умрел кон с тоя чип. Ако направя снимка ще можете ли да кажете дали съм чипосван или руманеското толкова си и разбира!?
    Със снимане никой нищо няма да може да каже дали си с чип или не...По-скоро като те закачат към някаква диагностична апаратура и ти погледнат ".bin"?!?! файла ще ти кажат с чип ли си или не...
    Гледал ли си дали катализатора не ти е тотално запушен. Не говоря за тези 2-та след колектора(които по спомен ти си сменял с нови в Германия), а за този който е след тях....
    Имах случай с една Вектра със запушен катализатор, тя също придърпваше и започна да губи мощност, и не рейсовете, ами направо каруците с впрегнати магарета ме изпреварваха!!!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #20

    Default

    Много лесно се установява дали има чип, обръщаш на бензин даваш гас и си виж на колко оборота е пркъсвача , стига да не е за последно, ако нещо по ДВГ не е наред .

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Със снимане никой нищо няма да може да каже дали си с чип или не...По-скоро като те закачат към някаква диагностична апаратура и ти погледнат ".bin"?!?! файла ще ти кажат с чип ли си или не...
    Гледал ли си дали катализатора не ти е тотално запушен. Не говоря за тези 2-та след колектора(които по спомен ти си сменял с нови в Германия), а за този който е след тях....
    Имах случай с една Вектра със запушен катализатор, тя също придърпваше и започна да губи мощност, и не рейсовете, ами направо каруците с впрегнати магарета ме изпреварваха!!!
    Бате тогава не трябва ли да излезе нещо на диагностиката.
    Инак до колкото си спомням ако ми е умрел катализатора, трябва да мирише на сяра и също май бе като се дадем газ и се сложи хартиика на ауспуха при отпускане на газта трябва да засмуче навътре! Така ли е или бъркам!?
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by hektor View Post
    Бате тогава не трябва ли да излезе нещо на диагностиката.
    Инак до колкото си спомням ако ми е умрел катализатора, трябва да мирише на сяра и също май бе като се дадем газ и се сложи хартиика на ауспуха при отпускане на газта трябва да засмуче навътре! Така ли е или бъркам!?
    И кое ще го накара да засмуче навъре? Колега изпускателните клапани се отварят само когато буталото се движи на горе и са напълно затворени когато буталото достигне ГМТ. Кое ще накара газовете да се върнат обратно? Стига с тези митове и легенди Ако смуче обратно то ще значи, че изпускателните клапани не затварят добре. А това води само и единствено до едно! Ремонт!
    Last edited by oem; 23-12-2009 at 12:40.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Quote Originally Posted by hektor View Post
    Ми ОК съм освен, че некой ден требе да сменям носачите, че горните тампони ми свирят серенада. Енерция също съм пускал, всичко е ОК.
    Само в движение на газ и на бензин, ръмжи та се нетрае, на едно нагорнище един автобусе ме изпревари, а аз се потях като в сауна
    Положението е повече от трагикомедия!
    Ръмженето да не е от скорости-диференциял

  9. #24
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами там някъде ще да е ключа от "бараката". Колега а това ръмжене има ли го по нанадолнище, като изключиш колата от скорост?
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  10. #25

    Default

    Проблема се усили! Сега и на място се чува това ръмжене като на куха тръба. Интересното е,че като пусна по енерция проблемът е най-сериозен.Подавам газ и с мъки качва 2000 оборота. Колата пали от раз, вибрации няма, не пуши. Като отвори шофьорската врата това бучене идва от под предно ляво колело.
    Утре ще я карам в сервиз на Фиат!
    Имали вероятност някъде да има дупка и от там да идва проблема!?
    Last edited by hektor; 27-12-2009 at 22:48.
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  11. #26
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Отпред , отляво ... абе колега , да не ти е умрел съединителя , и лагера да издава странни звуци ? Карай на сервиз и пиши какво е станало . Успех !
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  12. #27

    Default

    Педала е мек, нямам проблеми с превключването на скоростите. Но това също ми мина през акъла по едно време!
    Last edited by hektor; 27-12-2009 at 23:04.
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

  13. #28

    Default

    Абе да не ти е запушена яко генерацията някъде от изпускателите до крайното гърне.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    и аз това му викам на Скайп Да вземе да види да не би да му е запушен крайния катализатор и колата да няма от къде да изкара изгорелите газове и да няма мощност
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #30

    Default

    Присъдата е раздробена пита в предните катализаторни тръби. Направо на перчета са станали!
    Ще я почистят и ще карам така до следващия тех. преглед!
    Дали, защото тази част е не е за купена от Алфа, а от ибей ( нова ) за 500 евро или смесицата, между губене на масло и газ са и разгонили фамилията, незнам!?
    Благодаря на всички, които откликнаха на проблема ми!
    Last edited by hektor; 04-01-2010 at 09:37.
    Opel Corsa B
    Opel Tigra
    Mercedes A 160
    Mercedes A190 AMG
    Alfa Romeo 147 1.6 ts
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=233669

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •