Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: Промените в ЗЕС за следене на българския Интернет трафик бяха приети

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Ти обичаш ли комшията да ти рови в бельото в спалнята докато си в банята, примерно? Да не говорим, че неприкосновеността на личната кореспонденция е конституционно право.
    Те няма да ти четат пощата, а ще могат само да видят до кого си я пуснал. А ако ровенето в бельото ми предодврати някои престъпления- то нека рови.

    Най- баналния пример- някой ти краде телефона и полицая веднага може да го проследи и да ти го върнат!
    Lexus IS200

  2. #17
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Има и такива, но преобладаващата част не са такива. Освен това точно тия по храстите няма да имат достъп

    А какво толкова имате да криете та се притеснявате?
    Ти ангел ли си или на такъв се изживяваш... винаги може да се намери нещо с което да ти се окаже натиск, все пак сме просто хора.
    Първото което прави всеки имащ тоталитарни мераци е да спре каналите на информация, а това тук е само началото на преминаването към китайски модел Интернет и у нас.
    Да кажем, че утре постнеш тук информация как важен служител е откраднал 2 милиона ... и в други ден те пребият с чуковете - пак ли ще искаш да имат всичата информация за теб?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  3. #18

    Default

    Според мен, въпроса е не какво ще имам да крия, а това че не искам след определена сума за служител на МВР, той да даде на заинтересувания плащач 2000 ЕГН-та с филтър по зададените параметри от него.
    Изнудването ще стане основен фактор. Билла ще ви пращат каталог само за телешко месо защото е ясно какво купувате от тяхния магазин и така...
    Това са леките неща които могат да се случат , ако няма контрол. А такъв няма в BG...
    @Mind_Control - то по твоята логика , дай да имплантираме по един GPS на всеки жител на тая скапана планета и поне наистина всичко да е ясно...
    @morfius - абсолютно!
    Last edited by cyberhill; 23-12-2009 at 11:42.

  4. #19
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Те няма да ти четат пощата, а ще могат само да видят до кого си я пуснал. А ако ровенето в бельото ми предодврати някои престъпления- то нека рови.

    Най- баналния пример- някой ти краде телефона и полицая веднага може да го проследи и да ти го върнат!
    Ти ме уби от смях... с тоя пример... точно за това няма да помогне изобщо - те и сега могат да изискат данните за тоя тел. от операторите но не го правят.
    А ИМЕИ се сменя за минути, картата в коша... иди следи.

    Колкото до това какво ще могат... кой ще гарантира това, след като достъпа ще е с директен терминал?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #20
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Те няма да ти четат пощата, а ще могат само да видят до кого си я пуснал. А ако ровенето в бельото ми предодврати някои престъпления- то нека рови.

    Най- баналния пример- някой ти краде телефона и полицая веднага може да го проследи и да ти го върнат!
    Формалните аргументи са ясни, но, както и Морфиус каза, проблемът е в това кой и как ще ползва даните. Аз нямам доверие на сегашните институции и не намирам за оправдано да ги "улеснявам", щом ефектът за мен ще е по-скоро негативен. Като еволюират до някакво европеидно ниво, може да си помисля пак.

    Е има го и субективният момент тука - едни хора са склонни да се откажат от доста свободи, за да се чувстват защитени (даже от самите себе си). Други не сме навити.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  6. #21
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    В крайна сметка не е приятно да ни се ровят, Нооооо
    Винаги се налага да се ограничат някакви свободи, когато искаме да справим с нещо си.Е, нека да ловят по бързо престъпниците, пък било и за сметка, че някой се поровил в бельото ни.
    По важно е да има положителен ефект, а не толкова достъпа.От друга страна наистина как мислите, че ще рови всичко в нето, практически е невъзможно.Трябва по някакъв начин да се попаднеш, както са отбелязали и други в порезрението им и то с нещо съществено, защото иначе в мрежета е пълно с всякакви.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #22
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    В крайна сметка не е приятно да ни се ровят, Нооооо
    Трябва по някакъв начин да се попаднеш, както са отбелязали и други в порезрението им и то с нещо съществено, защото иначе в мрежета е пълно с всякакви.
    Усещаш ли как в полезрението попада всеки недоволен от властта, всеки изнасящ информация за злоупотреби, всеки искащ промяна в корупционната схема... и как му намират цаката по тоталитарен начин?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #23

    Default

    Абсолютно!

  9. #24
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Мндаа. Ми начи да си знам. Аз както от доста време говоря против гойко начи ся шмисе ебе мамата. Аз се чудех що е спрял нета сутринта ...
    Абе младежи мислете бе ... дебиш мааму дебиш
    Зоопарка (да цитирам Форман за н-ти път у тоя форум) не е готино място. Верно като партията майка се грижи за всичко и не ти се налага да мислиш и да се оправяш сам е по-лесно, ма язе като малко по-умничък така предпочитам джунглата. Вярвам в себе си и мога да се оправя и никак не ща заради некви тъпи дебили да ми ограничават свободата.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #25
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    В крайна сметка не е приятно да ни се ровят, Нооооо
    Винаги се налага да се ограничат някакви свободи, когато искаме да справим с нещо си.Е, нека да ловят по бързо престъпниците, пък било и за сметка, че някой се поровил в бельото ни.
    По важно е да има положителен ефект, а не толкова достъпа.От друга страна наистина как мислите, че ще рови всичко в нето, практически е невъзможно.Трябва по някакъв начин да се попаднеш, както са отбелязали и други в порезрението им и то с нещо съществено, защото иначе в мрежета е пълно с всякакви.
    Стига сте говорили глупости! Като искат да ловят престъпници, ще отидат при съдията да вземат разрешение, както е в нормалните държави! И забележете: съдия и прокурор не е едно и също. А ченге пък е съвсем друго. Едно е да ти се ровят в личната кореспонденция с разрешение от съда (каквито ще се издадат примерно 500 за една година, а друго е Сульо и Пульо да могат по всяко време безнаказано да подслушват всеки един произволно избран гражданин от общо 6 милиона!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  11. #26

    Default

    На света все още няма действие на което да няма обратно по сила и посока противодействие......

    ---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 13:08 ----------

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Винаги се налага да се ограничат някакви свободи, когато искаме да справим с нещо си.
    Трябва да проверя кой беше казал че когато замениш свобода за сигурност, накрая губиш и двете......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    На света все още няма действие на което да няма обратно по сила и посока противодействие......

    ---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 13:08 ----------


    Трябва да проверя кой беше казал че когато замениш свобода за сигурност, накрая губиш и двете......


    They that can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.

    Benjamin Franklin
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #28

    Default

    А бе на мен в момента ми е все тая дали имат право да подслушват или нямат. В бъдеще колкото ползи мога да имам от това, толкова и вреди.

    А пък ако имате информация, как някой е взел подкуп 1 000 000 примерно не мисля, че нета е мястото където да се побликува това!
    Lexus IS200

  14. #29
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    А пък ако имате информация, как някой е взел подкуп 1 000 000 примерно не мисля, че нета е мястото където да се побликува това!
    А на правилното място ще те посрещнат с цветя и бонбони!
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  15. #30

    Default

    А, кой и къде беше написал, че отново сме на път към полюцейската държава?


















    А, да - аз, във форума
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •