Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: проблем с чистачки на Алфа 156

  1. #16
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Та да съживя аз тая тема с едно питане.Значи при пускане на чистачките на 1-ва степен се повдигат 5 см и спират.На 2-ра и 3-та си бачкат,а и като задържа да пръсне не тръгват сами?Слушам нямало релета,а и аз поне не намерих.Да не се окаже както аз си мисля,че трябва да сменям моторчето за чистачките?Видим проблем по платката и пистите няма,отварях го и го проверих.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  2. #17
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Хайде специалистите...
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    98

    Default

    мойто моторче има такива симптоми на първа степек като пръска слабо дигаги и запецват на 5 10 см нагоре минава малко време и правят оборот.Отворих моторчето и имаше лека дупчица от късо.

  4. #19
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Най-вероятно са се протрили пистите на крайния изключвател. И аз го имам тоя проблем. В събота го отварях да го правя - закривяват се леко контактите настрани, за да опират на здраво. Само дето май пак ще трябва да ги отварям - явно не съм ги наместил добре и оправянето беше временно Тоя път ще снимам.
    Last edited by tonov; 29-10-2010 at 00:12.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #20
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Най-вероятно са се протрили пистите на крайния изключвател. И аз го имам тоя проблем. В събота го отварях да го правя - закривяват се леко контактите настрани, за да опират на здраво. Само дето май пак ще трябва да ги отварям - явно не съм ги наместил добре и оправянето беше временно Тоя път ще снимам.
    Аз мисля че ги опирах преди да натискат добре.Но може и да не е там проблема.Пистите бяха в добро състояние.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    софия
    Posts
    10

    Default

    при италянеца има м оторче за 20 лв махате и слагате и сте ок

  7. #22
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Да изровя тая стара тема, че и моята белисима си пати от чистачките... Та от около месец насам чистачките ми си правят някакви магарии - като ги пусна в първите 5 минути се движат по-бавно отколкото би трябвало, докато в един момент направо спират. Моторчето иначе върти, но запецват в най-различни положения и ако не изляза от колата, за да им помогна с ръка, не могат да се смъкнат в изходно положение сами. Когато вдигна перата на чистачките, моторчето върти без никакви проблеми, но смъкна ли ги на прозореца, пак започват едвам-едвам да вървят. Гледам да реша проблема възможно най-скоро, че ми предстоят едни далечни пътувания през идните седмици и ако ме заплющи дъжд по пътя ще си е истинско приключение...

    Какво може да причинява проблема и евентуално нов механизъм ли да търся (предполагам оригинален струва немалко пари) или този има нужда от почистване и смазване? Ясно е, че не може да се даде категоричен отговор от разстояние, но ако някой има опит и вече е патил от това, предполагам би могъл да ме насочи. Благодаря предварително.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Немощното въртене може да се дължи на лоши (окислени) ел връзки. На първо време почисти клеми, предпазител, връзки към шаси и пр.
    Добър ориентир за казаното по-горе е меренето на напрежението директно на изводите на моторчето и съпоставянето на стойностите с тези в останалата част на инсталацията.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •